Zamknij
REKLAMA

Kryptowaluty - jak zacząć? Poradnik dla początkujących

10:55, 02.12.2021 | Materiał partnera

Inflacja w ostatnim czasie rośnie w dynamiczny sposób. Nic więc dziwnego, że inwestorzy poszukują nowych sposobów na ulokowanie swoich pieniędzy. Zwykli Polacy również zastanawiają się jak ochronić swoje oszczędności. Jednym ze sposobów jest alokacja ich w kryptowaluty. Zadajesz sobie pytanie "kryptowaluty - jak zacząć"? Sprawdź nasz poradnik.

Co to jest kryptowaluta?

Kryptowaluta to inaczej wirtualna waluta, oparta o technologię blockchain. Pierwszą i zarazem najbardziej znaną kryptowalutą jest Bitcoin. Powstał on w 2010 roku i można było go kupić za mniej niż 1 dolara. W szczytowej formie cena BTC wzrosła do ponad 68 000 USD.

Zarówno Bitcoina jak i inne kryptowaluty możesz kupić na różne sposoby i w różnych miejscach. Każdy z nich ma swoje zalety i wady. Najprostszą i zarazem jedną z najkorzystniejszych opcji jest zakup krypto na giełdzie kryptowalut.

Kupno Bitcoina i innych na giełdzie kryptowalut

Giełda kryptowalut - co to jest?

Giełda kryptowalut jest miejscem, gdzie możesz dokonać kupna i sprzedaży kryptowalut. Wirtualne waluty możesz kupić za normalne waluty po przejściu weryfikacji tożsamości KYC. Handel kryptowalutami odbywa się pomiędzy użytkownikami, giełda natomiast zarabia dzięki prowizjom z transakcji.

Wybór giełdy kryptowalut

Aby zacząć inwestować w kryptowaluty, musisz wybrać giełdę kryptowalut. Czym się kierować przy wyborze giełdy? Przede wszystkim dostępnością kryptowalut, które chcesz kupić oraz opłatami za transakcje. Jeśli szukasz bezpiecznej giełdy kryptowalut, sprawdź CoinCasso oraz ich poradnik: https://coincasso.com/pl/akademia-blockchain/kryptowaluty-jak-zaczac-handel-kryptowalutami-w-pigulce/

Na tej giełdzie możesz znaleźć znane kryptowaluty przede wszystkim Bitcoin, Ethereum, Binance Coin czy Chainlink. To dobra kryptowaluty na początek, obciążone niższym ryzykiem. Istnieją one już długo na rynku kryptowalut i posiadają silną społeczność.

CoinCasso ma też swój program ambasadorski i afiliacyjny, dzięki czemu możesz zyskać więcej. Oferuje także funkcję SWAP, która pozwala na szybką wymianę kryptowalut (zasada działania jest podobna jak w kantorze kryptowalut).

Jak kupić kryptowalutę na giełdzie kryptowalut?

Wielu początkujących inwestorów rozpoczyna inwestowanie w kryptowaluty od zakupu Bitcoina lub Ethereum. Aby je kupić, załóż konto na giełdzie oraz przejdź weryfikację KYC. Cały proces jest bardzo szybki i bezpieczny. Następnie wpłać walutę fiat ze swojego konta bankowego. Możesz wykonać przelew lub wykorzystać do tego kartę.

Teraz pozostało Ci tylko wystawić swoją pierwszą ofertę. Podaj kwotę za jaką chcesz kupić swoją pierwszą kryptowalutę oraz kurs (lub sprzedaj po kursie rynkowym). Poczekaj na zakończenie transakcji i ciesz się swoim pierwszym Bitcoiniem!

Pamiętaj, że nie musisz od razu kupować całego Bitcoina, giełdy kryptowalut pozwalają na zakup jego części. Próg wejścia jest bardzo niski, możesz zainwestować dowolną kwotę - nawet 100 zł. Oczywiście tym większy depozyt tym potencjalnie większy zysk.

Rynek kryptowalut - ogólne zasady

Rynek kryptowalut rządzi się swoimi prawami. Jest jednak kilka ogólnych zasad, które pomogą Ci zacząć inwestować w kryptowaluty. Oto one:

  • zapoznaj się z podstawowymi pojęciami takimi jak: technologia blockchain, altcoin, token, stablecoin czy kopanie kryptowalut,
  • inwestuj tylko tyle, ile możesz stracić,
  • sprawdzaj często kursy kryptowalut (lub ustaw powiadomienia),
  • wybierz sprawdzony portfel kryptowalut do ich przechowywania,
  • czytaj newsy na temat świata krypto (kursy kryptowalut często zależą od nastrojów na rynku kryptowalut).
(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%