Zamknij
REKLAMA

Co suplementować, żeby zwiększyć masę mięśniową?

14.45, 30.09.2022 Materiał partnera Aktualizacja: 14.45, 30.09.2022

Osoby, którym zależy na zwiększeniu wagi, powinny zadbać nie tylko o odpowiedni trening oraz odżywianie, ale również suplementację. W tym celu zostały opracowane produkty takie jak gainer i odżywki białkowe. Przydadzą się każdemu, komu zależy na dodatkowych kilogramach. Przekonaj się, co warto stosować, aby zwiększyć masę mięśniową.

Odżywki białkowe — jak działają?

Białka są zbudowane z reszt aminokwasów, które są ze sobą połączone wiązaniami peptydowymi. Występują one we wszystkich organizmach. Organizm człowieka składa się w około piętnastu procentach właśnie z białek. Z tego też powodu odżywki białkowe są bardzo wartościowym suplementem. Pozwalają bowiem dostarczyć odpowiednią ilość protein w dziennym zapotrzebowaniu. W sytuacji, gdy nie możesz dostarczyć odpowiedniej ilości protein ze zwykłego pożywienia — na przykład mięsa, śmiało zdecyduj się na opisywany suplement dla sportowców. 

Dobrej jakości białko doskonale rozpuszcza się w wodzie lub mleku i dodatkowo nasila procesy anaboliczne. Jest zatem nieocenione przy budowaniu masy mięśniowej. Pamiętaj o tym, aby zdecydować się na ten produkt w sprawdzonym sklepie. Dla przykładu polecić możemy Ci to miejsce: https://mlonutrition.pl/sklep-bialko. Nie zapomnij również o tym, aby przed rozpoczęciem suplementacji zapoznać się z dawkowaniem produktu.

Gainery — czym są i jak działają?

Gainer to odżywka białkowo-węglowodanowa. Jej cechą charakterystyczną jest wysoka kaloryczność. Z tego też powodu przyczynia się do budowy masy mięśniowej. W porównaniu do odżywki białkowej, w gainerach jest stosunkowo mało protein. Tego typu suplement polecany jest szczególnie dla ektomorfików, a więc osób, które mają bardzo szybką przemianę materii. Adepci sportów siłowych obdarzeni genetyką ekto mają bowiem problem z rozwojem masy mięśniowej, a dzięki zastosowaniu gainerów, możliwe jest osiągnięcie nadwyżki kalorycznej. Oczywiście nie można zapominać o roli odżywiania, a także treningów na masę. Trzeba również pamiętać o tym, aby kupować gainery wyłącznie od sprawdzonych i renomowanych producentów. Możemy Ci polecić na przykład ten produkt: https://mlonutrition.pl/shop/gainer-5kg.

Gainer czy odżywki białkowe — co wybrać?

Zanim podejmiesz decyzję zakupową, zastanów się, jakie są Twoje największe priorytety. Jeżeli zależy Ci na szybkim przyroście masy mięśniowej, zdecyduj się na gainera. Zrób to także w sytuacji, gdy jesteś ektomorfikiem i zwiększanie wagi przychodzi Ci z ogromną trudnością. Jednak gdy najbardziej zależy Ci na wysokiej jakości muskulaturze i nie spieszy Ci się z jej przyrostem, warto skorzystać z odżywki białkowej. Ten drugi wariant możesz wykorzystać także w sytuacji, gdy aktualnie redukujesz wagę, ale chcesz zachować maksymalnie dużo masy mięśniowej mimo utraty kilogramów. Bez względu jednak na to, czy decydujesz się na odżywki białkowe, czy gainera, pamiętaj o tym, aby korzystać wyłącznie z oferty sprawdzonych sklepów z suplementami dla sportowców. Jednym z godnych polecenia jest ten: https://mlonutrition.pl/. Powodzenia!

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%