Zamknij
REKLAMA

Wózki podnośnikowe - manewrowe maszyny ładujące

18:33, 27.07.2022 | Materiał partnera

Wózki podnośnikowe - rodzaj wyposażenia magazynowego przeznaczonego do przemieszczania poszczególnych pudeł z towarami znajdujących się na górnych półkach regałów. Wszystkie wózki mają wysoki poziom zwrotności, co pozwala na bezpieczną obsługę w każdym magazynie. Dotyczy to zwłaszcza miejsc z dużą liczbą regałów znajdujących się w bliskiej odległości od siebie, co pozostawia między nimi wąskie przejście.

Rodzaje wózków podnośnikowych 

Istnieje kilka odmian takiego sprzętu, przedstawionych pod linkiem https://machineryline.pl/-/wozki-podnosnikowe--c389, które mają różne przeznaczenie i zasady działania.

Wśród wózków magazynowych wyróżniają:

1. Hydrauliczny ręczny. Niedroga opcja, do której wykorzystuje się siłę mięśni pracowników magazynu. Urządzenie posiada pojedynczy siłownik hydrauliczny, którego moc jest wystarczająca do podnoszenia lub opuszczania ciężkich ładunków. Zazwyczaj udźwig podnośników hydraulicznych waha się od 500 do 2000 kg, natomiast mogą one podnosić ładunki na wysokość do 3 m. Napęd hydrauliczny może być ręczny lub nożny.

2. Półelektryczny. Najlepsza opcja dla magazynów, w których musisz poświęcić minimalną ilość czasu na przemieszczanie towarów. W nim za pracę układu hydraulicznego odpowiada pompa zasilana wbudowanym lub wymiennym akumulatorem. Sprzęt porusza się po magazynie za pomocą siły mięśni pracowników, ale nie muszą oni wkładać wysiłku podczas podnoszenia lub opuszczania pudeł

3. Samobieżny. Jest to pełnoprawny wózek widłowy, ale o skromniejszych wymiarach i możliwościach. Takie wózki pracują wyłącznie na trakcji elektrycznej, ponieważ są przeznaczone do użytku w pomieszczeniach, gdzie stosowanie silników spalinowych jest niedopuszczalne. Do obsługi takiego sprzętu wymagany jest specjalnie przeszkolony pracownik. Udźwig maszyny samojezdnej wynosi 3000 kg, może ona podnosić ładunki na wysokość do 6 m.

Zalety wózków podnośnikowych 

Lista zalet tego typu sprzętu obejmuje następujące punkty:

1. Wysoki poziom wydajności. Dzięki wózkom podnośnikowym magazyn staje się bardziej pojemny, ponieważ pozwalają wykorzystać przestrzeń niedostępną dla pracowników bez dodatkowego wyposażenia. Dodatkowo przyspieszają proces przyjmowania i wydawania produktów z magazynu.

2. Manewrowość. Żaden pełnoprawny wózek nie może pochwalić się taką zwrotnością. Dlatego stackery są niezastąpione w małych magazynach lub w miejscach, gdzie każdy metr kwadratowy powierzchni jest doceniany.

3. Łatwy w zarządzaniu. Pierwsze dwa rodzaje techniki nie wymagają dodatkowego szkolenia. A nawet maszyny samobieżne można szybko opanować, wykonując kilka praktycznych ćwiczeń.

Oprócz przesuwania pudełek, wózek podnośnikowy jest w stanie układać je jeden na drugim, co pozwala na zwarte składowanie towarów na regałach. To właśnie ze względu na możliwość układania pudełek w stos, urządzenie otrzymało swoją nazwę.

 

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%