Zamknij

Gdzie można uzyskać kredyt konsolidacyjny z mniejszą zdolnością kredytową?

07:34, 02.06.2020 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 07:35, 02.06.2020

Wiele osób, które posiada więcej niż dwa zadłużenia, zastanawia się, czy pomimo niskiej zdolności kredytowe, może skorzystać z kredytu konsolidacyjnego. Jest to rozwiązanie, które nie tylko zmniejszy comiesięczną ratę zobowiązania, ale także wydłuży okres jego spłacania. Szczególnie pomocne dla osób, które w wyniku różnych splotów wypadków chcieliby obniżyć ratę. Gdzie można uzyskać kredyt konsolidacyjny z mniejszą zdolnością kredytową?

Skorzystanie z kredytu konsolidacyjnego może być dobrym posunięciem dla osób, które mają więcej niż dwa zobowiązania. Szczególnie jeśli mają problem z ich systematyczną spłatą. Kredytobiorcy, którzy korzystają z kredytów i szybkich pożyczek w parabankach, w razie nieterminowej spłaty zostaną obłożeni wysokimi karami umownymi i rozpoczyna się procedura windykacji. Możemy przerwać naliczanie odsetek i procedurę windykacyjną za pomocą spłaty zobowiązań, do którego wykorzystamy kredyt konsolidacyjny. Dodatkowo taki kredyt pomaga na poprawienie naszej zdolności kredytowej poprzez połączenie zobowiązań i doprowadza do sytuacji, w które będziemy mieli szansę na wzięcie innego wsparcia finansowego.

Kredyt konsolidacyjny bez zdolności kredytowej – czy to możliwe?

Instytucje bankowe bardzo dokładnie sprawdzają naszą zdolność kredytową, dzieje się tak, gdyż banki chcą ograniczyć ryzyko wynikające z przyznania zobowiązania. Na zdolność kredytową składa się wiele zmiennych, które w całości dają bankowi pogląd na naszą sytuację ekonomiczną. Zdolność kredytowa to przede wszystkim nasze zarobki, miejsce zamieszkania, wykonywany zawód, umowa, jaka normuje nasz stosunek pracy, historia kredytowa, czy ilość osób stanowiące gospodarstwo domowe. Wszystkie te zmienne pokazują bankowi, jakim ryzykiem jest okraszone zobowiązanie. Im mniejsze ryzyko, tym chętniej bank zgodzi się na przyznanie nam kredytu. Dodatkowo nie każdy bank łączy ze sobą różne zobowiązania. Niektóre banki łączą jedynie ratalne kredyty, pomijając zadłużenia wynikające z posiadania karty kredytowej. Jednak, co jeśli mamy niska zdolność kredytową i chcielibyśmy skorzystać z kredytu konsolidacyjnego?

Kredyt konsolidacyjny bez zdolności kredytowej w parabanku

Osoba poszukująca rozwiązania swojego problemu, często szuka miejsca, gdzie dostane kredyt konsolidacyjny bez zdolności kredytowej i mogą one otrzymać pomoc w instytucjach pozabankowych. Ze względu na niską zdolność kredytową bank nie będzie chciał udzielić im kredytowania. W przypadku parabanków obowiązują inne przepisy prawne, niż bank, dlatego ich weryfikacja jest łagodniejsza. Osoby, które mają problem z regularnym spłacaniem swoich zobowiązań, mogą przy wsparciu doradcy finansowego, wyjść ze spirali zadłużenia, łącząc kilka kredytów i pożyczek w jeden dług. Dodatkowo połączenie wszystkich zadłużeń wpływa na poprawę naszej zdolności kredytowej, co zostanie również odnotowane w Biurze Informacji Kredytowej.

Jak wybrać najlepszą ofertę kredytu konsumpcyjnego?

Jest wiele możliwości, można skorzystać z pomocy doradcy finansowego, który dokładnie przeanalizuje naszą sytuację finansową i dobierze odpowiednie narzędzie wychodzenia ze spirali zadłużenia. Innym rozwiązaniem jest ranking kredytów konsolidacyjnych, gdzie możemy porównać wiele ofert i wybrać te dostosowaną do naszych potrzeb i możliwości. Ranking kredytów konsolidacyjnych jest szczególnie przydanym źródłem wiedzy na temat rynku. Pozwala nam zdobyć wiedzę, ale także mieć pewność, że wybieramy dobrą ofertę. Poprzez porównanie ofert mamy możliwość wybrać tę dostosowaną do naszych możliwości, warto, jednak przyjrzeć się ofercie z bliska i przeczytać wnikliwie regulamin, gdzie są zapisane wszystkie dodatkowe paragrafy. Nie wszystkie promocyjne oferty, takie są w rzeczywistości. Na stronach banków, czy instytucji pozabankowych znajdziemy oferty i regulaminy korzystania z promocji. Jest to szalenie istotne, aby dokładnie przeczytać wszystkie zapisy. Prawo cywilne pozwala kredytobiorcy odstąpić od umowy w terminie 14 dni, jednak zostaniemy obciążeni kosztami, które są związane z obsługą i zwrotem kredytu. Dlatego, warto dokładnie przemyśleć swoje działanie.

Kalkulator kredytu konsolidacyjnego – kiedy stosować?

Innym przydatnym narzędziem jest kalkulator kredyt konsolidacyjnego, na podstawie wszystkich naszych zobowiązań i zdolności kredytowej, jesteśmy w stanie wyliczyć ratę i okres spłaty zobowiązania. Jednak musimy pamiętać, że narzędzie te jest głównie narzędziem szacunkowym i nie bierze pod uwagę zapisów umowy, jednak pomoże nam dokonać przybliżonych wyników. Narzędzie może okazać się niezwykle pomocne dla wszystkich tych, którzy chcą samodzielnie sprawdzić wysokość raty i czas kredytowania. Osoby, które nie są biegłe w internetowych narzędziach, mogą poprosić o pomoc doradcę kredytowego. Doradca wyliczy i przedstawi zestawienie krok po kroku, aby na bieżąco uczestniczyły w procesie uzyskiwania zobowiązania i wiedziały, jaki koszt wynika, z jakiego długu. 

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%