Zamknij
REKLAMA

Na ile podpisuje się umowę ubezpieczenia AC?

23.49, 15.09.2022 Materiał partnera

Ubezpieczenie autocasco to popularny produkt, zwłaszcza wśród osób chcących zabezpieczyć się przed skutkami finansowymi trudnych do przewidzenia zdarzeń. Dzięki niemu możliwe jest zabezpieczenie wartości pojazdu. Dowiedz się, jak długą umowę na autocasco zaproponuje Ci ubezpieczyciel.

Ubezpieczenie AC – czy są dostępne oferty krótkoterminowe?

Część osób na co dzień nie porusza się samochodem, jednak chce wykupić polisę AC np. w związku z wyjazdem wakacyjnym. Natomiast warto wiedzieć, że w większości przypadków możliwe jest zawarcie umowy na autocasco na okres 12 miesięcy. Jedyny wyjątek od tej sytuacji jest tylko wtedy, gdy ubezpieczony chce dokupić do polisy OC dodatkową ochronę. Należy pamiętać, że nie każde TU pozwala skrócenie czasu trwania autocasco do końca umowy na ubezpieczenie komunikacyjne od odpowiedzialności cywilnej. Zatem polisa AC na krótszy termin niż rok jest oferowana tylko przez część firm i to w określonej sytuacji.

Dlaczego warto zdecydować się na wykupienie ubezpieczenia AC?

Zakup samochodu to poważna inwestycja, warto jednak pamiętać o innych elementach. Niezbędna jest także ważna polisa OC, ale część osób decyduje się także na dodatkową ochronę, którą zapewnia autocasco. Dzięki niemu uzyskasz wsparcie przy:

• usunięciu szkody powstałej w wyniku kolizji z innym autem lub zwierzęciem,

• naprawie zarysowań lub wgnieceń na karoserii,

• usunięciu zniszczeń pojazdu na skutek działania warunków atmosferycznych,

• kradzieży pojazdu.

Zakres ochrony polisy autocasco może się różnić w zależności od Twoich potrzeb. Więcej na ten temat dowiesz się, klikając https://neografix.pl/ubezpieczenie-ac-autocasco-co-obejmuje/. Zdecydowanie się na polisę AC jest korzystne dla każdego, kto chce uchronić się przed finansowymi skutkami związanymi z usunięciem szkody w pojeździe.

Czy można zrezygnować z ubezpieczenia AC?

Sytuacja na rynku jest zmienna, zatem nierzadko może się zdarzyć, że po podpisaniu rocznej umowy na autocasco, znajdziesz lepszą ofertę. Niektórzy obawiają się, że w takiej sytuacji niestety muszą pozostać z niekorzystną polisą. Nie do końca, gdyż istnieje możliwość odstąpienia od umowy:

• do 30 dni dla osób prywatnych,

• w ciągu 7 dni dla właścicieli firm.

Dzięki temu możliwa jest rezygnacja z autocasco bez żadnych konsekwencji. Natomiast składka za niewykorzystany okres polisy AC zostanie zwrócona.

Jak wybrać korzystną polisę AC?

Jeśli chcesz w przyszłości uniknąć problemów związanych z zakupem niekorzystnego ubezpieczenia AC, skorzystaj z internetowej porównywarki ofert. Dzięki kalkulatorowi OC online możesz:

• uzyskać oferty o dowolnej porze dnia, również w weekendy,

• wybrać odpowiednie AC bez konieczności wychodzenia z domu,

• porównać oferty ubezpieczeniowe pod kątem zakresu ochrony czy wysokości sumy odszkodowania.

Wystarczy tylko wypełnić krótki formularz, aby móc sprawdzić jakie polisy AC oferują najpopularniejsi ubezpieczyciele na rynku. W ten sposób wybierzesz propozycję, która ma odpowiedni zakres ochrony, a przy tym jest niedroga. To idealne rozwiązanie dla osób ceniących sobie wygodę i oszczędność.

 

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%