Zamknij
REKLAMA

Ciepła podłoga dla każdego czyli ogrzewanie podłogowe elektryczne pod panele

14:50, 26.04.2021 | Materiał partnera

Decydując się na zakup nowego mieszkania lub domu, często mamy do wyboru wiele opcji dodatkowych – np. ogrzewanie podłogowe. A co, jeśli nie zdecydowaliśmy się na takie rozwiązanie, a dom jest już gotowy? Nic straconego! Z pomogą przychodzi inny system, czyli Ogrzewanie podłogowe elektryczne pod panele.

Podłogówka dla każdego

Ogrzewanie elektryczne ma te same zalety co jego konwencjonalny odpowiednik, a przy tym jest znacznie prostsze w montażu. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby postawić na ogrzewanie podłogowe elektryczne pod panele już na etapie wykańczania mieszkania. Maty grzejne są bardzo cienkie, dlatego nie ma obaw, że pomieszczenie starci na wysokości. Ułożenie mat i zasilania nie wymaga skomplikowanych przeróbek konstrukcji obiektu. W dodatku, to od nas zależy, jaką powierzchnię będziemy ogrzewać i jaką mocą.  Na rynku jest dostępnych wiele systemów ogrzewania podłogowego, dlatego idealne rozwiązanie dla siebie znajdzie nawet najbardziej wymagający inwestor.

Podłogówka zamiast kaloryferów

Ogrzewanie podłogowe elektryczne pod panele może być uzupełniającym źródłem ciepła w domu, ale także może zastąpić stosowane wcześniej tradycyjne grzejniki. Kluczem do sukcesu jest optymalny dobór mocy grzewczej do zapotrzebowania budynku. Na komfort codziennej obsługi systemu wpływa także możliwość stosowania nowoczesnych regulatorów i programatorów. Urządzenia umożliwiają wygodne zmiany nastaw temperatury, programowanie schematów ogrzewania i kontrolę kosztów. Większością opcji można też sterować za pomocą smartfona – dziś  to już niemal standard.

Ile to kosztuje?

Instalacja elektrycznej podłogówki będzie z pewnością tańsza, niż montaż tradycyjnych rurek grzewczych od instalacji wodnej. Ogrzewanie podłogowe elektryczne pod panele nie zrujnuje naszego portfela. Nowoczesne maty są bardzo efektywne i minimalizują starty energii a precyzyjne sterowanie mocą pozwala grzać tylko wtedy, gdy jest to potrzebne. Ten rodzaj ogrzewania sprawdzi się także w domach, gdzie montaż innych systemów jest utrudniony czy wręcz niemożliwy – np. w blokach z wielkiej płyty. Decydując się na elektryczne maty grzewcze możemy zafundować sobie komfort podczas korzystania z łazienki. Przedsięwzięcie jest relatywnie nieskomplikowane i nie pociąga za sobą wielu prac dodatkowych.

 

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%