Zamknij
REKLAMA

Propozycja integracji online - degustacja trunków

11:43, 05.10.2021 | materiały partnera

Wyobraźmy sobie taką sytuację. Jest piątek, biuro w którym pracujemy. Jest godzina 14:00, a my zmęczeni już całym tygodniem wyczekujemy upragnionego weekendu (tego akurat większość z nas nie musi sobie wyobrażać). Około godziny 15:00, kiedy zupełnie już wykończeni śledzimy wskazówki zegara, jak gdyby od tego zależało nasze życie, otwierają się drzwi gabinetu szefa. Szef z uśmiechem na twarzy butelką dobrego wina w ręce podchodzi do nas, stawia na biurku kieliszki i mówi „no to zapraszam Państwa na degustację”. Większość z nas stanęła by jak wryta nie wiedząc, czy jesteśmy bohaterami jakiegoś programu wkręcającego ludzi, czy może nasz szef właśnie wygrał na loterii i to jego ostatni dzień pracy? Nie proszę Państwa. To może być pomysł na integrację. A w obecnych czasach, taka forma integracji online jest doskonałym i bardzo popularnym pomysłem.

Jak to się odbywa w wersji online?

Degustacja alkoholi to bardzo popularna forma integracji online. Nie mówimy to o wspólnym wypijaniu bardzo dużych ilości piwa jak to ma miejsce przy wyjazdach integracyjnych, ale o nauce spożywania alkoholu i próbowaniu najlepszych trunków jakie można nam zapewnić. Przede wszystkim, sam alkohol dostarczany jest nam wcześniej. Na przykład, w dniu wydarzenia kurier czy posłaniec przynosi nam zestaw buteleczek z odpowiednimi trunkami pod same drzwi. W ten sposób, nie musimy meldować się w firmie po odpowiednie artefakty i dzięki temu przestrzegamy zasad bezpieczeństwa w obecnych czasach. Po drugie – nie będzie to zwyczajne „siedzenie i picie”. Cały event odbywać się będzie w miłej atmosferze i przy okazji pozwoli nam nauczyć się nieco naszego podniebienia. W jaki sposób?

Degustacja to prawdziwa przyjemność i dobra lekcja smaku

Uczestnicy spotykają się na przykład na dedykowanej do tego platformie Internetowej. Wszyscy łączymy się „z bazą”, czyli miejscem gdzie będzie do nas mówić ekspert z dziedziny degustacji, na przykład wina czy whisky. Cała impreza będzie interaktywna, więc będziemy mieli wpływ na jej charakter i przebieg. Dowiemy się najpierw nieco o historii trunków, które będziemy spożywać i o technikach ich smakowania. Następnie przejdziemy do najprzyjemniejszej części czyli ich spożywania. Nauczymy się wydobywać odpowiednie smaki, odpowiednio testować alkohol i sprawdzać jego jakość. Całość okraszona może być przyjemną muzyką i miła konwersacją z ekspertem, który z przyjemnością odpowie na wszystkie nasze pytania.

Dlaczego właśnie tak?

Degustacja alkoholu w odpowiednich ilościach pozwoli naszym pracownikom na chwilę się rozluźnić, zintegrować, pośmiać i po prostu odpocząć. Wspólne testowanie trunków będzie bardzo ciekawym pomysłem na wspólne spędzenie czasu i zbliżenie się do siebie w atmosferze poza miejscem pracy - zwłaszcza w czasach, gdy o wyjściu do pubu czy restauracji możemy jedynie pomarzyć.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%