Zamknij
REKLAMA

Jakie wyróżniamy produkty do przedłużania rzęs?

11:38, 05.01.2021 | Materiał partnera

Prawidłowo prowadzony salon kosmetyczny, w którym odbywają się zabiegi przedłużania rzęs, wyposażony jest w nowoczesne narzędzia pracy. Kosmetyczka powinna mieć nie tylko wiedzę, którą zdobywa się na specjalnych kursach kosmetycznych oraz w szkołach, musi mieć też właściwe środowisko pracy, dobre oświetlenie w gabinecie, ważne jest też doświadczenie oraz same produkty do przedłużania rzęs.

W co zainwestować, żeby lepiej się pracowało?

W pracy stylistyki rzęs potrzebna jest precyzja, trudno ją osiągnąć, gdy pracuje się na kiepskich jakościowo akcesoriach. Branża kosmetyczna rozwija się każdego dnia, dlatego warto śledzić asortyment hurtowni kosmetycznej i stale zamawiać innowacyjne elementy wyposażenia salonu. Oprócz samych rzęs, dobrego gatunku (modne są obecnie te wykonywane z naturalnych materiałów), istotne są także inne produkty do przedłużania rzęs: klej do rzęs, pęseta, profesjonalne aplikatory, szczoteczki do rzęs, podstawki na klej, taśma, pędzelek do oczyszczania rzęs, lusterko, zalotka, dmuchawa zajmująca się osuszaniem rzęs z kleju.

Jak wybrać odpowiednio?

Oczekiwania stylistek co do jakości mogą być różne. Od prestiżu salonu kosmetycznego wiele zależy, każdy nowy zakup warto konsultować z wykwalifikowanymi pracownikami hurtowni kosmetycznej. Zakupy można w dzisiejszych czasach przeprowadzać nie tylko w sklepach stacjonarnych, wiele pożytku dla samej kosmetyczki przyniosą zakupy online. W hurtowniach internetowych występuje znacznie większy wybór, można zauważyć również niższe ceny za artykuły wysokiej jakości, co  jest dużą korzyścią dla prowadzonej firmy. Same sztuczne rzęsy w takich obiektach mogą mieć różną postać, sprzedawane są na przykład: rzęsy objętościowe, rzęsy na paletkach, rzęsy stopniowane i porcjowane. Dużą uwagę należy poświęcić też klejowi do rzęs, od jego dobrej jakości zależy, czy praca przebiegnie szybko, czy bezproblemowo będzie można umieścić wszystkie rzęsy i nie podrażnić przy tym oczu klientce.

Im więcej akcesoriów, tym lepiej

Akcesoria, o ile są dobrane dobrze do gabinetu kosmetycznego, sprzyjają pracy, a nie ją spowalniają. Przygotowanie ich przed zabiegiem będzie kluczem do sukcesu. Przykładem artykułu koniecznego jest między innymi podstawka pod rzęsy, dzięki niej zachowana zostanie higiena pracy. Wszystkie takie artykuły można bezproblemowo przetransportować do innego miejsca pracy. Kosmetyczki często pracują w terenie, obecność profesjonalnego kufra umożliwi na dowiezienie wszystkich potrzebnych w pracy elementów w jednym kawałku.

Kufer podzielony jest na odpowiednie sektory, można wprowadzić dzięki nim właściwy porządek. Jednorazowe artykuły takie jak rękawiczki, chusteczki, płatki czy ręczniki również okażą się niezbędne w czasie planowania pracy i przeprowadzania poszczególnych jej etapów. Bez dobrej higieny klientki nie będą wracały na zabiegi przedłużania rzęs. Na rynku jest zbyt duża konkurencja, żeby zaniedbywać podstawowe aspekty pracy kosmetyczki. Styliska rzęs może mieć dużą grupę zadowolonych klientek.

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA