Zamknij
REKLAMA

Pożyczka na dowód – na co warto zwrócić uwagę przy wyborze oferty?

16.35, 10.08.2022 Materiał partnera

Pożyczka na dowód to rozwiązanie bez zbędnych formalności, dzięki któremu uzyskasz w szybki sposób dodatkową gotówkę. Oferta ta sprawdzi się w przypadku niespodziewanych wydatków lub kiedy nie masz możliwości udokumentowania dochodów.

Co to znaczy pożyczka na dowód?

Głównym założeniem pożyczki na dowód jest to, aby skrócić maksymalnie czas, w którym klient otrzyma potrzebne środki. To jedna z najbardziej popularnych ofert na rynku pozabankowym. Może być również dostępna w banku, ale w tym przypadku będzie badana nasza zdolność i wiarygodność kredytowa. Firmy pożyczkowe działają według mniej rygorystycznych przepisów, dlatego oferty te są dostępne dla zdecydowanie szerszego grona odbiorców. Wniosek mogą złożyć również osoby zadłużone lub posiadające komornika na koncie. Pożyczka na dowód oznacza, że do otrzymania decyzji o przyznaniu pożyczki nie będzie wymagane dostarczanie dokumentów potwierdzających dochód, tj. zaświadczenie od pracodawcy, czy wyciąg z konta. Wystarczy ważny dowód osobisty.

Jak otrzymać pożyczkę na dowód?

Pożyczka na dowód dostępna jest online, co oznacza, że cały proces odbywa się według uproszczonych procedur bez wychodzenia z domu. Warunkiem koniecznym jest przedstawienie ważnego dowodu osobistego. Aby skorzystać z oferty, trzeba być osobą pełnoletnią, posiadać polski dokument tożsamości oraz miejsce zamieszkania na terenie kraju. Konieczne jest posiadanie rachunku bankowego, na który wpłyną środki z pożyczki. Konto posłuży również do weryfikacji naszej tożsamości na przykład poprzez wykonanie przelewu weryfikacyjnego. Wniosek możesz złożyć na stronie internetowej konkretnego pożyczkodawcy lub skorzystać z firmy pośredniczącej. To drugie rozwiązanie jest wygodniejsze i szybsze, bo jeden wniosek trafi od razu do kilku pożyczkodawcy. Dzięki temu mamy większą szansę na otrzymanie pożyczki.

Pożyczka na dowód – na co zwrócić uwagę?

Kiedy potrzebujemy szybko pożyczyć gotówkę, musimy wiedzieć, na co zwrócić uwagę, żeby nie podjąć pochopnej decyzji. Do najważniejszych kwestii zaliczyć możemy:

    • Wybór pożyczkodawcy – korzystaj ze sprawdzonych pożyczkodawców, porównaj oferty w porównywarkach i przeczytaj opinie o firmie pożyczkowej.
    • Czas wypłaty – sprawdź, kiedy pracuje dana firma, zwłaszcza jeżeli środki potrzebne są w weekend lub święta. Sprawdź, z jakiego rachunku pożyczkodawca przelewa pożyczkę. Tylko konto w tym samym banku spowoduje, że środki otrzymamy natychmiast. W innym przypadku będziemy musieli poczekać najpóźniej do kolejnego dnia roboczego.

 

  • Kwota pożyczki – w ramach ofert u różnych pożyczkodawców dostępne będą różne kwoty pożyczki. Najbardziej popularne rozwiązania to chwilówki na dowód, których wartość nie przekracza kilku tysięcy złotych. W tym przypadku mamy zazwyczaj miesiąc na zwrot pożyczonej gotówki. Pożyczając wyższe kwoty, warto zastanowić się nad ofertą pożyczek na dowód na raty. Zaletą rozwiązania jest możliwość rozłożenia spłaty na raty.
  • Wysokość raty – to jedno z kluczowych pytań, jakie powinniśmy zadać sobie, zanim złożymy wniosek o pożyczkę. Dopasowanie raty do domowego budżetu jest kluczowe, bo dzięki temu nie mamy problemu z regulowaniem należności.
  • Całkowity koszt pożyczki – to bardzo istotna informacja, która mówi nam o tym, ile więcej będziemy musieli oddać za możliwość skorzystania z pożyczki. Należy pamiętać, że im wyższa kwota i dłuższy okres spłaty, tym więcej będzie nas kosztować pożyczenie dodatkowych środków. 

Czy pożyczka na dowód jest bezpieczna?

Pożyczka na dowód to rozwiązanie popularne i w pełni bezpieczne, jeśli zachowasz odpowiednią ostrożność i zwrócisz uwagę na kwestie omówione powyżej. Ważne jest to, aby przed zaakceptowaniem oferty przeczytać wszystkie informacje i zwrócić uwagę na koszty dodatkowe. 

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%