Zamknij
REKLAMA

Na jaki telewizor postawić?

14:15, 21.05.2020 | materiały partnera

Chcąc zakupić odpowiedni telewizor, z całą pewnością nie jest to zadanie tak łatwe, jakby mogło się nam wydawać. O ile bowiem 30 - lat temu wachlarz ofertowy ograniczony był do minimum, o tyle dziś różnorodność telewizorów jest naprawdę ogromna. Jedno jest pewne - urządzenia te stanowią najlepszą formę rozrywki dla całej rodziny. Kochamy seriale, uwielbiamy filmy, a nasze dzieci wręcz przepadają za wszelkimi możliwymi bajkami. Przed telewizorem spędzamy bardzo dużo czasu, a więc nic dziwnego, że tak bardzo zależy nam na tym, by postawić na jak najlepszy model, idealnie dopasowany do naszych potrzeb i wymagań. Jaki więc wybrać? Który okaże się być doskonałym zakupem?

Różnorodność dostępnych produktów

Z całą pewnością dostępnych na rynku produktów jest naprawdę bardzo dużo. Jeśli trafimy na dobrze wyposażony sklep vobis.pl/rtv/telewizory, kilkadziesiąt propozycji będzie stanowiło dla nas nie lada wyzwanie, aby spośród nich zdecydować się na ten jeden, konkretny. Warto wcześniej poznać całą specyfikację, tak, aby w konsekwencji móc zdecydować się na to, co będzie dla nas idealnym wyborem. Jakie parametry są ważne i istotne? Które stanowią dla nas element podstawowy?

Rodzaje wyświetlaczy

Rynek ma nam do zaoferowania ogrom różnego rodzaju telewizorów. Jeśli chodzi o wyświetlacze, zdecydować można się między innymi na takie typy, jak LCD, LED lub OLED. Wybierając konkretny, musimy zastanowić się, co będzie dla nas najlepsze i co ważne, ile jesteśmy w stanie na takie urządzenie wydać. Patrząc na wyświetlacze LED i LCD, te są zdecydowanie starsze. Co je charakteryzuje? Mają one jaśniejszą czerń, niższy kontrast i degradację kolorów pod odpowiednim kątem. Plusem jest na pewno to, że można zdecydować się na dowolny ich rozmiar, taki jaki tylko będzie nam odpowiadał, a oferta w tym segmencie jest naprawdę bardzo bogata. Jedni wybierają bardzo małe urządzenia, inni decydują się na duże gadżety, idealne do powieszenia na ścianie w salonie. Patrząc z kolei na telewizory OLED, te gwarantują nam doskonałą czerń, głęboki kontrast i idealne odwzorowanie kolorów pod każdym kątem. Dzięki takiemu oglądaniu, widoczny obraz jest w pełni realistyczny i niezwykle żywy. W przypadku tych urządzeń minusem jest niestety stosunkowo wysoka cena i możliwość zakupu jedynie większych modeli, bo dostępne są tutaj jedynie te powyżej 55 cali.

Jaka rozdzielczość?

Następnym, bardzo ważnym elementem, jaki na pewno należy mieć na uwadze jest rozdzielczość. Jaka będzie idealna? Wydawać by się mogło, że ta największa, prawda? Niekoniecznie. Należy zawsze dopasować ją do wielu czynników, aby móc uzyskać jak najlepsze efekty. Jeśli chodzi o telewizory HD Ready mają one rozdzielczość 1355 x 768 pikseli i te stosowane są w większości w małych urządzeniach. Telewizory Full HD vobis.pl/rtv/telewizory/telewizor-32-led-philips mają rozdzielczość 1920 x 1080 pikseli, gdzie obraz na ekranie składa się z dwóch milionów kolorowych punktów. Telewizory Ultra HD mają rozdzielczość 3840 x 2160 pikseli, gdzie jest tych kolorowych punktów aż cztery razy więcej. Im rozdzielczość jest wyższa, tym obraz jest bardziej bogaty w detale. Może się jednak zdarzyć tak, że sygnał jest nadawany w Ultra HD i wtedy słabsza jakość obrazu gorzej wygląda na telewizorze 4K. Jeśli zaś chcemy oglądać filmy w jakości UltraHD, wtedy już wyświetlacz 4K będzie idealny. Najlepsza rozdzielczość zależy więc przede wszystkim od przekątnej, jak również i od odległości w jakiej obserwator siedzi od ekranu telewizora.

Jak dobrać rozmiar telewizora?

Dla większości z nas rozmiar telewizora ma niebywale duże znaczenie i na tym skupiamy się priorytetowo. Jak jednak dopasować go do naszych potrzeb, a także i do wielkości pomieszczenia, w którym ma się on znaleźć? Wydawać by się mogło, że im przekątna telewizora jest większa, tym lepszy uda nam się uzyskać efekt. Niekoniecznie. Podstawą jest napewno to, ile mamy miejsca na odbiornik i w jakiej odległości znajduje się telewizor od kanapy. Tylko to będzie w stanie zapewnić nam najwyższą jakość oglądania, z jednoczesną przyjemnością dla naszych oczu.

Smart TV - czy to dobry wybór?

W chwili obecnej większość dostępnych telewizorów posiada w swojej ofercie Smart TV. Czyli tak naprawdę co? Możliwość oglądania wszystkiego, co tylko nam się podoba i co chcemy. Nie musimy oglądać tego, co ,,leci” w telewizji, ale możemy postawić na to, co chcemy. Sami wybieramy sobie odpowiednie seriale, filmy, konkretną muzykę, bajki czy też programy rozrywkowe. Jak to działa? Telewizory wykorzystują tutaj aplikacje VOD z YouTube, Ipla, Player, Netflix, a także Showmax i HBO Go. Czy warto inwestować w takie sprzęty? Tak, jeśli lubimy oglądać telewizję i cenimy sobie możliwość wyboru tego, co nam się podoba, nie, jeśli oglądamy telewizję rzadko i służy nam ona jedynie do chwilowego zabicia czasu.

Jedno jest pewne - wybór jest na tyle szeroki i różnorodny, że z całą pewnością każdy z klientów jest w stanie idealnie dopasować do siebie ofertę i wybrać to, co okaże się być dla niego właśnie idealne.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA