Zamknij
REKLAMA

Jakie korzyści płyną ze śledzenia przesyłek?

17:05, 29.07.2021 | Materiał partnera

Śledzenie przesyłek jest funkcją korzystną zarówno dla osób kupujących, jak i sprzedających. Każdego roku rośnie liczba osób, które zamawiają przez internet, dlatego firmy kurierskie postanowiły wprowadzić monitoring przesyłek, który jest niezwykle pomocny.

Funkcja śledzenia paczki

Każdy, kto czeka na swoją paczkę, z pewnością się niecierpliwi, dlatego taka funkcja to dla niego duże ułatwienie. Dzięki temu można lepiej zaplanować dzień i mieć pewność, że w dniu doręczenia kurier zastanie nas w domu. Popularnym rozwiązaniem jest także wysyłanie towaru za pośrednictwem firmy kurierskiej, która z reguły działa zdecydowanie szybciej od poczty polskiej. Śledzenie przesyłek sprawia, że można w każdej chwili sprawdzić ich aktualny status. W tym celu trzeba posiadać indywidualny numer przewozowy, który jest przypisany do paczki i stanowi potwierdzenie zamówienia.

Numer przesyłki

Zazwyczaj jest on generowany przez system, jeszcze przed odebraniem paczki przez kuriera. Wysyłanie paczki kurierem ma wiele zalet, a jedną z nich jest możliwość śledzenia przy użyciu strony internetowej lub specjalnej aplikacji. To właśnie na oficjalnej stronie internetowej znajduje się pole do wpisania numeru przesyłki. Warto zwrócić uwagę na fakt, że nie trzeba zakładać żadnego konta, ani podawać dodatkowych informacji, ponieważ całkowicie wystarczający jest numer przesyłki. W razie problemów technicznych można w każdej chwili skontaktować się z infolinią firmy kurierskiej, gdzie kompetentni pracownicy udzielą odpowiednich informacji. Funkcja śledzenia przesyłki sprawia, że klient ma nad nią pełną kontrolę. W ten sposób może się upewnić, że sprzedawca faktycznie nadał paczkę, która jest już w drodze.

Planowany termin doręczenia

Jednak to nie wszystko, bo może się także dowiedzieć, kiedy planowany jest termin dostawy. Należy jednak pamiętać, że data doręczenia jest szacowana i czasami paczka może przyjść trochę wcześniej lub później. Z reguły nie są to jednak duże różnice i przesyłki dochodzą na czas. Jest to bardzo ważne zwłaszcza w przypadku przesyłki zagranicznej. Na czas dostarczenia takiej paczki wpływa wiele czynników, dlatego nigdy do końca nie wiadomo, kiedy można się jej spodziewać. Śledzenie przesyłki pozwala jednak zaplanować sobie wszystko tak, żeby w dniu dostawy przebywać w mieszkaniu. To jednak nie wszystko, ponieważ możliwe jest także sprawdzenie w jakim dokładnie miejscu znajduje się przesyłka. Opcje śledzenia przesyłek oferuje strona Kuriernet.pl. Możemy tam znaleźć również porównywarkę ofert największych firm kurierskich, dla konkretnego rodzaju przesyłki. Priorytetem firm kurierskich jest, żeby status monitorowania przesyłki był czytelny dla klientów. Jest to ciekawa funkcja nie tylko dla adresatów, ale również dla sprzedawców, którzy wysyłają towar.

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%