Zamknij
REKLAMA

Jak oszczędzać robiąc zakupy - Smart Shopping?

13:02, 03.08.2021 | Materiał partnera

Każdy, kto robi zakupy, chciałby móc zdobyć wysokiej jakości produkty po jak najniższej cenie. Oczywiście za znaną markę i dobrą jakość trzeba odpowiednio zapłacić. Wysokie ceny potrafią odstraszyć konsumentów dlatego też każda opcja, która pozwala zaoszczędzić nieco pieniędzy, jest obecnie na wagę złota. Coraz popularniejszym trendem jest dziś smart shopping. Czym on dokładnie jest i jak dzięki niemu można zaoszczędzić na zakupach?

Czym jest smart shopping?

Określenie "Smart Shopping" wywodzi się z języka angielskiego, ale zostało wprowadzone najpierw w Stanach Zjednoczonych, a następnie rozprzestrzeniło się na Europę Zachodnią. W dosłownym tłumaczeniu termin ten oznacza tzw. "sprytne zakupy", w których umiejętność kupowania dobrej jakości produktów kryje się w minimalnej cenie.

Smart shopperzy

Smart shopperzy to kupujący, którzy koncentrują się na znalezieniu produktów dobrej jakości za najlepszą cenę. Nie kupują niczego, "co jest najtańsze, ale szukają wartościowych przedmiotów, które mają dobrą cenę i jednocześnie uznaną markę.

Kiedy to się zaczęło?

Trend smart shoppingu zrodził się pod wpływem ogólnoświatowego kryzysu gospodarczego z lat 2008-2009. Od tego czasu jednak wielokrotnie ewoluował. Obecnie dużą część handlu przeniosła się do internetu. Dziś to zupełnie normalne, że ludzie zamawiają swoje upragnione produkty przez internet, a następnie odbierają je z paczkomatów bądź z rąk kuriera.

Jeszcze kilka lat temu wiele osób, była sceptycznie nastawiona do tego typu zakupów. No bo przecież jak można kupić coś "w ciemno" bez przymierzania, testowania itd. Przecież produkt na zdjęciu a w rzeczywistości to mogą być dwa zupełnie różne produkty. Na szczęście dziś darmowe zwroty produktów pojawiają się w ofercie coraz większej ilości sklepów.

Co pomaga w smart shoppingu?

Nieocenionym narzędziem w smart shoppingu są porównywarki cen. Tego typu strony zbierają w jednym miejscu dziesiątki a czasem i setki ofert porozrzucanych po przeróżnych sklepach. Korzystanie z porównywarek cen pomaga więc zaoszczędzić nie tylko pieniądze, ale i czas, który należałoby poświęcić na wyszukiwanie handlowych okazji.

Więcej informacji na temat smart shoppingu, można znaleźć pod linkiem: https://hellosmart.pl/smart-shopping-jak-robic-zakupy-i-nie-przeplacac

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%