Zamknij
REKLAMA

Akcja Polska pod Krzyżem także w Mielcu. Będzie błogosławieństwo relikwiami

12:10, 05.09.2019 | K.S
Skomentuj
REKLAMA

Już 14 września w sobotę w mieleckim kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy odbędzie się ogólnopolska akcja Polska pod Krzyżem. Zaplanowano poświęcenie odnowionego Krzyża Misyjnego oraz błogosławieństwo relikwiami Krzyża Świętego.

- W ostatnim czasie wzmogły się ataki na Kościół ze strony antychrześcijańskich środowisk. Bluźnierstwa zaczęły szerzyć się na nieznaną nam skalę. Usłyszeliśmy o księżach popełniających samobójstwa i porzucających stan kapłański – piszą duchowni, twórcy akcji Polska pod Krzyżem, która 14 września rozpocznie się w całej Polsce.

- Na całym świecie ma miejsce masowe odejście od wiary. To co dotychczas było jasno nazywane grzechem staje się przedmiotem debaty. Płoną kościoły i katedry. Tę listę moglibyśmy jeszcze wydłużać. Lepiej jednak zadać sobie pytanie: co możemy teraz zrobić? Jesteśmy chrześcijanami, ludźmi nadziei i znamy siłę modlitwy. A znakiem zwycięstwa jest dla nas Krzyż Chrystusa. Dlatego zapraszamy wszystkich na wspólną modlitwę w blasku Krzyża Chrystusowego – przekazują organizatorzy.

Celem akcji Polska pod Krzyżem jest m.in. poświęcenie odnowionego Krzyża Misyjnego oraz krzyży przyniesionych przez wiernych. Zaplanowano także błogosławieństwo relikwiami Krzyża Świętego. 

Uroczystości kościelne rozpoczną się mszą świętą w sobotę 14 września o godz. 19 w Kościele MBNP w Mielcu. O godz. 20 nastąpi zawiązanie zgromadzenia przed kościołem. Zakończenie zgromadzenia zaplanowano na okolice godziny 22.

(K.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (14)

AGAG

8 25

O beda szopki we wrześniu - może odczynianie czarów i uroków no no XXI wiek do Mielca zawitał 15:06, 05.09.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

MatiMati

8 2

Nienawiść szkodzi...
polecam Miłość ;) 19:51, 05.09.2019


Wypaczenie Wypaczenie

12 6

To jest wypaczenie tego czym jest Pismo Święte . Fragment :
"Co mi po mnóstwie waszych ofiar? -
mówi Pan.
Syt jestem całopalenia kozłów
i łoju tłustych cielców.
Krew wołów i baranów,
i kozłów mi obrzydła.
12 Gdy przychodzicie, by stanąć przede Mną,
kto tego żądał od was,
żebyście wydeptywali me dziedzińce?
13 Przestańcie składania czczych ofiar!
Obrzydłe Mi jest wznoszenie dymu;
święta nowiu, szabaty, zwoływanie świętych zebrań...
Nie mogę ścierpieć świąt i uroczystości.
14 Nienawidzę całą duszą
waszych świąt nowiu i obchodów;
stały Mi się ciężarem;
sprzykrzyło Mi się je znosić!
15 Gdy wyciągniecie ręce,
odwrócę od was me oczy.
Choćbyście nawet mnożyli modlitwy,
Ja nie wysłucham.
Ręce wasze pełne są krwi.
16 Obmyjcie się, czyści bądźcie!
Usuńcie zło uczynków waszych
sprzed moich oczu!
Przestańcie czynić zło!
17 Zaprawiajcie się w dobrem!
Troszczcie się o sprawiedliwość7,
wspomagajcie uciśnionego,
oddajcie słuszność sierocie,
w obronie wdowy stawajcie!
18 Chodźcie i spór ze Mną wiedźcie! -
mówi Pan.
Choćby wasze grzechy były jak szkarłat,
jak śnieg wybieleją;
choćby czerwone jak purpura,
staną się jak wełna.
19 Jeżeli będziecie ulegli i posłuszni,
dóbr ziemskich będziecie zażywać.
20 Ale jeśli się zatniecie w oporze,
miecz was wytępi».
Albowiem usta Pańskie [to] wyrzekły. " 15:52, 05.09.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

BekaBeka

6 0

Polecam wpisać w google : OTO największe kłamstwa Świadków Jehowy!
Otwiera oczy na kłamstwa tej sekty ;) 19:50, 05.09.2019


MaruMaru

21 3

Piękna inicjatywa! ?? 19:47, 05.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AndruAndru

21 3

Na pewno przyjdę.
Dobrze że w naszym kraju są takie inicjatywy. 19:51, 05.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

DiankaDianka

11 0

Kanony z Taize ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ 20:47, 05.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

aveave

3 14

błogosławieństwo relikwiami....
średniowiecze!
Jest 21 wiek a może by tak błogosławieństwo iPhonem? 22:10, 05.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ja,ja,

7 4

Tak się niestety składa, że za religią idzie polityka i nie da się tego oddzielić.
Wszyscy wiedzą, no może ci samodzielnie myślący, że Watykan ściąga kasę z każdej czynności w każdej parafii. To zwykła okupacja podbitego kraju ubrana w puste i niesprawdzalne obietnice.
Modlić można się samemu, to większość kraju już zauważyła, ale na Podkarpaciu do tej wiedzy jeszcze daleko. Taka prosta sprawa. Ktoś umiera. Jedynie tu ludzie zamiast samemu się pomodlić wpychają księżom kasę do kabzy by ci modlili się za nich. I kto biedniejszy bardziej się szarpie bo co ludzie powiedzą.
Módlcie się sami, każda wspólnota, którą łączy dobra idea jest ok, ale katolicyzm niestety ma w sobie tyle wypaczeń co socjalizm i odchodzi w niebyt. Na całym świecie kolejne skandale, już nie będę pisał jakie oglądają światło dzienne. A spuścizna mrocznych wieków i chora instytucja inkwizycja dziś opus dei kładzie się cieniem na działania. Ilość ofiar tej i w sumie każdej innej religii przewyższa wszystkie wojny razem. Stąd takie a nie inne podejście do krzyża, kościelnych symboli, wpieprza...nia się w politykę, ściągania kasy z podbitego narodu.
Te wszystkie rydzyki, kacyki z Trześni, Chorzelowa itd. nie pomagają, a niszczą to dobrego w samej idei było. 07:03, 06.09.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

Błędy Błędy

0 2

Wydaje ci się że coś tam wiesz ale w dużej mierze jesteś w błędzie . Reszta Polski wcale nie jest mądrzejsza . Pojedz w inne części Polski i zobacz jaki tam jest syf często . Ci ludzie nie są mądrzejsi i nic nie zauważyli to są trendy . Tutaj chodzi się do kk z przyzwyczajenia a nie z wiary. Naoglądałeś się TVN i powtarzasz głupoty ponieważ tam PiS i miejsca gdzie się głosuje na PiS to obciach a jedno z drugim nie ma nic wspólnego. Myślisz że we wrocławiu po prostu zakopują trupa i jest git ?. Daj spokój tak samo idą płacić do kościoła ale w modzie świecki pochówek dopiero będzie i to nie twoja czy moja sprawa kto co robi ze swoją kasą . Zgadzam się z tym że kk to najezdzca i trzeba go wywalić z Polski jednak myślę że to się nie uda . Za jakiś czas kk zaakceptuje gejów i wtedy to ty okażesz się ciemniakiem co to nie chwali kk bo na tym to tylko polega . 09:03, 06.09.2019


ja,ja,

1 1

Powiedz czemu jak ktoś wyrazi swoje zdanie nie zgodne z miejscowym ogółem to musi oglądać tvn? Ja akurat w ogóle nie oglądam tego kanału, głównie filmy bo tvp już tak przegina, że tego na trzeźwo się nie daje. Lubiłem w tyle wizji. Ale Ogórek i Wolski to dawno przestali być dziennikarzami a są propagandystami jedynej słusznej idei.
O kościele i chyba wspominkach, czy wypominkach po śmierci to wiem co piszę bo mieszkałem w wielu miejscach w kraju. Rzadko gdzie ludzie dają by ich czytano. To, że kk drze kasę z rodziny to prawda, wszędzie to samo. Stawki się niewiele różnią, ale jednak. Na zachodzie Polski nie ma jednak takiej obłudy jak tutaj. Mało ludzi chodzi do kościoła, ale jak chodzą to wierzą i chodzą dla siebie. Tutak to głównie dla sąsiadów i pasibrzuchów bo ci prowadzą kajety i zapisują wszystko, a potem jak masz np. ślub, czy pogrzeb, komunię to ci wszystko wyczytają i musisz dopłacić, albo nic z sakramentów. Chorzelów to tak wielka patologia, że świadczy jedynie o miejscowych ludziach. Jak można takiego proboszcza tolerować? Ludzi ma za śmieci, siebie za świętego, pewno niedługo na ścianach będą jego portrety z Jezusem, bo z papieżem to za mało.
Czy to wszystko idzie w dobrym kierunku? Nie wiem, ludzie są różni, różne mają potrzeby.
Z gejami i akceptacją to kościołowi nic nie pomoże . Puste kościoły na zachodzie Europy to fakt.
Nikt tego już nie zmieni. Muzułmanie mają swoje meczety, ale i na nich w Europie przyjdzie kres. To już Hiszpania przerabiała, Bałkany także.
Jak kto wierzy to niech tak żyje, niech będzie dla innych dobry, a nie jak to się tu obecnie dzieje.
09:59, 06.09.2019


do ja,do ja,

6 0

Na szczęście Ja jestem z tych którzy uważają, że w pierwszym rzędzie za/przed religią Katolicką i idzie Bóg, a nie polityka ❤️ 10:57, 06.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

EwaEwa

4 0

Będę tam , zapraszam Wszystkich kochających Polskę. 21:07, 11.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MaruMaru

2 0

Będę również i ja. Wszyscy stańmy pod Krzyżem Pana! ❤️❤️❤️ 13:10, 14.09.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA