Zamknij
REKLAMA

TOP 5 trendów w e-sporcie: dlaczego ten obszar jest tak obiecujący

14.54, 29.09.2022 Materiał partnera Aktualizacja: 14.54, 29.09.2022

Esport już dawno przestał być prostą grą, bo na całym świecie rozwija się w bardzo szybkim tempie. Na Player Space możesz obejrzeć dowolny turniej e-sportowy i śledzić swoją ulubioną drużynę.

Esports - nowa platforma dla reklamodawców.

Znane marki i wielomilionowe korporacje już starają się wejść na pole e sportu, ponieważ jest to obiecująca platforma reklamy i przyciągania nowych odbiorców. Wcześniej na turniejach e-sportowych nagrodami były różne akcesoria od sponsorów, ale teraz są to tylko pieniądze.

Esportem interesują się nie tylko marki związane z branżą gier wideo. Reklamodawcy wywodzą się nie tylko ze świata IT, ostatnio coraz większym zainteresowaniem e-sportowej publiczności cieszą się producenci wód mineralnych, napojów energetycznych, a nawet jogurtów. Myślę, że krąg będzie się tylko rozszerzał.

Esport to już nie tylko gra

Nie zrównuj pojęć „gracza” i „cybersportowca”. Gracze grają w gry wideo dla własnej przyjemności, a nie po to, by być najlepszymi. Gracze e-sportowi to gracze, którzy dzięki nieustannemu szkoleniu podnieśli swoje umiejętności gry na bardzo wysoki poziom. Dla tych osób ważna jest wysoka samoorganizacja, dyscyplina, odporność na stres i chęć wygrywania. Od dawna nasze społeczeństwo zrozumiało, że e-sport to nie tylko „zabawki”.

Cybersportowiec zdrowia

Jedną z zawiłości współczesnego świata jest nadmierna pasja do komputerów. To nie jest problem e-sportu, ale całego świata. Dziecko może nie grać przez jeden dzień w gry komputerowe, ale „posadzić” swój wzrok lub zepsuć swoją postawę przez „zamrożenie” z tabletem w dłoni.

Dla profesjonalnego cyber sportowca sprawność fizyczna jest ważna, dlatego wiele osób uprawia sport. Odpowiednia jest każda aktywność, która poprawia napięcie mięśni i koordynację. Może to być bieganie, piłka nożna lub regularne ćwiczenia – niech dziecko wybierze dla siebie.

Szczególną uwagę należy zwrócić na zdrowie oczu. Ze względu na zwiększoną koncentrację podczas rozgrywek sportowcy czasami prawie nie mrugają, przez co błona śluzowa wysycha. Po meczu ważne jest, aby dać oczom odpocząć, w razie potrzeby kapać oczy „sztucznymi łzami” lub innymi podobnymi kroplami.

Cybersport to obiecujący zawód

Esport różni się od zwykłej pasji do gier tak samo, jak każdy inny sport. Widzimy różnicę między kimś, kto chce grać w Lidze Mistrzów, a kimś, kto po prostu kopie piłkę w wolnym czasie. Esport może stać się dla Twojego dziecka prawdziwym zawodem, i to bardzo płatnym.

Jak rozpoznać przyszłego mistrza

Głównym znakiem, po którym można rozpoznać poważne podejście do eSportu, jest przygotowanie do gry. Dla sportowca ważny jest przede wszystkim wynik, a nie sam proces. Nie będzie grał w „gry rankingowe”, gdy jest zmęczony lub nie jest w formie.

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%