Zamknij
REKLAMA

Jakie posiłki najlepiej przygotować do pracy?

15:36, 29.04.2021 | Materiał partnera

Rano masz czas tylko na szybkie i małe śniadanie, dlatego musisz przygotowywać sobie większy posiłek, który zabierzesz ze sobą do pracy i zjesz na przerwie. Nie masz pojęcia, co najlepiej zdobyć, by mieć więcej energii po drugim śniadaniu, a co więcej nie mieć ochoty na podjadanie między posiłkami. Zapoznaj się z naszymi propozycjami i przekonaj się, że jedzenie w pracy może być smaczne i zdrowe.

Wybieraj produkty bogate w witaminy z grupy B

Jeśli pracujesz umysłowo koniecznie zadbaj o to, by do Twojego organizmu każdego dnia docierała potężna dawka witamin z grupy B. Gdzie możesz je znaleźć? Dostępne są w zielonych warzywach, takich jak brokuły, zielona papryka, szparagi i fasolka. Warto również sięgać po szpinak, rukole i matkę pietruszki, które są bombą witaminową. Możesz zrobić z nich sałatkę. Do zielonych warzyw warto dodać pomidora, olej lniany, a także garść nasion słonecznika. Takie połączenie dostarczy do organizmu cenne składniki odżywcze, które są niezbędne do prawidłowej pracy układu nerwowego. Dzięki temu w ciągu dnia nie pojawi się problem z pamięcią i koncentracją. Zażegnasz również wahania nastroju, które były męczące dla Ciebie i otoczenia.

Sycące i pełnowartościowe śniadania do pracy

Staraj się wybierać sycące śniadanie, dzięki któremu nie będziesz szukać małych przekąsek, które pomagają pozbyć się natarczywego uczucia głodu. Doskonale sprawdzają się owoce, warzywa, a także płatki owsiane. Bogate są w  błonnik, który powoduje długotrwałe uczucie sytości. Pamiętaj jednak o zachowaniu odpowiedniej kaloryczności, by nie przekroczyć odpowiedniej dla Ciebie porcji kalorii w ciągu dnia. Nie masz czasu na to, by przygotowywać posiłki do pracy z wyprzedzeniem, a dodatkowo liczenie ich kaloryczności? W takim razie polecanym wyborem jest catering dietetyczny Afterfit, dzięki któremu możesz jeść wartościowe posiłki nie tylko w domu, ale również w miejscu pracy.

Nawadniaj organizm, by zadbać o zdrowie w pracy

Spędzając czas w pracy nie zapominaj o tym, jak ważne jest nawadnianie organizmu. Picie wody jest niezbędne do tego, by zachować równowagę gospodarki wodnej. Staraj się również uzupełniać elektrolity, które są potrzebne zarówno osobom pracującym umysłowo, jak i fizycznie.

Stosując się do wyżej wymienionych zasad jesteś w stanie przygotować zdrowe i dobrze zbilansowane posiłki do pracy, dzięki którym nie będziesz sięgać po fast food. Dodatkowo zadbasz o lepsze skupienie podczas wykonywania obowiązków.

 

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%