Zamknij
REKLAMA

Jakie kwiaty nadają się do biura?

18:00, 17.01.2021 | Materiał partnera

Kwiaty doniczkowe to fantastyczny element dekoracji wnętrz. Na rynku dostępne jest bardzo wiele odmian, które świetnie się sprawdzą zarówno w domu jak i w biurze. Rośliny te nie są zbyt wymagające, dlatego z pewnością każdy poradzi sobie z ich uprawą. Ponadto warto także zaznaczyć, że mają one za zadanie oczyszczanie powietrza w pomieszczeniach z różnych szkodliwych substancji. Warto więc wiedzieć, jakie kwiaty najlepiej nadają się do biura

O czym należy pamiętać wybierając rośliny do biura?

Jak wspomniano wcześniej, istnieje naprawdę wiele gatunków roślin, które świetnie się sprawdzą w biurach. Jednak podczas wyborów należy pamiętać, że nie każdy kwiat się tam odnajdzie. Należy zwracać uwagę nie tylko na wygląd, ale przede wszystkim na wymagania. 

Do biura najlepiej nadają się kwiaty, które nie wymagają zbyt dużej opieki i nie są za bardzo wrażliwe na wszelkie popełniane błędy. Świetnie sprawdzą się z pewnością gatunki, które radzą sobie z niedoborem wody, a także ze słabym oświetleniem, a także nie ma potrzeby ich częstego przesadzania. 

Podczas wyboru należy także mieć na uwadze miejsce. Niektóre rośliny potrzebują przestrzeni, aby się rozwijać i rosnąć. Jednak nie w każdym biurze można zagwarantować tę przestrzeń. Czasem lepiej postawić na mniejsze gatunki. 

Najlepsze gatunki kwiatów do biura

W biurach świetnie sprawdzą się różne gatunki roślin. Dobrym rozwiązaniem będzie skrzydłokwiat. Jest to piękna roślina, która posiada soczyście zielone liście. Prezentuje się on bardzo elegancko i świetnie się nadaje do miejsc, które mają charakter reprezentacyjny. Skrzydłokwiatu nie trzeba często podlewać, nie trzeba także dostarczać dużej ilości wody. Ponadto roślina ta pochłania z powietrza dym tytoniowy oraz inne szkodliwe substancje. 

Kolejną ciekawą rośliną są paprotki. W ostatnich latach zostały one trochę zapomniane, jednak warto je mieć na uwadze podczas urządzania przestrzeni biurowej. Nie każdy wie, że powinno się ją ustawić obok monitora, ponieważ ma zdolności pochłaniania szkodliwych promieni z monitora. Dobrą propozycją jest także zroślicha stopowcowa. Jest to roślina pnąca lub zwisająca. Ma bardzo atrakcyjne, dekoracyjne liście, które posiadają delikatnie białe unerwienia. Także ma zdolność pochłaniania szkodliwych substancji. 

Mówiąc o roślinach idealnych do biura, nie można także pominąć wężownicy. Jest ona bardzo oryginalna i z pewnością świetnie się będzie prezentować w biurach. Jej liście wizualnie przypominają cieniutkie rurki. Jednak niektóre są nieco szersze. Kwiat ten ma bardzo małe wymagania, a ponadto pochłania szkodliwe substancje. Podobne zdolności ma zielistka. Przykuwa one uwagę dzięki oryginalnym liściom, które mają ciemnozielone brzegi i jasne środki. Warto podkreślić, że wytwarza ona pędy rozłogowe, które można ucinać i sadzić w innych doniczkach. 

Jak widać istnieje bardzo dużo gatunków roślin, które świetnie sprawdzą się w biurach. Nie tylko prezentują się atrakcyjnie, ale także nie są bardzo wymagające i charakteryzują się bardzo wartościowymi cechami. 

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%