Zamknij
REKLAMA

Odzież medyczna - jak dobrać odpowiedni strój dla personelu?

12:21, 01.08.2021 | Materiał partnera

Odpowiednio dobrane stroje dla personelu medycznego odgrywają wyjątkowo ważną rolę. Z tego względu warto zwrócić szczególną uwagę, aby spełniały wszystkie wymogi, a jednocześnie były funkcjonalne, wygodne, a przy tym ciekawie wyglądały. Dzięki temu spełnią najbardziej wymagające oczekiwania lekarzy i pielęgniarek. Podpowiadamy, jak dobrać specjalistyczne stroje.

Na co dzień personel szpitali i przychodni lekarskich jest zobowiązany do noszenia specjalistycznych ubrań. W tym celu każda tego typu placówka powinna odwiedzić sklep z odzieżą medyczną, gdzie znajduje się szeroki wybór różnych części garderoby. Wbrew pozorom nie muszą być nudne i sztampowe. Aktualnie na rynku nie brakuje propozycji w kolorowe wzorki, które szczególnie polecane są w przypadku częstych dyżurów na oddziale dziecięcym. Wśród nich znajdziesz modele dopasowane do różnych zadań i typów sylwetki. Dzięki temu z pewnością dobierzesz odpowiedni wariant dla siebie.

Na co zwrócić uwagę wybierając ubrania medyczne?

Wybierając odpowiednie ubrania medyczne warto w pierwszej kolejności dopasować odpowiedni rozmiar. Choć może wydawać się to oczywiste, to nadal wiele osób nie zna swoich faktycznych wymiarów, przez co wybór często jest dość skomplikowany. Z tego względu najlepiej dokładnie zmierzyć ciało i rozpisać wszystkie niezbędne wymiary, a następnie porównać z tabelą producenta. Duże znaczenie ma też sam typ sylwetki, gdyż ułatwi dobranie optymalnego kroju gwarantującego atrakcyjny wygląd.

Jednym z ważnych parametrów, które warto uwzględnić przy zakupie ubrań medycznych zdecydowanie jest rodzaj materiału. Powinien być lekki i przewiewny, a jednocześnie łatwy w czyszczeniu, aby zapewnić personelowi wielogodzinny komfort. Jednocześnie duże znaczenie ma optymalny krój, co będzie miało znaczący wpływ na wygodę. W żadnym wypadku odzież nie powinna krępować ruchów, a jedynie dobrze przylegać do sylwetki, pozwalając przy tym na swobodne ćwiczenia.

Dopasuj odpowiedni strój medyczny do indywidualnych potrzeb!

Odpowiednia odzież medyczna składa się zazwyczaj z kilku elementów. Jeśli jednak decydujesz się na samodzielne dobranie garderoby, należy pamiętać, aby umiejętnie dopasować górę do dołu stroju. Zapewni to profesjonalny wizerunek w kontakcie z pacjentami. Kolejną kwestią, na którą warto zwrócić uwagę to kolor. Dla osób pragnących ukryć drobne mankamenty figury dobrym rozwiązaniem są czarne i granatowe ubrania. Jeśli cenisz sobie funkcjonalność, dobrym rozwiązaniem będą uniformy w bordo lub brązowym odcieniu. Z kolei jasne barwy podkreślą określone partie ciała.

Przy wyborze uniformu medycznego, należy w pierwszej kolejności wziąć pod uwagę rodzaj pacjentów, a także konkretne zasady panujące w danej w placówce. W przypadku pracy z dziećmi, znakomitym pomysłem jest odzież medyczna w unikalne, kolorowe wzory w delikatnych lub soczystych kolorach. Taka propozycja z pewnością będzie miłą odskocznią podczas wielogodzinnych dyżurów. Aktualnie można ją znaleźć w niezliczonej ilości wariantów.

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%