Zamknij
REKLAMA

Prezydent z epoki telefonów na korbkę?

17:16, 24.07.2019 | A.T
REKLAMA
Skomentuj

Kiedyś, kiedy kierowałem centralą telefoniczną WSK, telefon był dobrem reglamentowanym. Można go było uzyskać od pani Wrzaskowej z „poczty”, gdy wsparło się swoją prośbę odpowiednim wsparciem instytucjonalnym.

Dzisiaj telefon komórkowy mają maleńkie dzieci i sprawnie się nim posługują. Internet bezprzewodowy, czy to w smartfonie, czy w domu, jest oczywistą oczywistością.

Korzystamy z niego tak wiele i tak często, że obecna sieć nadajników „zapycha się” nadmierną ilością megabajtów przesyłanej informacji i wkurzamy się, że Internet „zwalnia”.

Do tego dochodzą coraz to nowe usługi, oferowane w sieci, co dodatkowo z każdym dniem czyni ją mniej wydajną.

Aby poprawić transmisję danych, operatorzy budują nowe nadajniki. Nadal jeszcze w systemie 4G. Póki co, jeszcze wystarczą. Pod warunkiem, że będą.

A już za chwilę niezbędnymi dla życia będzie wprowadzenie systemu 5G, co dzieje się już na całym świecie i co niechybnie będzie się działo także w Polsce.

Chociaż czy w Mielcu, szczególnie przy obecnej władzy, to już nie mam takiej pewności.

Kiedy dawany za wzór prezydentów miast, pan Ferenc, wprowadzać chce w pobliskim Rzeszowie system 5G, nasz pan prezydent Jacek Wiśniewski, usiłuje przeszkodzić w budowie nadajnika 4G, tym samym usiłując zabarykadować drogę Mielca do nowoczesności.

Można i tak, panie Prezydencie. I nawet dziwnym mi się przestało wydawać w Pana postępowaniu, że nie przeszkadza Panu nadajnik 4G wprost nad głowami małych dzieci, na dachu szkoły podstawowej, kierowanej przez Pańskiego politycznego mentora, czerpiącej z tego tytułu pokaźne zyski.

Czego się nie robi dla zdobycia poklasku, nawet jak jest to poklask ludzi typu antyszczepionkowcy, bo ci, którym fale radiowe oddziałują na mózgi i wątroby, to podobne kategorie osobników.

Byłem na spotkaniu z Panem Prezydentem, gdy wstała osoba nawiedzona przez duchy telekomunikacji, z gwałtownym, wygadanym protestem przeciwko budowie masztu 4G, kiedy w tym czasie jej syn, trzymając smartfona na swoich jądrach, grał w jakąś grę. Na moje pytanie, czy nie widzi dysonansu pomiędzy swoim wystąpieniem, a zachowaniem syna, odpowiedziała, że jej syn bez smartfona nie potrafi funkcjonować.

Ja gratuluję Panu, gdy tacy ludzie są dla Pan przekonujący. Są Pana elektoratem.
Gdzie to mieleckie smart city, które mielczanom obiecywał śp. Prezydent Kozdęba?

Gdzie ten postęp, który rzekomo wraz z sobą niosą lewicowe formacje, których przecież jest Pan przedstawicielem?

Postępowa Rada Miasta Mielca nie wyda zacofanej, faszystowskiej uchwały w obronie rodziny, ale też nie dopuści do zabijania mielczan przez fale radiowe.
I to jest prawdziwy postęp po mielecku.

A na koniec jeszcze zapytam nieśmiało: a jak z Kronospanem? Truje nas, czy nie? Może całe to niszczenie mielczan, te ich choroby, ten stres, ba, to poparcie dla PiS-u, to przez fale radiowe, a nie żadne wyziewy z kominów, kominków, aut i Kronospanu?

Dobrze jest ludziom wskazać nowego wroga. Jak ze starym nie chce się walczyć. Albo wie się, że nie będzie żadnych efektów.
A tu masz, jak znalazł. Maszt 4G.Miał być, a nie będzie.
Sukces. Brawo.

Czy dla nowoczesnej lewicy Polska bez 5G to Polska bez PiS? Wszak to obecna władza chce wprowadzić 5G. Więc precz z nowoczesnością. To my jesteśmy nowocześni. Nie PiS. Precz z PiS em, który chce 5G. Precz z postępem. Powróćmy do zbieractwa i łowiectwa. Umrzemy zdrowsi, nawet nie wiedząc kiedy.
Bo nie będzie nas miał kto powiadomić z braku łączności.

PS. Powstała „Koalicji Polska Wolna od 5G”. Może mielecka lewica wraz z mielecką resztówką PO, przystąpi do tej koalicji. Można dać jej nową nazwę: „Koalicja Polska wolna od 5G, PiS i rozumu”. I to będzie postęp.


 

(A.T)

Od kilkunastu lat felietonista mediów mieleckich. Pisze o sprawach lokalnie aktualnych i ogólnie uniwersalnych. Twórca wierszy i bajek. Inżynier. Członek ZLP.

Andrzej Talarek

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (33)

Za nicZa nic

20 19

Piękny tytuł zaproponował Pan najbardziej nowoczesnemu, światłemu ugrupowaniu, przeciwieństwie do zaściankowego Pis-u popieranego przez moherów. 19:45, 24.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

40 20

Panie Talarek. Jest pan elektrykiem a czy wie pan , że we Francji w Izraelu i wielu innych państwach jest zakaz montowania nadajników dla telefonii komórkowej w pobliżu przedszkoli i szkół ?
Postep z dbaniem o zdrowie dzieci można połączyć =- bez ideologi i bez wymądrzania się.
Na szkole Podst. Nr 1 jest nadajnik a w szkole małe dzieci od lat 6 . Czy zagwarantuje Pan, że to urzadzenie nie ma wpływu na zdrowie dzieci / aaaaaaaaaaaaaaaaaaa 22:40, 24.07.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

HeroHero

21 0

Proszę o trzykrotnie przeczytanie felieton,może zrozumiesz 16:48, 28.07.2019


AgrestAgrest

12 1

Ja mogę zagwarantować że trzymając smartfona przy uchu narażasz się na około 10 krotnie wieksze promieniowanie niż z masztu - i tu ciekawostka im bedziesz dalej od nadajnika to moc którą bedzie generował twój telfon bedzie wieksza a tym samym bardziej szkodliwa - nawet do 2 W tuż przy głowie także brawo za niewiedzę 11:12, 03.08.2019


PolkomtelPolkomtel

71 18

Szanowny Panie Andrzeju,
Przepraszam, ale muszę zwrócić uwagę, że nie jest Pan obiektywny w kwestii nadajnika ponieważ pracuje Pan dla firmy powiązanej z Polkomtelem, która to firma chce ten nadajnik postawić. Drugi Pana felieton na ten temat nie może być przypadkiem. 01:15, 25.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

przysłowiowy januszprzysłowiowy janusz

13 4

"A już za chwilę niezbędnymi dla życia będzie wprowadzenie systemu 5G"
:DDD 10:08, 25.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ZawiszaZawisza

12 6

Komentarze pod artykułem mówią same za siebie , więcej obiektywizmu i wiedzy potrzeba z całego świata i popierać te rozwiązania które mądrzy ludzie już dawno wybrali takim przykładem Francja 12:12, 25.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

zxszxs

11 9

Hahah Panie Talarek strzeliłeś sobie Pan w stopę jak można w tym pięknym oświeconym mieście napisać że PIS jest Beee. Toż to się po godzinie 15 linczem skończy, niech tylko strefa wróci do domu. Wracając do tematu: "A tu masz, jak znalazł. Maszt 4G.Miał być, a nie będzie" Z tego co widzę to chodź powoli budowa posuwa się naprzód i ciągle ktoś się kręci po drugiej stronie ogrodzenia. Wydaje mi się że ten maszt powstanie. 13:10, 25.07.2019

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

zxszxs

4 3

A dopisując jeszcze. Jak najbardziej budować te nadajniki ale nie na szkołach. Powinno się to wszystko polikwidować i poprzenosić w miejsca gdzie ludzie pojawiają się okazjonalnie. Czyli często ale co chwilę ktoś inny. Np: dlaczego w zeszłym roku linczowano kościoły za to że czerpią korzyści finansowe z nadajników. Co w tym złego? wierze kościołów to bardzo dobre miejsca. Nikt w kościele nie siedzi 24 godziny na dobę żeby przyjąć złą dawkę promieniowania, o ile te nadajniki w ogóle są szkodliwe. 13:25, 25.07.2019


Za nicZa nic

5 2

Gdzie Pan Talarek napisał o PIS-ie źle ? Nie doczytałem się tego.Dodam jeszcze, że nie gardziłbym pracownikami strefy. Podejrzewam, że z niejednym byłoby się bardzo trudno Pani/ Panu równać. Proszę poprawić błąd który wkradł się do komentarza by ci których uważasz, że będą linczować Autora felietonu, pewno ludzie ciemni, uczyli się tu poprawnie pisać. 23:59, 25.07.2019


zxszxs

2 2

za nic zauważyłem błąd od razu po opublikowaniu. Popraw jak potrafisz :) 10:44, 27.07.2019


pieniążekpieniążek

12 4

Panie Talarek proszę do skarbonki ! 20:12, 25.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BorowaBorowa

17 20

I ten Talarek jest inzynierem ?. Kto mu dal dyplom.? 22:53, 28.07.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

AgrestAgrest

5 2

No na pewno nikt z WIOCHY Borowej - jezeli jestes w stanie powdwazyc merytorycznie wypowiedż pana Talarka to prosze a pytanie o dyplom no cóż z tego co wiem to pan Talarek coś tam w życiu zrobił a - Pan - poza kytyką i to bez merytoryki ? 11:20, 03.08.2019


Uran&plutonUran&pluton

10 5

Proponuję urządzić w piwnicy SP 1 składowisko zużytych materiałów promieniotwórczych. Będzie na premie dla nauczycieli 23:41, 28.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

htbhtb

8 14

Mielecki PiS popełnił błąd w kampanii samorządowej. Pan Jarosław Kaczyński swym występem w Domu Kultury pogrążył zwycięzcę pierwszej tury pana Fryderyka Kapinosa - ja ostrzegałem. Idą kolejne wybory, to dobrze, że pan Andrzej Talarek ostrzega przed Jarosławem Kaczyńskim. Ludzi bez wyobraźni należy eliminować z życia politycznego 11:36, 30.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

SendSend

27 6

Panie A. Talarek.
Czy prawdą jest to co pisze Polkomtel ?
Pracuje/lobbuje Pan na rzecz firmy telekomunikacyjnej ?
Jeżeli na powyższe pytania odpowiedzi są twierdzące - gdzie podziała się odwaga, honor moralizatorstwo - gdy za własnymi uszami stajnia Augiasza ? Wstyd, żenada, przekupstwo ... ?
Gdzie tu jest miejsce na dziennikarski obiektywizm ?
Krytykując urzędnika najwyższego szczebla w mieście (nie istotne z jakiej opcji) - nie warto zastanowić się czy to może też czas - na krytyczne spojrzenie na siebie - również publiczne. ?


20:56, 30.07.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

AgrestAgrest

5 4

Nie bronie wypowiedzi pana Talarka ale czytając ten stek bzdetów - to naprawde chyba promieniowanie działa 11:13, 03.08.2019


kolumbkolumb

17 6

Panie Talarek jak jesteś taki nowoczesny to przypominam panu felieton o KLAUZULI SUMIENIA . TO MY jesteśmy ciemnogrodem czy Pan ? Większość Mielczan ma rozum i nie da się sterować nie ma znaczenia kto z jakiej PARTII ale co ma w głowie . Proszę o szczera deklaracje Jest PAN za postępem z wszystkimi skutkami ubocznymi bo takie zawsze są czy ZDROWYM życiem naszych Babć i ich wiarą?


21:28, 30.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

bradbrad

0 0

Pani Fraskowej . 21:43, 01.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

„Zacofany”„Zacofany”

22 15

Cała Korea Południowa jest w zasięgu sieci 5G. O dziwo ludzie tam żyją pracują krowy dają mleko a kury znoszą jajka. Przypomina mi się historia linii kolejowej. Miała przebiegać przez Radomyśl. Władze tej miejscowości odrzuciły projekt ze strachu przed piekielną maszyną która miała jakoby zabijać niewinne kobiety i dzieci. Linia została poprowadzona przez Mielec. Gdzie dzisiaj Mielec a gdzie Radomyśl Wielki?
Walka pomiędzy PiS a PO doprowadza do zaniku logicznego myślenia. Wybieramy prezydenta śliniaczka od poidełek dla piesków, rezygnujemy z nowoczesności tylko po to żeby nie było PiS. Szkoda gadać. 20:22, 02.08.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

Wolę zacofanieWolę zacofanie

9 4

No własnie, Radomyśl ma świeże powietrze a do nas tą koleją przywożą tony odpadów aby później mgiełką ze spalania inhalować Mielczan... gdzie dziś Radomyśl - a no tam gdzie większość ucieka z Mielca. 12:28, 04.08.2019


MM

0 0

To nie chodzilo o Radomyśl tylko o Pilzno. Nie pamiętam źródła ale rzecz dotyczyła budowy magistrali kolejowej. Cech Woźniców zablokował, kierujac sie wlasnym interesem, budowę magistrali w Pilznie i powstala w Debicy. Efekty widać dzisiaj wyraznie. Kolej przez Mielec powstała za czasów cesarstwa Austro-węgierskiego. Mielec a nie Radomyśl był w owy, czasie siedzibą powiatu. Byly Plany w II RP budowy kolei były że Szczucina przez Radomyśl ale wlasnie do Mielca. To co napisałeś to tzw. Urban legend nie mająca poparcia w faktach. 09:26, 10.08.2019


DramatDramat

13 7

5G i będziemy świecić jak w czarnobylu i podglądać za pomocą fal co robi sąsiad za ścianą (to nie żart ) 12:26, 04.08.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

Do DramatDo Dramat

5 11

Jezu.... Ratuj. Po takim komentarzu już się nie dziwię, że Warszawka mówi o nas Polska C. Co więcej same łapki w górę. No cóż. 16:05, 04.08.2019


Tylko czytajTylko czytaj

10 1

Jezus Cię nie uratuje, a mnie nie interesuje co Słoiki myślą o mnie.

https://tech.wp.pl/wi-fi-pozwala-widziec-przez-sciany-6034822508962433a

http://wyborcza.pl/1,75400,14199745,Za_pomoca_smartfona_widziec_przez_sciane__To_mozliwe.html 12:39, 05.08.2019


dziobakdziobak

7 0

dobrze się czyta ten artykuł, chociaż firma którą kieruje autor jest powiązana z Cyfrowym Polsatem i Plusem; dla naszego zdrowia najlepiej byłoby aby było jak najwięcej nadajników o małej mocy i dużej przepustowości; najwięcej szkodliwego promieniowania emitją komórki przy naszych uszach kiedy szukają zasięgu, lub łączą się z siecią na słabym zasięgu 23:40, 04.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

EwaEwa

8 7

Panie Andrzeju - porównuje pan ludzi zacofanych do antyszczepionkowców- a gdyby się Pan pochylił nad tematem to wiedział by Pan,że to są ludzie którzy mają poszkodowane dziecko (najczęściej niepełnosprawne po szczepieniu- tak jak ja) i walczą o wolnoć wyboru odnośnie szczepień 12:39, 05.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

maccmacc

3 1

Stek zmyślonych bzdur, szkoda ze portal jest upolityczniony :( 17:54, 19.08.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

dexdex

0 0

przeciez to dno a nie portal 21:53, 28.10.2019


AriAri

3 0

Szanowni czytelnicy,

5G to podstawa dla pojazdow autonomicznych(w Mielcu daleko do wtyczki dla elektrycznych aut- jest ich chyba z 4szt.w caly Mielcu?)+ nasze komorki,oczywiscie, 4G to zdolnosc szybkiego przesylu w kazdym mobilnym urzadzeniu. Popieram postep ale nie kosztem dzieci. Oczywiscie decydentowi/zarzadcy z SP Nr .1(chyba zaszkodzila ta antena) poniewaz nie rozroznia prawdy od falszu, dla niego to to samo.? 22:10, 22.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

dexdex

0 1

Wszyscy którzy są anty 5G i anty 4G proponuje abyście przestali korzystać z telefonów, internetu skoro to takie szkodliwe. 21:54, 28.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMAZegarki - zobacz ceny

BłachBłach

1 0

No cóż p. Wiśniewski i p. Twarożek z Tarnobrzega to prezydenci nauczyciele. To nie są ludzie do rządzenia miastem , stracona kadencja,szkoda , że niema p. Chodorowskiego 15:49, 06.12.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone