Zamknij

Poznaj zastosowanie filtrów i aeratorów!

15:27, 19.02.2021 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 15:28, 19.02.2021

Aeratory to pojemniki pod ciśnieniem, w których woda i powietrze zostają zmieszane, co prowadzi do wytrącania manganu i żelaza. Współdziałają blisko z filtrami. Sam cykl uzdatniania to rotacja gazów pod działanie dużego i odpowiedniego ciśnienia. Jeśli gazów jest za dużo i są w zbyt dużym stężeniu, woda jest słabej klasy, filtry i aeratory współpracują wtedy ze sobą w procesie jej uzdatniania.

Praca aeratorów ciśnieniowych

Aeratory zbudowane są ze stali niskowęglowej, niektóre z ich komponentów mogą być zbudowane ze stali nierdzewnej. Składa się on z mieszacza i pojemnika do odgazowywania i mieszania wody. Ich struktura musi zagwarantować możliwie największy obszar styku powietrza i wody oraz właściwe kryteria jej mieszania. Współczesne wersje mają wiele plusów, Ich układ charakteryzuje się prostotą i przejrzystością, stanowią zwartą formę, filtrują powietrze, a co najważniejsze, są w pełni zautomatyzowane. Są w stanie kontrolować stan wody i mają zawór sterujący przepływem powietrza.

Urządzenia te napowietrzają wodę, powiększając ilość tlenu, przy jednoczesny pozbyciu się takich pierwiastków jak dwutlenek węgla, czy siarkowodór. Zasadniczym rezultatem pracy aeratorów jest zminimalizowanie generowania korozji przez wodę. Współpracują z filtrami wody przy największy dozwolonym ciśnieniu 10 bar i temperaturze do 80 stopni C. Rozpoczynają pracę po włączeniu pompy doprowadzającej wodę do stacji uzdatniania.

Filtry do wody, jakie wybrać?

Filtry ciśnieniowe składają się z ze zbiornika ciśnieniowego z zestawem zaworów, manometru i pokładów filtracyjnych. Zarówno w środku, jak i na zewnątrz muszą być wykonane z antykorozyjnych materiałów. W zależności od zamontowanych urządzeń filtry ciśnieniowe pracują w systemie ręcznym albo automatycznym. Ich praca sterowana jest przez samodzielny sterownik albo z miejsca nadzoru dla całej stacji uzdatniania. Dopiero po przeprowadzeniu analizy chemiczno-fizycznej wody można zastosować odpowiedni filtr usuwający konkretne zanieczyszczenia.

Oprócz filtrów montowanych w stacjach uzdatniania montuje się też filtry do własnych studni, coraz powszechniejsze są również filtry montowane w domach lub mieszkaniach, aby poprawić jakość wody pobieranej z wodociągu. Powinny one oczywiście posiadać odpowiednie certyfikaty jakości. Aby lepiej chronić domowe urządzenia instalacji wodnej, warto zainstalować razem z wodomierzem filtr, który jest w stanie wychwycić wszystkie, większe zanieczyszczenia, jak np. piasek czy kamień. Jest to tzw. filtr mechaniczny, siatkowy.

Niektóre rodzaje filtrów

Jeśli posiadamy niezależne ujęcie wody, możemy zastosować kolumny filtracyjne, które cechuje duża wydajność. Są one wypełnione specjalnym złożem filtracyjnym, które po zużyciu należy odnowić.

Innym rodzajem jest filtr węglowy, zawierający w swoim składzie aktywny węgiel, pochłaniający wszystkie zbędne składniki wody. Jego działanie z jednej strony oczyszcza, a z drugiej polepsza smak i zapach wody.

Przydatny może być również zmiękczacz wody, eliminując jonu magnezu i wapnia powoduje, że nasze ciało i włosy lepiej zachowują wilgotność, a urządzenia AGD są dłużej w lepszym stanie.

Sprawdzić naszą ofertę można na stronie https://www.komnino.com.pl/pl/of/cat/filtry-i-aeratory.88.html

 

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%