Zamknij
REKLAMA

Fundacja im. Hetmana Mikołaja Mieleckiego na 550-lecie lokacji miasta Mielca

15:53, 08.06.2020 | Ł.P

Jakiś czas temu pisałem o tym, że widzę potrzebę powołania organizacji społecznej, która będzie wspierała rozwój społeczności Ziemi Mieleckiej, jakże potrzebnej w obecnej i przyszłej sytuacji finansowej mieszkańców naszego miasta i powiatu, a także naszych samorządów.

Na moją odezwę pozytywnie odpowiedziało kilkanaście osób i razem chcemy stworzyć organizację społeczną, która będzie szerzyła dobro na terenie powiatu mieleckiego (i nie tylko). Jako podstawowe założenie organizacji wybraliśmy zrównoważony rozwój lokalnej społeczności gmin powiatu mieleckiego z poszanowaniem sprawiedliwości społecznej, zasad ekonomii i ochrony środowiska, aby przyszłe pokolenia miały szansę rozwijać się w lepszym świecie. Docelowo chcemy więc prowadzić szeroką działalność wspierającą integrację i rozwój lokalnych społeczności, budowanie dialogu międzypokoleniowego, działania na rzecz rozwoju dzieci, młodzieży i osób dorosłych, wspieranie rozwoju talentów, aktywizację osób bezrobotnych i niepełnosprawnych oraz ich integrację społeczną, działania proekologiczne i prozdrowotne, propagowanie i upowszechnianie turystyki i krajoznawstwa, i w końcu wspieranie rozwoju innych lokalnych organizacji pozarządowych. Nie możemy przy tym zapomnieć o pielęgnowaniu pamięci i popularyzacji wiedzy o Patronie Fundacji i rodzinie Mieleckich herbu Gryf.

Lista naszych działań, które chcemy w przyszłości prowadzić jest długa, ale będziemy zacząć skromnie i z pokorą.  Mamy już kilkunastu społeczników, w tym fundatorów (chcących wesprzeć finansowo utworzenie naszej Fundacji), osób chcących prowadzić poszczególne sekcje tematyczne fundacji, chcących organizować wolontariat, prowadzić media społecznościowe. Będziemy mieli dostęp do grafików i studia wideo. Mamy też już kilka młodych osób chcących włączyć się w wolontariat.

Mimo wszystko nadal zwracamy się z apelem do mieszkańców Mielca i powiatu – dołączcie do nas i pomóżcie nam zmieniać naszą Ziemię Mielecką na lepsze! To oferta współpracy także dla Ciebie! Nadal poszukujemy osób, które bądź to wesprą nas finansowo przy powołaniu Fundacji i w początkowej fazie naszej działalności, bądź też będą nas wspierać wiedzą merytoryczną w konkretnych dziedzinach, bądź jako wolontariusze. Docelowo chcemy mieć lokalnych liderów społecznych w każdej gminie powiatu mieleckiego, którzy wspieraliby nas w rozpoznawaniu potrzeb lokalnych społeczności i pomagali nam je realizować.

Więcej o nas można dowiedzieć się pod numerem telefonu 697697386, pisząc na maila: [email protected], lub „śledząc nas” (do czego gorąco zachęcamy) i kontaktując się z nami poprzez nasz profil na Facebooku:  https://www.facebook.com/FundacjaHetmanaMikolajaMieleckiego

Czytaj dalej pod reklamą ↓

 

(Materiał partnera)

Blogger społeczno-ekonomiczny i komentator lokalnego życia publicznego. Społecznik - członek stowarzyszeń o charakterze edukacyjnym i wychowawczym. Współorganizator zawodów biegowych i akcji charytatywnych. Fascynat japońskich i amerykańskich metod zarządzania oraz statystyki społeczno-gospodarczej. Z zawodu ekonomista i analityk finansowy.

Łukasz Przybyło
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA