Zamknij

Niechirurgiczny lifting twarzy, czyli technologia HIFU opinie lekarza

artykuł sponsorowany + 15:44, 15.12.2021 Aktualizacja: 15:44, 15.12.2021

Nie narusza ciągłości naskórka ani tkanek przyległych, a jednak działa jak zabieg chirurgiczny! Czy faktycznie decydując się na HIFU przed i po zabiegu będę wyglądać inaczej? Czy można odmłodzić się bez skalpela? W internecie i prasie jest mnóstwo pozytywnych recenzji na temat tej przełomowej technologii. Piszemy całą prawdę o Hifu Med Lift. Gotowi?

Urządzenie HIFU – jak to działa?

Teoria: Urządzenie wykorzystuje działanie nowoczesnej technologii skoncentrowanych fal ultradźwiękowych (HIFU), polegającej na precyzyjnym skupieniu fali o wysokiej energii na małym obszarze, która „zagęszcza” skórę, co daje jej wyraźne ujędrnienie. Podczas zabiegu tkanki absorbują falę ultradźwiękową i wytwarza się efekt cieplny powodujący ich koagulację. Jednocześnie wewnątrz komórek powstają pęcherzyki gazu, przez które narasta ciśnienie w ich wnętrzu i w konsekwencji dochodzi do zniszczenia ich struktury. Brzmi groźnie, ale skutkiem uszkodzenia komórek jest natychmiastowe zagęszczenie tkanki i pobudzenie organizmu do naturalnych procesów regeneracji, gojenia i odbudowy uszkodzonej zabiegiem struktury.

Prawda: HIFU to bez wątpienia najsilniejsza, bezinwazyjna i bezpieczna forma terapii zwiększająca jędrność i napięcie skóry. Pierwsze testy HIFU rozpoczęły się już w latach 40. XX wieku, a po 1990 roku rozpoczęto badania kliniczne z zastosowaniem tej metody w leczeniu łagodnych i złośliwych postaci raka prostaty, pęcherza moczowego i nerek. Od kilku lat wykorzystuje się ją w medycynie i dermatologii estetycznej. To działa! Jest tylko jedno „ale”. Popularność hifu sprawiła, że na rynku obok sprawdzonych, skutecznych urządzeń, pojawiły się różnego typu klony, które bywają zbyt słabe albo wręcz niebezpieczne. Dlatego, zanim wybierzesz się do gabinetu, sprawdź, ile kosztuje zabieg HIFU w innych miejscach i unikaj promocyjnych ofert. Pamiętaj, że w tę wartość wliczona jest: moc HIFU cena urządzenia, koszt kartridża, a także praca lekarza. Jeśli chodzi o dobrej jakości laser HIFU cena zabiegu zazwyczaj waha się od 1000 do 4000 zł, w zależności partii ciała i obszaru skóry. Zwróć też uwagę na nazwę urządzenia. Na przykład zabieg Ulthera HIFU opinie ma bardzo dobre, podobnie jak HIFU Ultherapy, Ultraskin II czy Sonoqueen HIFU opinie można przeczytać zarówno na forach jak i stronach. Istotne jest także, czy zabieg wykonywany jest HIFU czy też HIFU 3d. To ta sama technologia, z tym, że urządzenie HIFU podczas strzału wykonuje 1 linię, natomiast HIFU 3D ma możliwość wykonania podczas jednego strzału od 1 do 11 linii. To duża różnica. Uwaga! W internecie można kupić mini HIFU, czyli urządzenie do liftingu twarzy, szyi i dekoltu, które można stosować samodzielnie w domu. Nawet jeśli takie mini HIFU opinie w sieci ma całkiem dobre, warto pamiętać, że sprzęty do domowego użytku niczym – poza nazwą – nie przypominają tych profesjonalnych, gabinetowych.

Zabieg HIFU efekty

Teoria: Pierwsze rezultaty widoczne są bezpośrednio już po pierwszym zabiegu, natomiast ostateczny efekt osiągany jest po upływie około 2-3 miesięcy, kiedy dojdzie do przebudowy struktury skóry oraz jej rusztowania, czyli włókien kolagenu i elastyny. Jeśli jest taka potrzeba, zabieg HIFU w Warszawie można powtórzyć po upływie 3-4 miesięcy. Co powinno się zmienić w lustrzanym odbiciu? To zależy od tego, na jakiej partii ciała wykonywany był zabieg. Efektem może być redukcja zmarszczek wokół ust, oczu, na czole oraz szyi, poprawienie owalu twarzy, redukcja podwójnego podbródka, uwydatnienie linii żuchwy, uniesienie policzków i brwi, wyraźny lifting wiotkiej skóry.

Prawda: Efekty dobrze wykonanego zabiegu powinny się utrzymać nawet pięć lat. Jeśli po pierwszej kuracji nie widzisz żadnej różnicy, to znaczy, że zabieg został wykonany niewłaściwie (np. za mało strzałów), urządzenie miało zbyt słabe parametry albo nie było to wcale HIFU, tylko zabieg sprzedawany jako najmodniejsza i najpopularniejsza teraz technologia. Co jeszcze powinno cię zaniepokoić? Zbyt duża częstotliwość zabiegów. Spotyka się opowieści o tym, że ktoś miał wykonywane HIFU co trzy tygodnie. Tymczasem to wbrew jakimkolwiek zasadom! Kolejny zabieg można wykonać po upływie minimum trzech miesięcy!

HIFU obszar działania

Teoria: Najpopularniejszy jest zabieg HIFU na twarz. To idealne rozwiązanie, kiedy skóra traci jędrność, staje się wiotka, jak po drastycznym odchudzaniu czy w trakcie menopauzy. Zastosowanie HIFU na twarz pomaga także pozbyć się głębokich zmarszczek na czole, w okolicy oczu i ust. Ale to nie wszystkie możliwości tej metody.

Prawda: Często stosuje się zabieg HIFU na brzuch, by ujędrnić rozciągniętą skórę po porodzie lub diecie. Obok zabiegów HIFU twarz czy HIFU brzuch popularny jest także HIFU podbródek, czyli redukcja tak zwanego drugiego podbródka, który jest mankamentem wielu kobiet i mężczyzn, nie tylko tych z nadwagą. Ta nieinwazyjna metoda daje naprawdę spektakularne efekty w tym przypadku. Zabiegi z wykorzystaniem technologii HIFU mogą być alternatywą dla nici liftingujących, toksyny botulinowej, wypełniaczy, lasera frakcyjnego lub radiofrekwencji mikroigłowej, dając naturalne efekty, bez okresu rekonwalescencji. Mogą też skutecznie uzupełniać te zabiegi. Wybór metody zależy jednak od lekarza i pacjenta.

Zabiegi HIFU efekty uboczne i przeciwwskazania

Teoria: Metoda HIFU jest w pełni bezpieczna, a zabieg nie pozostawia żadnych śladów na skórze, po wyjściu z gabinetu medycyny estetycznej Medestetis można więc natychmiast wrócić do normalnej aktywności. Przeciwwskazaniem, jak do większości zabiegów medycyny estetycznej są m.in. choroby o podłożu autoimmunologicznym, nowotwory, choroby serca, niewyrównana cukrzyca, schorzenia neurologiczne, dermatozy, stany zapalne, wirusowe oraz grzybicze skóry, trądzik, opryszczka czy otwarte rany.

Prawda: Technologia HIFU przesusza skórę, dlatego pacjentkom zaleca się, by przez kilka pierwszych dni po zabiegu stosowały intensywne kremy nawilżające, a wychodząc na zewnątrz pamiętały o aplikacji kremu z filtrem przeciwsłonecznym. Przeciwwskazaniem niemedycznym, a praktycznym do HIFU jest także chuda twarz czy zbyt dużo nadliczbowych kilogramów. Zabieg na twarz HIFU nie ma też sensu w przypadku zbyt młodych lub zaawansowanych wiekowo pacjentów. Dlaczego? Młodzi zazwyczaj w ogóle nie potrzebują HIFU, a u osób starszych, z mocno opadającą skórą, nawet najmocniejsze HIFU urządzenie może nie być w stanie osiągnąć efektu, który byłby satysfakcjonujący. U osób z pulchną twarzą także trudno uzyskać dobry efekt. Z kolei u tych z bardzo chudą lepszy rezultat dają metody ujędrniające niż liftingujące.

Technologia HIFU to bez wątpienia najsilniejsza, bezinwazyjna forma terapii zwiększająca jędrność i napięcie skóry, ale nie można jej stosować jako remedium na wszystko. O wyborze odpowiedniego zabiegu zawsze powinien decydować lekarz. Ale pierwszy krok należy do pacjenta – to on musi najpierw wybrać gabinet, w którym znajdują się zarówno najlepsi specjaliści, jak i dobrej jakości, skuteczny, i bezpieczny sprzęt. Kto czyta opinie, nie błądzi.

(artykuł sponsorowany)
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
0%