Zamknij
REKLAMA

Jaki pierścionek zaręczynowy wybrać? 3 proste kroki

08:29, 29.07.2020 | Materiał partnera

Jedną z najbardziej problematycznych kwestii w zakresie oświadczyn, jest wybranie odpowiedniego pierścionka zaręczynowego. Biorąc pod uwagę fakt, że spędzi on na ręce partnerki wiele lat (jeżeli nie całe życie), to wybrany pierścionek musi zasadniczo być idealny. Jaki pierścionek zaręczynowy wybrać? Zasadniczo istnieją 3 proste kroki, którymi należy się kierować w tej materii, żeby odnieść sukces.

Pierwszą sprawą jest podjęcie decyzji o przeznaczonym budżecie

Wartość pierścionka zaręczynowego wynika z jego znaczenia dla drugiej połówki, a pieniądze nie są tak istotne. Nie zmienia to jednak faktu, że wczesna decyzja o budżecie może pozwolić na pełne zbadanie dostępnych opcji, zwłaszcza w zakresie wybranego kamienia i materiału. Nie ma sztywnej zasady określającej, ile ?powinno" się wydać na pierścionek zaręczynowy, a tezy w stylu "trzykrotność miesięcznej pensji", są niedorzeczne. Ważne jest to, żeby partnerka była zadowolona. To jaki pierścionek zaręczynowy będzie jej pasował, to kwestia w głównej mierze jej gustu i trafnego wyboru partnera. Fundusze, chociaż istotne, grają tutaj drugorzędną rolę.

Sprawdź także: Czy wspólny zakup to rozsądne podejście?

Trafny dobór odpowiedniej formy pierścionka

O wiele istotniejszą kwestią w zakresie wyboru pierścionka jest dobór jego odpowiedniej formy i wzoru. Wybór stylu pierścionka zaręczynowego może być najtrudniejszą częścią całego zakupu. Aby uzyskać wskazówki od sprzedawcy, należy najpierw zastanowić się nad typami odzieży i akcesoriów, które ubiera partnerka - to powinno dać przyszłemu narzeczonemu kilka wskazówek, czy wolą pierścionek, który jest klasyczny, nowoczesny, inspirowany naturą, efektowny, czy też kombinację tych. Należy brać pod uwagę wszystkie podpowiedzi udzielane przez partnera. Częste rozmowy z przyszłą narzeczoną, pozwolą na ukierunkowanie na to jaki pierścionek zaręczynowy wybrać.

Wybór odpowiedniego kamienia szlachetnego

Kamień szlachetny jest zdecydowanie najważniejszym elementem w procesie dobrania odpowiedniego pierścionka zaręczynowego. Zasadniczo, najbardziej klasyczny styl zawiera diament, znajdujący się w samym centrum pierścionka i przyciągający całkowitą uwagę. Pomimo tego, że jest to klasyka, to należy zastanowić się nad tym czy dziewczyna ma ochotę na ten styl, czy też chce czegoś bardziej wyjątkowego. Tutaj pojawi się problem ponieważ blisko 90% pierścionków zaręczynowych zawiera diament, a szafiry są drugim najczęściej stosowanym kamieniem zaręczynowym. Jeśli gust dziewczyny jest niekonwencjonalny, to niestety ale diament czy szafir mogą zwyczajnie nie zadziałać w tym konkretnym przypadku. Jak więc rozwiązać tą nurtującą kwestię? Należy rozmawiać z partnerką jak najczęściej o wszystkim. Zwłaszcza o tym, czego ona potrzebuje i na czym jej tak naprawdę zależy. Opierając się na tych trzech prostych krokach, można mieć zasadniczo pewność, że wybór będzie perfekcyjny, a o to przecież chodzi w całym procesie dobierania pierścionka zaręczynowego. Grunt, żeby partnerka była szczęśliwa z przebiegu oświadczyn.

Szeroką ofertę pierścionków zaręczynowych znajdziesz na Auroria.pl

 

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA