Zamknij

Czym jest outsourcing i gdzie szukać pomocy?

10:23, 05.06.2020 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 10:23, 05.06.2020

Mając własną firmę mamy wiele zadań, których nie potrafimy rozwiązać lub ich rozwiązanie kosztuje dużo czasu i pieniędzy. W takich sytuacjach warto zdecydować się na pomoc specjalistów, którzy nas wesprą, przejmując niektóre zadania. Więcej o outsourcingu w tym artykule.

1.      Czym jest outsourcing i czym się zajmuje?

2.      Jakie są zalety outsourcingu?

3.      Jakie są możliwe wady?

Czym jest outsourcing i czym się zajmuje?

Outsourcing jest słowem angielskim, które złożone jest z trzech wyrazów: outside (na zewnątrz), resource (źródła) i using (używanie). Oznacza korzystanie z firm zewnętrznych i przekazywanie im zadań czy projektów do realizacji. Jest to współpraca długofalowa, na przykład zlecamy firmie prowadzenie księgowości. Zadanie, które możemy zlecić zależy od branży, w której pracujemy. Do najczęściej zlecanych możemy zaliczyć: księgowość i rachunkowość, wsparcie sprzedaży, szkolenia, administracja, logistyka, zaopatrzenie, marketing, audyt wewnętrzny czy administracja systemów informatycznych.

Jakie są zalety outsourcingu?

Korzystając z usług specjalistów, możemy zredukować koszty takie jak wyszkolenia czy zatrudnienia nowych pracowników, czy kupna odpowiedniego sprzętu. Jeśli zlecimy zadanie zewnętrznej firmie, możemy poświęcić więcej czasu na nasze obowiązki, a także szybciej dostaniemy rozwiązanie. Dobra firma specjalizuje się w swojej branży, więc można oczekiwać wysokiej jakości wykonywanych zadań. Outsourcing pozwala także na skorzystanie z najnowszych technologii i cennej wiedzy. Sprawdza się także, aby wprowadzić do swojego biznesu nowe procesy. I mamy pewność, że pracownicy mogą skoncentrować się na swoich obowiązkach i są wydajniejsi.

Jakie są możliwe wady?

Każda opcja ma także drugą stronę medalu. Jeśli zdecydujemy się na nieodpowiednią firmę, przysporzymy sobie więcej kłopotów i do tego wydamy niepotrzebnie pieniądze. Dlatego ważne jest wybranie kompetentnej firmy outsourcingowej. Inną wadą jest utrata kontroli nad zadaniami, co oznacza mniejszy wpływ na ich wykonanie. Wykonawca nie zna też funkcjonowania firmy, więc potrzeba trochę czasu, aby zapoznał się z zasadami i sposobami w niej panującymi. Ostatnią wadą jest możliwy wyciek poufnych danych,  jeśli firma ma dostęp do ważnych informacji. Oczywiście takie sytuacje zdarzają się bardzo rzadko.

Outosourcing ma więcej zalet, niż wad, dlatego warto skorzystać z usług dobrej firmy. Usługi dają dostęp do wiedzy i doświadczenia liderów rynkowych oraz ogólnoświatowej bazy danych. Pozwala to na rozwój biznesu i rozwinięcie firmy.

undefined

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%