Zamknij
REKLAMA

Jak zorganizować chrzciny w domu?

08:19, 02.07.2020 | materiały partnera

Zorganizowanie przyjęcia z okazji Chrztu Świętego wymaga nie lada przygotowań i często jest dla rodziców dużym wyzwaniem. Tym większym, jeśli z powodu np. oszczędności planuje się zorganizować taką uroczystość w domu, a nie w specjalnie wynajętym do tego lokalu. Jak sobie z tym poradzić i na co zwrócić uwagę?

Organizacja chrzcin we własnym mieszkaniu - ważne zasady

Najważniejszą zasadą gwarantującą udane chrzciny w domu jest odpowiednie dopasowanie ilości gości do wielkości posiadanego mieszkania. Właściciele dużych domów mają tu o wiele łatwiej, natomiast to wcale nie znaczy, że w M4 nie da się przygotować rewelacyjnego przyjęcia z tej okazji. Już od kilku lat w Polsce coraz częściej chrzciny organizuje się wyłącznie dla najbliższej rodziny, wykluczając z tej uroczystości dalszych wujków, ciotki i kuzynostwo z drugiego końca Polski. Dzięki temu nawet w niewielkim mieszkaniu można zaplanować udane przyjęcie.

Drugą ważną rzeczą jest zadbanie o odpowiednie menu tak, żeby dla gości było one atrakcyjne i jednocześnie nie obciążało pani domu całodziennym siedzeniem w kuchni. Dobrym pomysłem może być zarówno catering, który dostarczy posiłki na miejsce o określonej porze, jak i bardzo modna usługa kucharza do wynajęcia. Taki kucharz do wynajęcia nie tylko na miejscu przygotuje wszystkie dania, ale i goście będą mieli okazję podziwiać jego umiejętności i pomysły. Kucharz sam przyniesie produkty, których użyje do gotowania i zapewni rodzinie dodatkowe atrakcje, a przy tym odciąży mamę dziecka od męczącego gotowania dla większej grupy ludzi.

Kolejnym istotnym czynnikiem udanej organizacji imprezy domowej dla świeżo ochrzczonego dziecka jest zadbanie o zajęcie dla gości, którzy się na niej zjawią. Do lamusa odchodzi już siedzenie przy stole przez 10 godzin i nieustanne jedzenie. Warto więc przemyśleć wcześniej np. zaplanowanie interesującego spaceru po okolicy, zwiedzanie lokalnego muzeum, wyjazd na plażę, jeśli chrzciny robione są latem, czy wspólne oglądanie filmu i zdjęć z urodzin dziecka. Często zadbanie o ciekawą grę planszową, która zapewni gościom dobrą zabawę może również okazać się strzałem w dziesiątkę.

Przyjęcie domowe, czyli ile można zaoszczędzić robiąc chrzciny w mieszkaniu?

Dobrze zaplanowane chrzciny w domu pozwolą rodzicom znacząco zaoszczędzić na dodatkowych wydatkach. Samo wynajęcie sali w restauracji wraz z przygotowywaniem przez nią menu dla gości i usługami kelnerów przez cały dzień może pochłonąć od kilku do nawet kilkunasty tysięcy złotych. Dodatkowo organizacja noclegów dla rodziny przybywającej z daleka zwykle również leży w gestii rodziców i może pochłonąć kilka tysięcy zł, jeśli impreza jest duża.

Takie kwoty zwykle są wydatkiem zdecydowanie przekraczającym możliwości młodych rodziców na dorobku, dlatego postawienie na przyjęcie w domu może się okazać finansowo o wiele bardziej rozsądne. Sam kucharz do wynajęcia, o ile oczywiście rodzice będą chcieli wykorzystać jego umiejętności to koszt zdecydowanie niższy, na który w ramach poczynionych już oszczędności swobodnie można sobie pozwolić.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%