Zamknij
REKLAMA

Wszystko co musisz wiedzieć o poszukiwaniach magnesem neodymowym

14:06, 31.07.2020 | Materiał partnera

Poszukiwania magnesem neodymowym stają się hobby dla coraz większej rzeszy osób. Nic dziwnego – eskapady z tym urządzeniem gwarantują mnóstwo emocji! Wyjaśniamy, na czym dokładnie polegają i w jaki sprzęt trzeba się wyposażyć.

Jeśli uwielbiasz odkrywać relikty przeszłości i niestraszne Ci godziny spędzone na poszukiwaniach, wyprawy z magnesem neodymowym w ręku mogą stać się Twoją prawdziwą pasją!  W naszych rzekach czy studniach wciąż można znaleźć mnóstwo tajemniczych przedmiotów, które tylko czekają na odkrycie. Jak działa to urządzenie i jak z niego korzystać? Odpowiedź znajdziesz poniżej.

Magnes neodymowy – czym jest?

Ten niepozorny przyrząd powstaje z połączenia neodymu, żelaza i boru. Magnes neodymowy wykorzystuje się na wiele różnych sposobów ze względu na jego właściwości. Dzięki silnemu polu magnetycznemu, które wytwarza, może przyciągać nawet najcięższe przedmioty. Urządzenie to znajduje swoje zastosowanie między innymi w głośnikach i mikrofonach, silnikach, uchwytach czy magnetyzerach wody. Z powodzeniem służy jednak również miłośnikom terenowych wypraw poszukiwawczych.

Tego rodzaju magnesy cechują się dość dużą kruchością. W zależności od sposobu wytwarzania, różnią się nieco swoimi właściwościami. Te, przeznaczone do poszukiwań, cechują się dość dużą odpornością mechaniczną. Do formowania magnesów neodymowych wykorzystuje się szeroki przekrój materiałów magnetycznych, najczęściej w postaci domieszek, pozwalających na uodpornienie przyrządu na wysoką temperaturę.

Poszukiwania magnesem neodymowym – jak przebiegają?

Wykorzystanie magnesu neodymowego do poszukiwań jest dość łatwe, choć wymaga znajomości techniki. Samo umieszczenie go nad zbiornikiem oczywiście nie wystarczy – jego siła przyciągania musiałaby być ogromna. Przyrząd przywiązuje się do długiej liny, którą następnie prowadzi się po dnie zbiornika wodnego. Wszelkie artefakty zawierające w swoim składzie żelazo po prostu się do niego przyczepiają.

Poszukiwania magnesem neodymowym – co możesz znaleźć?

Tak naprawdę nie sposób przewidzieć, na co trafisz, stosując magnes neodymowy do poszukiwań. To właśnie cały urok tego hobby, które z pewnością uczy cierpliwości! Może bowiem okazać się, że przez cały dzień nie znajdziesz niczego wartego uwagi. Możesz też trafić na wojenny artefakt czy dzieło sztuki. Jeśli chcesz zacząć swoją przygodę z wyprawami poszukiwawczymi, wyposaż się magnes i zastosuj czynności opisane w akapicie powyżej. To hobby dla każdego, które możesz praktykować samodzielnie lub w grupie.

Magnesy neodymowe znaleźć możesz na https://senseipro.pl/magnesy-neodymowe/

 

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA