Zamknij
REKLAMA

Dach z poliwęglanu. 3 powody, dla których warto zastanowić się nad takim rozwiązaniem

11:44, 09.09.2021 | materiały partnera

Taras lub balkon to nie tylko ciekawy element w architekturze naszego domu, ale także fantastyczny sposób na to, aby spędzać na świeżym powietrzu więcej czasu. Także w niepogodę. Jedyny warunek, jaki trzeba tutaj spełnić to odpowiednio zadaszyć taras lub balkon, aby opady deszczu, czy przeciwnie - zbyt intensywne nasłonecznienie nie przeszkadzały nam w wypoczynku. Nie ma co się oszukiwać. Brak zadaszenia nad tarasem lub balkonem sprawia, że staje się on po prostu bezużyteczny, gdy za oknem pada lub pali słońce. Jaki jednak dach w tym przypadku wybrać? Dobrym rozwiązaniem będzie z pewnością zadaszenie z poliwęglanu. Oto dlaczego.

Po pierwsze, poliwęglan to materiał trwały i odporny na działanie czynników zewnętrznych

Jeśli poszukujemy solidnego rozwiązania na lata, dach z poliwęglanu będzie idealną opcją. Wynika to bezpośrednio z właściwości materiału, jakim jest poliwęglan komorowy, czyli trwałości, wytrzymałości oraz odporności na uszkodzenia mechaniczne, zarysowania oraz działanie wody, wilgoci, gradu, czy intensywnego promieniowania słonecznego. Wygląda na to, że poliwęglan to idealny materiał na wszelkiego typu daszki i zadaszenia - tarasów, balkonów, a także altan. I tak rzeczywiście jest. Dodatkowo dach z poliwęglanu sprawdzi się, jako praktyczne i estetyczne zadaszenie nad drzwiami wejściowymi.

Ta propozycja zachowa swój wygląd, kondycję i właściwości bez względu na oddziaływanie czynników zewnętrznych. Konstrukcji poliwęglanowych nie naruszy ani silna nawałnica, ani gradobicie. Dach nie straci również nic na swej estetyce w wyniku silnej, regularnej ekspozycji na światło słoneczne.

Po drugie, dachy z poliwęglanu nie wymagają konserwacji, ani szczególnej pielęgnacji

Zadaszenie wykonane z poliwęglanu świetnie ochroni powierzchnię tarasu oraz jego wyposażenie m.in. przed opadami deszczu. Samo jednak nie wymaga żadnego zabezpieczenia, np. na okres zimowy. Jedynie intensywne opady śniegu wymagać będą od nas ewentualnej interwencji. Nadmiar białego puchu będzie trzeba po prostu usunąć z powierzchni dachu.

W kwestii czyszczenia poliwęglanu, w tym przypadku doskonale wyręczy nas deszcz. Oczywiście możemy również sami zadbać o czysty daszek. Do tego wystarczy woda pod ciśnieniem. Tego typu zadaszenie nie wymaga jednak żadnej specjalistycznej pielęgnacji.

Po trzecie, tego typu zadaszenie jest wyjątkowo proste i szybkie w montażu

Nawet jeśli nie mamy doświadczenia w tego rodzaju pracach, bez kłopotu powinniśmy poradzić sobie z samodzielnym montażem zadaszenia. Poliwęglan jest materiałem lekkim, co dodatkowo ułatwia zadanie. Modułowa konstrukcja pozwala ponadto zamontować daszek o dowolnych rozmiarach, jednak wciąż w wygodny i łatwy sposób. W zasadzie wystarczy postępować zgodnie z instrukcją dołączona do zestawu. Jak przekonują producenci, montaż nie powinien nam zająć więcej niż godzinę lub dwie. A my przy tym zaoszczędzimy na konieczności wynajęcia profesjonalnej ekipy montażowej.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%