Zamknij
REKLAMA

Czy pożyczka dla zadłużonych się opłaca?

12:05, 03.10.2021 | Materiał partnera

Każde nowe zobowiązanie wymaga analizy i chłodnej kalkulacji. Każdy może znaleźć się w sytuacji, kiedy nagle potrzebuje dodatkowej gotówki i pożyczka dla zadłużonych staje się jedyną dostępną opcją. Przekonaj się koniecznie, kiedy opłaca się zaciągnąć takie zobowiązanie oraz jakich zasad warto wtedy przestrzegać, aby uniknąć tzw. spirali długów.

Kiedy warto zabrać pożyczkę dla zadłużonych?

W sytuacji, gdy potrzebne są Ci dodatkowe pieniądze, często szukasz różnych możliwości. Najczęściej najpierw kierujemy się do rodziny czy znajomych, jednak jeśli nie są oni w stanie pomóc Ci w problemach finansowych, to warto poszukać korzystnej formy finansowania. Szybka pożyczka dla zadłużonych np. ta od Credy to jedna z opcji, którą warto rozważyć. Coraz więcej osób decyduje się na takie zobowiązanie wtedy, gdy:

  • szybko potrzebują pieniędzy,
  • mają problemy ze spłatą pozostałych pożyczek i kredytów,
  • mają krótkotrwałe problemy związane z pracą i nagłym zmniejszeniem dochodu,
  • pojawiają się w domu nagłe szkody bądź awarie, które wymagają szybkiego wydania większej kwoty pieniędzy,
  • potrzebujesz gotówki, aby zacząć więcej zarabiać, np. musisz naprawić samochód, żeby móc dojeżdżać dalej do pracy lub zyskasz nowych klientów,
  • masz problemy ze zdrowiem lub ktoś z bliskich potrzebuje drogiego leczenia.

Jak widzisz, istnieje sporo różnych sytuacji, kiedy niezbędna staje się szybka pożyczka dla zadłużonych

Jak uniknąć spirali długów?

Sporym błędem jest zazwyczaj branie pożyczki dla zadłużonych z powodu, iż chcesz spłacić w ten sposób inne zobowiązania. Niestety wtedy faktycznie możesz wpędzić się w tzw. spiralę długów. Dlaczego? Bo takie rozwiązanie najprawdopodobniej nic nie daje, a jeśli Twoja sytuacja finansowa w niedalekiej przyszłości się nie zmieni, to nie będziesz miał, jak spłacić nowego długu. W wielu przypadkach kończy się to problemami z komornikiem, których każdy chciałby uniknąć.

Istnieje zatem złota rada w takiej sytuacji. Najlepiej bądź ostrożny i decyduj się na nowe pożyczki dla zadłużonych, ale tylko wtedy, gdy masz plan na to, jak je spłacisz. Jeśli masz jasny plan, to nie musisz marnować życia i czasu na ciągłe stresowanie się długami.

pożyczka dla zadłużonych

Szybka pożyczka dla zadłużonych – 3 zasady

Bezpieczna pożyczka dla zadłużonych jest w zasięgu Twoich rąk, a dodatkowa gotówka staje się czymś absolutnie możliwym. Wystarczy, że będziesz przestrzegać trzech bardzo ważnych zasad, oto one:

Poznaj koszty pożyczki dla zadłużonych

Zanim zdecydujesz się w ogóle podpisać umowę o pożyczkę, to koniecznie musisz dowiedzieć się, ile dokładnie to zobowiązanie będzie Cię kosztowało. W jaki sposób? Przeczytaj umowę lub skorzystaj z gotowych kalkulatorów, które określą, ile dokładnie wynosi prowizja, oprocentowanie i kwota do spłaty zobowiązania. Następnie odejmij kwotę, którą pożyczasz od pełnej kwoty zadłużenia. Dzięki temu dowiesz się, jak duże będą koszty, jakie poniesiesz. Sprawdź w ten sposób, czy szybka pożyczka dla zadłużonych Ci się opłaca.

Zastanów się, jak spłacisz tę pożyczkę

Skoro wiesz, już ile wyniesie rata i koszty pożyczki, to teraz zanurz się we własnych rachunkach, wydatkach i możliwościach zarobku. W ten sposób dowiesz się, czy stać Cię na nowe zadłużenie i w jaki sposób je spłacisz.

Wybierz najlepszą ofertę

Czy wiesz, że problem zazwyczaj nie tkwi w pożyczkach, a w tym, że wybierasz je bez analizy i znajomości własnych finansów? Dlatego poświęć trochę czasu także na to, żeby sprawdzić wszystkie dostępne na rynku oferty pożyczek dla zadłużonych i wybierz tą najkorzystniejszą dla Ciebie.

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%