Zamknij
REKLAMA

Kombinezon motocyklowy - jak kupić najlepszy model?

11:31, 01.03.2019 | Materiał partnera

Kombinezon motocyklowy to dobra alternatywa dla kurtki i spodni. O czym warto pamiętać przy jego doborze?

Najczęściej kombinezon motocyklowy kojarzy się z jazdą sportową, ale obecnie na taką odzież decydują się również osoby jeżdżące na motocyklach poza torami wyścigowymi. Doskonale nadają się do jazdy na motocyklach sportowych oraz sportowo-turystycznych.

W sklepach do wyboru jest wiele ciekawych modeli, dlatego też warto wiedzieć, na co dokładnie zwrócić uwagę w trakcie zakupów. Jak kupić dobry kombinezon motocyklowy?

Dobry kombinezon motocyklowy – czyli jaki?

Duży asortyment w sklepach motocyklowych wcale nie ułatwia podjęcia decyzji. Czym zatem powinien cechować się dobry kombinezon na motocykl?

Przede wszystkim dobry kombinezon powinien zapewniać optymalny poziom bezpieczeństwa – wtedy nawet przy ewentualnych wypadkach motocyklista jest odpowiednio zabezpieczony przed ryzykiem poważnych urazów.

Także warto wybierać kombinezony motocyklowe, które cechują się wysokim poziomem wygody oraz dopasowania – dzięki temu korzystanie z niego nie będzie powodowało dyskomfortu.

Nie zapominajmy też o wentylacji i higienie – specjalnie rozmieszczone wloty i wyloty powietrza wspomagają wygodną jazdę, a odpowiednia podszewka z miękkiego i oddychającego materiału będzie zapewniała suchość i świeżość.

Należy także zwrócić uwagę na konstrukcję kombinezonu – dobrym zakupem będzie kombinezon 2-częściowy, który pozwala na rozpięcie na kurtkę oraz na spodnie oraz na używanie ich osobno.

Kombinezon motocyklowy – skóra czy tkanina?

Aktualnie kombinezony motocyklowe oferowane są w dwóch różnych wariantach:

  • kombinezony skórzane
  • kombinezony z tkaniny – tekstylne

Każdy z tych rodzajów kombinezonów na motocykl ma swoje plusy i minusy, wobec tego warto dopasować je przede wszystkim do swojego stylu jazdy.

Kombinezony wykonane ze skóry naturalnej są przeznaczone do sportowej jazdy, ponieważ stosowana do nich skóra zapewnia wyższy poziom bezpieczeństwa w razie wypadków. Dla dodatkowego bezpieczeństwa, w newralgicznych miejscach, na przykład na ramionach, przedramionach, łokciach, biodrach, kolanach i goleniach, stosuje się specjalne ochraniacze.

Kombinezony ze skóry są jednak dość ciężkie, dlatego też nie nadają się do jazdy na dłuższe dystanse. W związku z tym dla właścicieli motocykli turystycznych rekomenduje się kombinezony tekstylne – wykonane ze specjalnych, wytrzymałych tkanin, które są dodatkowo wykańczane specjalnymi membranami, aby zapewnić im ochronę przed wodą i wiatrem.

Tekstylny kombinezon motocyklowy jest lżejszy, bardziej elastyczny i lepiej dopasowany, dlatego sprawdzi się wtedy, gdy motocyklista planuje dłuższe trasy. Nie ma jednak tak wielu ochraniaczy jak model skórzany, dlatego też nie gwarantuje tak wysokiego poziomu ochrony. Nie oznacza to jednak, że kombinezony tego rodzaju nie są bezpieczne – także wykorzystuje się w nich odpowiednie wzmocnienia.

Dobry kombinezon motocyklowy kupisz także on-line!

Po dobry kombinezon motocyklowy wcale nie trzeba jechać od specjalistycznego sklepu z wyposażeniem motocyklowym – teraz zamówienie można złożyć również przez internet!

Sklepy internetowe z artykułami motocyklowymi posiadają w swoim asortymencie pełną gamę różnych ubrań, w tym także kombinezony motocyklowe. Możemy również zamówić je w sklepie Motocyklowe Centrum Serwisowe, które od lat dostarcza markowe produkty dla motocyklistów.

Zakup odzieży motocyklowej on-line to nie tylko większy komfort, ale również oszczędność czasu – paczkę możemy otrzymać nawet kolejnego dnia do swoich rąk! Nawet jeśli okaże się, że dany kombinezon na motocykl nie pasuje idealnie, klient ma wówczas możliwość dokonania zwrotu, czyli odstąpić od umowy. Ma na co 14 dni od momentu otrzymania przesyłki.

Zatem wtedy, gdy motocyklista chce zakupić kombinezon motocyklowy, powinien pamiętać o tym, żeby dobrać do indywidualnie do swoich potrzeb. Na dobrym wyposażeniu nie warto oszczędzać, dlatego warto postawić także na markowe modele – to inwestycja na lata!

 

(Materiał partnera)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%