Zamknij
REKLAMA

Gdzie najlepiej pojechać na wakacje w Turcji?

15:19, 30.12.2020 | Materiał partnera

Turcja to jeden z najpopularniejszych celów podróży wakacyjnych wybieranych przez Polaków. Od kwietnia do października oferuje piękną, słoneczną pogodę. Odwiedzający ją turyści mają dostęp do turkusowego Morza Śródziemnego, a także wypoczynku na piaszczystych plażach.

Oprócz pięknego wybrzeża, krajobraz turecki stanowią także góry oraz bogata, egzotyczna roślinność. Kurorty wypoczynkowe w Turcji charakteryzują się rozbudowaną infrastrukturą turystyczną. W ich obrębie można podziwiać zabytki o ważnym znaczeniu historycznym. Jednocześnie w stosunku do innych państw wakacje w Turcji są znacznie tańsze, co dodatkowo skłania do odwiedzin tego kraju w letniej porze. 

Wakacje Turcja – egzotyczny wypoczynek dla całej rodziny 

Dla osób, którym marzy się klasyczny, wakacyjny wyjazd, turecka Riwiera może stanowić najlepszy kierunek. To południowo-zachodni region Turcji, który obejmuje wybrzeża Morza Śródziemnego i Morza Egejskiego. W jego obrębie mieszczą się najsłynniejsze tureckie kurorty, a wśród nich zdecydowanie najpopularniejsza miejscowość wypoczynkowa Alanya. Spędzając tu wakacje Turcja pozwala całymi dniami wygrzewać się na piaszczystych plażach i kąpać w ciepłym morzu. W ciągu dnia warto odwiedzić lokalne restauracje z regionalną kuchnią, a wieczorami warto udać się do licznych klubów i dyskotek. Luksusowe hotele oferują dostęp do licznych rozrywek dla dzieci i dorosłych. 

Wizytówka Alanii to słynna Plaża Kleopatry, która ma długość aż 2,5 km. Ciekawą alternatywę wobec wygrzewania się na słońcu może stanowić zwiedzanie jaskiń, rejs statkiem po morzu, a także przejażdżka jeepem po okolicznych terenach. Osoby złaknione tureckich zabytków w Alanii z pewnością zainteresuje tamtejszy zamek, z którego rozpościera się piękny widok na całe miasto. Warta uwagi jest również Czerwona Wieża w porcie miasta. Na bazarach w Alanii można spróbować swoich sił w targowaniu i nabyć wysokiej jakości pamiątki, takie jak ubrania, biżuteria oraz wszelakiej maści rękodzieło. 

Turcja last minute – dla par i złaknionych zwiedzania 

Ponieważ Turcja last minute to doskonała opcja dla rodzin z dziećmi, coraz więcej turystów decyduje się na tą destynację. Choć największą popularnością cieszy się Alanya, ciekawą alternatywę dla par może zatem stanowić tureckie miasto Kemer. Ono również leży nad Morzem Śródziemnym. Oferuje dostęp do piaszczystych plaż o ponadprzeciętnej czystości, a także widok na piękną panoramę gór Taurus. W Kemerze podziwiać można egzotyczną roślinność: zielone lasy piniowe oraz gaje cytrusowe. Miejscowość słynie z zadbanych, szerokich ulic o licznej roślinności. Przechadzając się nimi, można odwiedzić różnorodne sklepy i restauracje. Na wybrzeżu znajduje się przystań jachtowa dla łodzi z całej Europy. Pary koniecznie powinny wypróbować słynne łaźnie tureckie, a także spróbować swoich sił w sportach wodnych, takich jak nurkowanie, żeglowanie czy windsurfing.  

Nieopodal Kemer i Alanii mieści się wspaniała gratka dla pasjonatów starożytnej historii, czyli miasto Side. Malowniczy cypel eksponuje antyczną część Side, czyli liczne starożytne elementy infrastruktury miejskiej.  Dobrze zachowały się ruiny greckiej świątyni Apoollina a także teatru rzymskiego. Podziwiać można przekształconą w muzeum łaźnię oraz agorę – dawne centrum miasta. Oprócz pobudzających wyobraźnię zabytków Side oferuje także dostęp do pięknych plaż, duży wybór hoteli oraz podziwianie egzotycznej roślinności, takich jak zielone wzgórza czy gaje pomarańczowe.

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA