Zamknij
REKLAMA

Redukcja tkanki tłuszczowej, czyli wszystko co należy wiedzieć o spalaczach tłuszczu!

10:52, 17.02.2021 | Materiał partnera

Tkanka tłuszczowa z pewnością dla wielu jest bardzo uciążliwa. Jej pozbycie się nie należy do najłatwiejszych. Oprócz treningów i diety, duże znaczenie ma odpowiednia suplementacja.

Co to jest spalacz tłuszczu? Jakich efeketów możemy spodziewać się korzystając z takich udogodnień? W jaki sposób działają spalacze tłuszczu i czemu zawdzięczają swoją skuteczność? Jakie ćwiczenia warto wykonywać w trakcie redukcji? Jak powinna wyglądać dieta ukierunkowana na spalanie tłuszczu? Co może skutecznie przyspieszyć nasz metabolizm? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.

Co to jest spalacz tłuszczu?

Gdybyśmy zdecydowali się na to, aby zdefiniować spalacze tłuszczu, moglibyśmy dojść do wniosku, że są to skuteczne suplementy diety, które przyspieszają proces pozbywania się uciążliwej tkanki tłuszczowej. Dzięki nim możliwe jest podniesienie poziomu energii, a także skuteczne pobudzenie metabolizmu, który ma tak ogromne znaczenie. Warto wspomnieć o tym, że tego typu specyfiki są w stanie stłumić nasz apetyt, przez co podjadanie pomiędzy posiłkami nie jest tak kuszące. Spalacze pomagają nam w pozbywaniu się zapasów tłuszczowych, które są gromadzone przez nasz organizm. Najczęściej stosuje się je niedługo przed treningiem, dzięki czemu wcześniej wspomniany tłuszcz może okazać się dla nas dodatkową dawką energii podczas ćwiczeń. To właśnie wtedy jesteśmy w stanie odczuć maksymalne efekty działania. Warto zdawać sobie sprawę z tego, ze spalacze tłuszczu znaleźć można zarówno w naturalnych produktach, jak i w skutecznych suplementach.

Jakich efektów możemy się spodziewać korzystając ze spalaczy tłuszczu?

Skuteczność spalaczy tłuszczu potwierdzona jest zarówno przez badania laboratoryjne, jak i przez wiele osób, które z nich korzystało. Najlepsze produkty mają w składzie odpowiednio dobrane mieszanki takich składników, jak chociażby: kofeina, kapsaicyna, katechina z zielonej herbaty, piperyna, forskolina, CLA, johimbina. Na podstawie wielu eksperymentów wywnioskowano, że w przypadku stosowania wcześniej wspomnianych substancji możliwe jest zwiększenie wydatków energetycznych o około 5 procent w przypadku jednorazowego przyjęcia dawki. Jeszcze lepiej wygląda to wtedy, gdy regularnie stosujemy spalacze, wówczas wcześniej wspomniana wartość ulega zmianie na około 10 procent, co z pewnością jest satysfakcjonujące i może mieć ogromne znaczenie. Niektóre suplementy posiadają także składniki pobudzające, dzięki czemu trening może trwać dłużej i być jeszcze bardziej intensywny, co powoduje błyskawiczne spalanie kalorii.

W jaki sposób działają spalacze tłuszczu?

Spalacze tłuszczu charakteryzują się tym, że posiadają stymulanty - pobudzają one organizm do działania, a także blokują receptory adenozynowe w mózgu, w konsekwencji nasza wytrzymałość w trakcie trwania treningu zwiększa się. Substancje te hamują zmęczenie, a także umożliwiają pozbycie się senności. Warto wspomnieć o tym, że spalacze mają wpływ na insulinową wrażliwość, co pozwala na skuteczniejsze budowanie mięśni. Dodatkowo są one oparte na dwóch powszechnych procesach - termogenezy i lipolizy. Ten drugi wiąże się z tym, że tkanka tłuszczowa rozpada się na glicerol i wolne kwasy tłuszczowe, co oznacza, że zmagazynowana energia może zostać wykorzystana na niezbędne procesy metaboliczne. Jeśli chodzi o termogenezę, jest to po prostu wzrost temperatury naszego ciała, co umożliwia zwiększenie ilości spalanych kalorii.

Ćwiczenia na spalanie tłuszczu

We wcześniejszej części artykułu wspominaliśmy o tym, że spalacze tłuszczu warto stosować przed aktywnością fizyczną. Warto zdecydować się na ćwiczenia na spalanie tłuszczu, które spotęgują działanie substancji. Ciekawym rozwiązaniem wydają się być sporty cardio. To właśnie one powodują, że zapotrzebowanie na energię zwiększa się - zostaje ona pobierana ze zgromadzonych zapasów tłuszczu. Umożliwia to pozbywanie się tkanki tłuszczowej, przy jednoczesnym poprawieniu własnej kondycji i wzmocnieniu układu krążenia. Popularne aktywności cardio to m.in. jazda na rowerze, bieganie, pływanie, ćwiczenia na orbitreku. Na spalenie tłuszczu świetny może okazać się również trening siłowy- kalorie spalane są nawet do 36 godzin po aktywności.

Dieta na spalanie tłuszczu

Zastanawiasz się, jak spalić tłuszcz z brzucha? Oprócz suplementacji i treningów nie obędzie się bez odpowiedniej diety. Jedną z podstawowych zasad jest spożywanie posiłków w równomiernym odstępie czasu - średnio co 2 lub 3 godziny, w zależności od możliwości i indywidualnych preferencji. Dodatkowo istotne jest, aby unikać produktów przetworzonych, a w szczególności słodyczy, które mają destrukcyjny wpływ na cały proces spalania tkanki tłuszczowej. Dieta na spalanie tłuszczu powinna opierać się na produktach białkowych z dodatkiem błonnika - dzięki czemu jesteśmy syci i nie podjadamy pomiędzy posiłkami. Należy ograniczyć ilość spożywanych węglowodanów i tłuszczów. Znaczenie ma także deficyt kaloryczny - ilość spożywanych kilokalorii powinna być mniejsza niż nasze zapotrzebowanie.

Co przyspiesza metabolizm i spalanie tłuszczu?

Spalanie tłuszczu z brzucha to dość skomplikowany i wymagający proces, który kosztuje nas wiele wyrzeczeń. Zastanawiasz się, co przyspiesza metabolizm i spalanie tłuszczu? Otóż istnieje wiele ciekawych i skutecznych sposobów. Jednym z nich jest aktywność fizyczna, o której wspominaliśmy we wcześniejszej części artkułu. Istotne jest, aby odpowiednio się wysypiać, a do diety włączyć nieco więcej białka niż dotychczas. Ograniczmy spożywanie tłustych potraw do minimum, a w szczególności tłustych ryb morskich. Nie bez znaczenia jest spożywanie każdego dnia odpowiedniej ilości płynów. Może to być woda bądź zielona herbata - w zależności od indywidualnych preferencji. Metabolizm przyspieszają także spalacze tłuszczu. Unikajmy diet głodowych, a także bierzmy zimny prysznic, który także okazuje się być bardzo skuteczny.

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%