Zamknij
REKLAMA

Elektryczne wkłady do zniczy. Wszystko, co musisz o nich wiedzieć

12:19, 30.11.2021 | Materiał partnera

Masz dość tradycyjnych wkładów do zniczy, które gasną przy najmniejszym podmuchu wiatru? Szukasz trwalszego i równie efektownego wkładu do świeczek nagrobnych? A może zależy Ci na tym, żeby zainwestować w produkt ekologiczny? Odpowiedzią na Twoje potrzeby mogą się okazać elektryczne wkłady do zniczy.

Wkłady do zniczy mogą być parafinowe, olejowe lub woskowe. Jednak ich blask, choć piękny i ciepły, nie rozjaśnia grobu zbyt długo. Szybko bowiem gaśnie nawet pod wpływem niewielkiego podmuchu wiatru. Tradycyjne wkłady wypalają się w ciągu kilku dnia, a czasem kilkunastu godzin. Jeśli nie jesteś w stanie aż tak często przychodzić na cmentarz, żeby zapalać świeczki na mogile bliskiej osoby, postaw na coś bardziej trwałego. Rozwiązaniem okażą się wkłady elektryczne. 

Wkłady LED do świeczek

W przypadku wkładów LED źródłem światła jest dioda umieszczona w obudowie imitującej płomień. Z daleka wygląda to bardzo naturalnie, lecz najważniejsze jest to, że udaje się uzyskać doskonały efekt w postaci jasnych świeczek ustawionych na płycie nagrobnej. Do zasilania wkładu wykorzystuje się prąd stały płynący z baterii umieszczonej w środku korpusu. Efekt jest taki, że znicz „płonie” przez długi czas – nawet do 180 dni! 

Zalety wkładów elektrycznych

Zaletą wkładów elektrycznych jest nie tylko to, że długo świecą. Warto też wspomnieć o tym, że nie kopcą, zatem nie brudzą ścianek szklanego czy plastikowego znicza i nie dopuszczają do jego nagrzewania się. To ważne ze względów bezpieczeństwa, bo dotknięcie rozgrzanego szkła jest bolesne. 

Producenci coraz śmielej i bardziej kreatywnie podchodzą do tematu wkładów LED. Widząc, jakim zainteresowaniem cieszy się ta technologia, proponują klientom kilka wersji świecenia. Poprzez zmianę trybu ze stałego na mrugający można uzyskać bardzo ciekawy efekt migającego płomienia. Niemal, jak w prawdziwej świeczce. W niektórych modelach dostępne są nawet opcje zmiany kolorów świecenia z białego na czerwony oraz inne. 

Zakup wkładów zasilanych bateriami

Szukasz wkładów zasilanych bateriami? To dobra i ekonomiczna decyzja, jednak zwracaj uwagę na to, co wybierasz. Atestowane wkłady elektryczne https://zniczefenix.pl/akcesoria/wklady-elektryczne/ to najbezpieczniejszy oraz pewny wybór. Są gwarancją bezpieczeństwa oraz długiej żywotności – świecą mocnym, wyraźnym światłem i są odporne na działanie czynników atmosferycznych. Nie dochodzi w nich do zwarcia czy innych uszkodzeń, np. pod wpływem wilgoci.

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%