Zamknij

Najczęstsze problemy z dachem - jak je wyeliminować?

16:56, 09.02.2021 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 16:56, 09.02.2021

Ciężki dach uważany jest za solidny i bardziej wytrzymały. Czy aż siedmiokrotnie lżejszy dach stalowy może konkurować z nim w parametrach wytrzymałościowych? Okazuje się, że może i to nie tylko na tym polu. Dlaczego blachodachówka to dobry wybór? Odpowiadamy.

Dachy z blachy kojarzą się  wciąż z mniejszą solidnością. Lekki i sprężysty materiał może wydawać się mniej wytrzymały niż kilkukrotnie cięższa dachówka ceramiczna. Okazuje się jednak, że innowacyjny system produkcji i montażu znaczy więcej niż waga. Blachodachówka z posypką mineralną jest rozwiązaniem na miarę czasów: spełniającym rosnące oczekiwania na skutek zmieniających się warunków atmosferycznych, ale i dostosowanym do trybu życia właścicieli domów. Żyjemy coraz szybciej, stawiamy na wygodę. Wolimy nie inwestować w konserwację czy naprawę dachu, a dachy Gerard są pod tym kątem bezobsługowe.

Najczęstsze problemy z dachem

Mikropęknięcia profili, zerwania dachówki, mech, zalegających śnieg – to tylko niektóre problemy, z którymi najczęściej mierzą się właściciele domów, pokrytych dachówką ceramiczną czy betonową. Ocieplenie klimatu prowadzi do gwałtowniejszych burz, porywów wiatru, opadów. Nikogo już nie dziwią nawałnice czy silne podmuchy. W trakcie takich ekstremalnych warunków często dochodzi do uszkodzenia dachówki. Pokrycie dachu jest zrywane lub pojawiają się w nim mikropęknięcia. Dlatego ważne jest, aby dach cyklicznie konserwować i sprawdzać, czy małe uszkodzenia nie prowadzą do większych, nawet tych związanych z naruszeniem konstrukcji.

Wytrzymały dach Gerard

W przypadku dachów Gerard takie problemy nie istnieją. Dachówka jest w stanie wytrzymać wiatr wiejący z prędkością do 200 km/h. To dzięki specjalnemu, horyzontalnemu montażowi i przytwierdzeniu profili aż w ośmiu punktach do więźby. Wiatr nie podrywa dachówki jak ma to miejsce w tradycyjnych rozwiązaniach.

Grad o średnicy 30-90 mm, ze względu na sprężystą i odpowiednio zabezpieczoną powłokę nie jest w stanie rozbić profilu. Nie narażamy się nawet na małe pęknięcia. Stop cynku, krzemu i aluminium czyni dachówkę niezwykle wytrzymałą.

To właśnie dzięki temu stopowi dach nie koroduje. Oznacza to, że ma on ponad dwukrotnie większą wytrzymałość niż pokrycia ze stali galwanizowanej. Z tego właśnie powodu producent udziela na dachy Gerard aż 50 lat gwarancji!

Dach bezobsługowy

Dach praktycznie nie wymaga konserwacji. Posypka wulkaniczna skutecznie go zabezpiecza nawet na terenach o dużym zasoleniu powietrza, wysokiej ekspozycji na słońce czy obszarze z większymi opadami śniegu. Poza zwykłym czyszczeniem nie musimy wykonywać innych prac konserwatorskich.

Ze względu na to, że sama dachówka jest lekka, śnieg nie obciąża więźby. Zalegający na dachu nie stanowi też zagrożenia dla otoczenia. Dzięki fakturze dachówki jest zatrzymywany i może czekać aż do stopnienia.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%