SPS Stal Mielec - UNI Opole. Dramat w drugim akcie, twardy bój w piątym [FOTO]

19:20, 06.03.2021 P.C Aktualizacja: 08:52, 08.03.2021
Skomentuj Fot. MARTA BADOWSKA Fot. MARTA BADOWSKA

Mielczanki bardzo dobrze zaczęły mecz z liderkami 1 ligi siatkarek. W drugim secie jednak straciły Katarzynę Brydę i zanotowały nagle zapaść swojej gry. Opolanki spróbowały to wykorzystać i wyrwały zwycięstwo.

Siatkówka, 1 liga kobiet
SPS STAL MIELEC - UNI OPOLE
2:3 (25:21, 17:25, 16:25, 13:15)

SPS STAL: 1. Hanna Łukasiewicz, 5. Paulina Stroiwąs, 6. Katarzyna Żabińska, 7. Katarzyna Bryda, 10. Aleksandra Stachowicz ©, 17. Kinga Hatala oraz 2. Olga Samul (libero), 3. Klaudia Felek, 4. Łucja Laskowska, 9. Julita Molenda, 11. Dominika Mras, 12. Marta Duda, 13. Patrycja Wardęga (libero)
Trener: Adam Grabowski

UNI OPOLE: 2. Marta Orzyłowska, 3. Kinga Stronias, 10. Marta Cieciulewicz ©, 11. Aleksandra Muszyńska, 17. Gabriela Makarowska, 18. Oliwia Sieradzka oraz 13. Adriana Adamek (libero), 1. Daria Wąsik, 5. Martyna Kłoda, 7. Adrianna Rybak, 9. Gabriela Borawska
Trener: Nicola Vettori

Sędziowie: Michał Malinowski, Marek Orlef (Kielce)

MVP MECZU: 11. Aleksandra Muszyńska

[FOTORELACJA]8500[/FOTORELACJA]

Premierowa partia meczu była bardzo emocjonująca. Najpierw prowadziły opolanki. Dwoma efektownymi blokami odskoczyły na cztery oczka - 12:8. Chwilę później dwoma asami serwisowymi popisała się Bryda i zrobił się remis 13:13. Później kapitalną dyspozycję zaprezentowała Hatala. Po ataku sytuacyjnym wyprowadziła Stal na przewagę 15:14, dobrą zagrywką zapewniła prowadzenie 17:15. W tyle nie pozostawała też Bryda, jej dwie dobre akcje pozwoliły Stali na różnicę 20:16. Zespół z Mielca szybko doprowadził do piłki setowej, trzecia próba przyniosła zwycięstwo w secie, a punkt zapisała znów Hatala.

Pojedynczy blok Brydy oznaczał przewagę 13:10 na korzyść mielczanek w secie numer dwa. Stal dołożyła jeszcze jedno oczko i wygrywała 14:10. Wówczas po mieleckiej stronie siatki doszło do dramatu. Boisko z kontuzją opuściła Bryda, a gra mielczanek się załamała.

Zespół z Opole popisał się serią aż ośmiu punktów z rzędu. Siatkarki UNI wykorzystały niemoc Stali, ale też poprawiły się w polu zagrywki, gdzie wcześniej prezentowały się katastrofalnie. Stal nie potrafiła przebić się przez blok przyjezdnych i szybko doszło do remisu w całym meczu.

Jeszcze szybciej UNI wyszło na przewagę w setach. Partia trzecia to demonstracja siły Opola i czas zupełnej bezradności Stali. Był to set bez większej historii, upłynął przy wyraźnej przewadze drużyny z Opolszczyzny.

Emocje i gra na wysokim poziomie w wykonaniu obu zespołów wróciły w secie numer cztery. Ten rozpoczął się od przewagi Stali 5:2, 8:4. Hatala huknęła po skrzydle i Stal wygrywały 10:6. W odpowiedzi opolanki pokazały jak efektownie i efektywnie stawiać blok i wyrównały na 10:10.

Ale Stal ma Hatalę, a ta nie cofała dłoni nad siatką i znów prowadził Mielec - 15:12. Gdy Łukasiewicz poszła w ślady Hatali i mocno obiła blok Opola, Stal legitymowała się różnicą 18:14. Kilkanaście sekund później wymuszonym atakiem Molenda też obiła blok, tablica wskazała na pięć punktów przewagi.

Gdy Hatala pomyliła się i trafiła w aut przewaga zespołu Grabowskiego stopniała do wyniku 22:20. Sam Grabowski ekspresowo zareagował przerwą na żądanie. Stal wytrzymała jednak presję i doprowadziła do tie-breaku, a Hatala kapitalnie zrehabilitowała się za nieudany atak.

Decydujący akt tego wieczoru rozpoczął się od asa serwisowego na korzyść Opola. Molenda odpłaciła się podobnym zagraniem i Stal przeważała 3:1. Efektownie blokowało UNI, ale te same umiejętności ma Żabińska. Jej zastawa przyniosła wynik 4:1.  Marsz mielczanek trwał do zmiany stron przy wyniku 8:2!

Po przerwie przyjezdne zaczęły punktować. Dystans pomiędzy Mielcem i Opolem malał z minuty na minutę, UNI wreszcie dopięło swego i wyrównało 9:9. Kontrowersyjna decyzja arbitrów po ataku Stali - boczny pokazał boisko, główny aut - wyprowadziła opolanki na prowadzenie.

Kolejne akcje to gra punkt za punkt, a tablica najczęściej pokazywał remis, aż do stanu 13:13. Pierwsze piłkę meczową wywalczyły siatkarki z Opolszczyzny. Stal nie podbiła mocnego ataku. Zespół Grabowskiego nie obronił też plasowanej próby przyjezdnych i UNI wygrało mecz 3:2.