Zamknij
REKLAMA

Usługa projektowania wnętrz pomoże stworzyć wymarzony dom

09.02, 02.12.2022 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 09.02, 02.12.2022

Kiedy kupuje się nowy dom czy mieszkanie, chciałoby się urządzić jak najlepsze wnętrze, które będzie służyć na całe lata. Takie wnętrze powinno być zarówno piękne, jak i funkcjonalne. Dobry projekt uwzględnia możliwości danej nieruchomości i domowników. Projektowanie wnętrz w Krakowie to usługa dla tych osób, które pragną mieć idealne mieszkanie. Szybko zmieniające się trendy w aranżacji wnętrz, sprawiają, że nie każdy jest w sensie samodzielnie stworzyć projekt. Duży wybór materiałów, wzorów i miejsc, gdzie można kupić wyposażenie wnętrz, to tylko dodatkowe utrudnienie dla właściciela nieruchomości. Dlatego zamówienie projektu u ekspertów w tej dziedzinie to dobry wybór, który gwarantuje niepowtarzalne wnętrze na długie lata.

Na jakie usługi projektowania wnętrz warto się zdecydować?

Całościowa usługa to aranżacje wnętrz w Krakowie razem z kosztorysem, doradztwem w zakresie prac wykonawczych, jak i nadzór nad inwestycją. Będzie to idealne rozwiązanie dla osób, które nie chcą lub nie mogą zajmować się urządzaniem wnętrza w swoim domu. Wszystko zostaje zaplanowane przez architektów od a do z, tak aby Klient mógł w spokoju zajmować się innymi sprawami. Niektórzy jednak nie potrzebują tak szerokiej usługi i wtedy można zamówić tylko jedną z nich. Na przykład wykonanie koncepcji wnętrza (czyli pomysłu na aranżację) może znacznie ułatwić samodzielne projektowanie. Takie wskazówki od architekta będą dobrą bazą pod swój własny projekt. Tak samo fotorealistyczna wizualizacja pozwoli przyjrzeć się temu jak będzie wyglądało wnętrze po zmianach i czy koncepcja się sprawdzi w praktyce. Inna ciekawa usługa to wirtualny spacer, który z powodzeniem służy w ogłoszeniach o sprzedaży lub wynajmie mieszkania. Na bazie takiej funkcjonalności, potencjalni zainteresowani mogą zobaczyć jak wygląda nieruchomość w środku i łatwiej zdecydować czy chcą ją wynająć lub kupić.

Co jeszcze trzeba wiedzieć o współpracy z projektantem wnętrz?

Doświadczony dekorator wnętrz w Krakowie to osoba z doświadczeniem i wyobraźnią. Architekt zdaje sobie sprawę z tego, jak wiele wymagań musi spełnić wnętrze, dlatego pierwszy krok to wykonanie szczegółowego wywiadu z Klientem. Często zdarza się tak, że Klienci mają już określoną wizję swojego wnętrza, co z tego, jeśli okazuje się, że jest ona kompletnie niefunkcjonalna. Na przykład przestrzeń między wyspą kuchenną, a kuchnią jest zbyt mała, aby komfortowo przyrządzać posiłki. Albo kanapa nierozkładana wygląda ładnie, a potrzeby rodziny są w tej kwestii inne. Zbyt dużo mebli i ciężkie wnętrza powodują, że ciężko się w nich zrelaksować i mieć przestrzeń. Architektura wnętrz w Krakowie pozwala zapobiegać takim sytuacjom. Kompetentny dekorator wnętrz doradzi jak maksymalnie wykorzystać metraż domu czy mieszkania, tak aby było w pełni funkcjonalne, ale i przytulne. Niezależnie od tego czy jest potrzebny projekt podstawowy, funkcjonalny czy koncepcyjny, architekt doradzi jak dobrze urządzić wnętrze.

Dla kogo jest usługa interior decorating?

Zazwyczaj urządzanie mieszkania czy domu od nowa to czynność wymagająca pomocy projektanta. Można zaprojektować każdy szczegół wykończenia, aby potem cieszyć się niezwykłym wnętrzem. Ale często jest tak, że gdy mieszka się dłużej w jednym miejscu, zmieniają się wymagania rodziny czy zwyczajnie obecne wnętrze nie jest już tak atrakcyjne. Gdy dzieci dorastają, potrzebują pokoju dla nastolatka, który spełni wymagania do nauki i do zabawy. Z kolei powiększająca się rodzina ma duże oczekiwania względem przestrzeni, na której wszyscy domownicy mają się czuć komfortowo i wygodnie. W takiej sytuacji warto zdecydować się na interior decorating czyli metamorfozę wnętrza. Na taką usługę składają się wizyty w domu Klienta, w sklepie z materiałami, a także telefoniczny nadzór autorski. Dodatki takie jak tkaniny o różnych fakturach i pasujących do wnętrza kolorach czy oryginalne gadżety mogą naprawdę odmienić wnętrze. Zaletą tego rozwiązania są dość niskie koszty i szybkie wykonanie. W ciągu kilku dni, można odmienić lokal nie do poznania. Zmysł estetyczny doświadczonych architektów pozwoli na dobranie optymalnej kolorystyki i dodatków do salonu, sypialni czy pokojów dziecięcych. 

Jakie powinien być dobry projekt wnętrza?

Przede wszystkim, musi nadążać za potrzebami Klienta i być dostosowany do wymiarów mieszkania. Wstępny i dokładny wywiad pozwoli na precyzyjne określenie, jakie elementy wystroju są kluczowe dla Klienta. Inny będzie projekt mieszkania dla singla, a inny dla rodziny z dziećmi czy starszego małżeństwa. Mieszkanie może być zarówno funkcjonalne, jak i estetyczne. Rolą architekta jest zaproponowanie takich koncepcji wnętrza, aby Klient miał z czego wybierać. Dobry projekt wnętrz w Krakowie musi być estetyczny, zgodny z wymiarami i użyteczny, wykorzystujący wszystkie zalety lokalu. Taki właśnie projekt można zamówić w pracowni: https://marengo-architektura.com/, która z dbałością o wszelkie szczegóły, z radością przedstawi Klientowi efekt swojej rzetelnej pracy.

(artykuł sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%