Wody męskie można podzielić m.in na: wody po goleniu, wody kolońskie, wody toaletowe i wody perfumowane. Odpowiednio dobrany zapach podkreśla charakter, stylizację i przyciąga płeć żeńską. Podpowiadamy jak używać perfumy męskie, by przez długi czas zachwycały swoimi aromatami.
Bogata oferta obejmująca perfumy męskie sprawia, że każdy mężczyzna ma możliwość znalezienia swojego ulubionego zapachu z setek propozycji przygotowanych przez znane marki. Panowie mogą dowolnie mieszać nuty zapachowe i wybierać różne stężenia. Nie warto jednak kupować "kota w worku". Będąc w drogerii należy przetestować zapach na własnej skórze, by poznać jego moc i intensywność. Nie należy jednak dopuścić do tego, by zbyt duża ilość perfum wręcz wypełniła pomieszczenie i zdominowała całe otoczenie.
Główna zasada mówi, że perfumy mają nadać zapach ciału, a nie ubraniom. Nie należy spryskiwać perfumami ubrań. Perfumy w swoim składzie często posiadają olejki eteryczne i barwniki, które mogą na odzieży zostawić ciężkie do usunięcia plamy. Spryskując np. swetry lub wełniane marynarki, panowie narażają się na to, że zapach na nich może utrzymywać się przed długi czas. W przypadku używania kilku zapachów, wymieszanie się różnych nut i aromatów może nie być dobrym rozwiązaniem.
Lato to nie tylko słońce, plaża i wysokie temperatury. Lato to idealna okazja do nawiązania nowej znajomości z kobietami. Chcąc uwieść ją zapachem warto o tej porze roku stawiać na świeże i orzeźwiające zapachy (np. cytrusowe, kwiatowe, lekko ziołowe). Zimą najlepiej sprawdzają się perfumy cięższe, gdzie dominują nuty drzewne, przyprawowe i ambrowe.
Jak używać perfumy męskie? Sposób aplikacji i ich intensywność zależy od rodzaju wybranego produktu. Wody męskie zwykle możemy podzielić na:
Wody po goleniu – ich trwałość na skórze wynosi ok. 2-3 godzin. Taki produkt intensywnie odświeża skórę po goleniu i zapobiega powstawaniu podrażnień.
Wody toaletowe – są delikatne i mogą się utrzymywać nawet podczas całego dnia w pracy.
Wody perfumowane – należy z nich korzystać delikatniej niż wodę toaletową. Do uzyskania oczekiwanego efektu należy spryskać tors, szyję, kark, przeguby dłoni i łokcie. Taki perfum sprawdzi się m.in podczas wyjść wieczorowych. Posiada większą gęstość i jest bardziej wyrazisty. Aromat może się utrzymywać nawet 10 godzin.
Wody kolońskie – produkt, który często wybierany jest latem, gdy istnieje potrzeba szybkiego odświeżenia się. Woda kolońska zawierająca nuty cytrusowe idealnie pasuje, gdy rano np. odświeżamy się po treningu. Na skórze aromat utrzymuje się do 4 godzin.
Wody toaletowe w wersji Sport – to idealny dodatek do letniej odzieży. Doskonale pasuje do sportowego stylu każdego mężczyzny. Perfumy męskie w wersji sport można z powodzeniem aplikować na górne części ciała według uznania.
Wielu uznanych producentów w branży perfumiarskiej prześciga się w tworzeniu niesamowitych zapachów pasujących na każdą okazję. Bogate nuty zapachowe, aromaty i wariacje zapachowe – od lekkich i świeżych, aż po ciężkie i korzenne sprawiają, że znalezienie ulubionego zapachu jest bardzo trudne. Warto wiedzieć, że wody męskie nie na każdym mężczyźnie pachną jednakowo. Ostateczny aromat ma związek z indywidualnym zapachem, który mieszając się z perfumami tworzy określone bukiety.
Ciało mężczyzny podobnie jak kobiety ma swój własny charakterystyczny zapach. Dodatkowo może się on różnić w zależności od miejsca na ciele. Tutaj pojawia się też pytanie: Gdzie psikać perfumy? Ogólna zasada mówi, że perfumy należy aplikować na miejsca, gdzie skóra jest najcieplejsza. Są to miejsce, gdzie tętno jest bardzo dobrze wyczuwalne. Do tych miejsc na ciele zaliczamy:
szyję,
za uszami,
nadgarstki,
zgięcia loki,
pod kolanami.
Mówi się, że prawdziwy mężczyzna musi pachnieć "tytoniem i skórą". W XXI wieku panowie stawiają często na nowoczesne kompozycje, które podkreślają charakter. Wybierając wody męskie warto wiedzieć jakie i gdzie je aplikować, by aromat zachwycał przed długi czas.