Zamknij
REKLAMA

Meble kosmetyczne, które powinny znaleźć się w gabinecie

13:00, 05.05.2020 | materiały partnera

Gdy myślisz o założeniu własnego salonu kosmetycznego, musisz się zastanowić jaki jest niezbędny budżet na rozpoczęcie takiej działalności. Poza wynajęciem lokalu i dostosowaniu go do potrzeb takiej działalności, zgodnej z zasadami higieny, niezbędny jest też odpowiedni sprzęt. Przecież nie będziesz wykonywać zabiegów przy świetle na suficie i na rozkładanej sofie, prawda? Dla podpowiedzi, przygotowaliśmy listę niezbędnych produktów.

Wygodny, funkcjonalny fotel

Przeważająca liczba zabiegów kosmetycznych odbywa się w pozycji leżącej (klient) lub półsiedzącej. Stąd dobry fotel to podstawa tego interesu. Na stronie https://activeshop.com.pl/meble-kosmetyczne/fotele-kosmetyczne.html znajdziesz ogromny wybór w dostępnych rozwiązaniach. Jednak zanim przejdziesz do wyboru, musisz pamiętać, że potrzebujesz:

  • fotel kosmetyczny z możliwością regulacji w każdym położeniu. Dla zabiegów na twarz, nogi, brzuch czy plecy,
  • łóżko/fotel to konieczność w przypadku masaży i zabiegów, które długo trwają - m.in. różnego typu depilacji (w tym laserowej) oraz zabiegach na określone partie ciała,
  • krzesło do manicure - jeżeli oferujesz również tego typu usługi, musisz zapewnić wygodny fotel dla klientki, która spędzi w nim co najmniej godzinę czasu.

Właściwe oświetlenie to jakość i komfort pracy

Kolejnym elementem, o którym nie wolno zapomnieć to właściwe światło. Wbrew pozorom zwykłe, dostępne na suficie nie jest wystarczające do wykonywania zabiegów. Kosmetyczka musi mieć idealną widoczność i naświetlenie skóry swojej klientki. Stąd cienie czy niedostateczne światło może przekładać się na jakość świadczonej usługi. Aby do tego nie dopuścić, wystarczy zakupić jedną z wielu lamp przeznaczonych dla salonów kosmetycznych.

W ofercie można znaleźć całkiem duży wybór - od tych podłogowych po takie, które układa się na blatach. Jak się można też domyślać, każda z nich może mieć inną funkcję. Jedna będzie ze szkłem powiększającym, która świeci za sprawą okrągłego źródła światła. Będzie świetnym narzędziem przy oczyszczaniu twarzy i robieniu zabiegów. Te na biurka świetnie sprawdzają się przy manicure. Są też lampy, których używają makijażystki. Pozwalają osiągać naturalne oświetlenie, które pomaga w wykonaniu każdego makijażu.

Czy to wystarczy? Naturalnie, że nie! Do założenia gabinetu przydadzą się się także szafki, półki i wózki, które będą zawsze pod ręką, a także szereg profesjonalnego sprzętu do wykonywania zabiegów.

(materiały partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA