Zamknij
REKLAMA

Seria zatrzymań w Mielcu. Mężczyzna trafił bezpośrednio do więzienia

10.53, 18.11.2022 dw Aktualizacja: 10.56, 18.11.2022
REKLAMA
 Troje dzielnicowych pracujących w sąsiednich rejonach na terenie Mielca, zatrzymało poszukiwanych do odbycia kary więzienia.
 Osoby ukrywające się przed organami ścigania są ostrożne i na co dzień unikają kontaktu z Policją. Mieleccy dzielnicowi udowodnili już nie raz, że w swoich rejonach mają doskonałe rozpoznanie - przekazuje Urszula Chmura, oficer prasowa KPP Mielec.
 Działania dzielnicowych doprowadziły do zatrzymania trzech niepowiązanych ze sobą mężczyzn poszukiwanych do odbycia kary więzienia. To mielczanie w wieku 52, 46 i 40 lat.

Policjanci posiadają informacje o osobach, które na podstawie wyroków za przestępstwa lub nieopłacone grzywny i mandaty powinny przebywać w zakładach karnych, ale ukrywają się przed wymiarem sprawiedliwości. Osoby takie są bardzo ostrożne, starają się być wręcz niezauważalne dla otoczenia, nie rzucają się w oczy. Pomimo tego, że sposobów i metod ukrywania się osób poszukiwanych jest dużo, policjanci niemal codziennie zatrzymują kolejnych poszukiwanych.

We wtorek, dzielnicowy obsługujący rejon nr 6, który swoim zasięgiem obejmuje osiedle Żeromskiego, podczas służby zauważył osobę, której rysopis odpowiadał wizerunkowi osoby poszukiwanej. 52-letni mężczyzna został wylegitymowany i sprawdzony w systemach informatycznych Policji. To tylko potwierdziło wiedzę funkcjonariusza o tym, że mężczyzna jest osobą poszukiwaną do ustalenia miejsca pobytu przez Prokuraturę Rejonową w Skierniewicach.

W środę, dzielnicowy obsługujący rejon nr 5, który swoim zasięgiem obejmuje osiedle Niepodległości, „odwiedził” osobę poszukiwaną pod ustalonym adresem. 46-letni mężczyzna był osobą poszukiwaną w celu doprowadzenia do zakładu karnego. Mieszkaniec Mielca został zatrzymany. Najpierw trafił do policyjnego areszu, a następnego dnia został przetransportowany do Zakładu Karnego w Rzeszowie.

W czwartek, dzielnicowa obsługująca rejon nr 2 w Mielcu, który obejmuje osiedle Kusocińskiego, podjęła interwencję wobec 40-letniego mężczyzny. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że mieszkaniec Mielca jest osobą poszukiwaną w skali kraju w celu doprowadzenia do zakładu karnego, celem odbycia kary zastępczej wydanej przez sąd w Kolbuszowej. Mężczyzna po zatrzymaniu i doprowadzeniu do jednostki Policji wpłacił grzywnę dzięki, której mógł uniknąć aresztu.

- Policjanci przypominają, że każdy może pomóc organom ścigania w schwytaniu osoby, która ukrywa się przed wymiarem sprawiedliwości. Jeśli wiemy, gdzie przebywa taka osoba, możemy anonimowo poinformować o tym telefonicznie jednostkę Policji. Warto też przypomnieć, że osoby ukrywające poszukiwanych muszą liczyć się z odpowiedzialnością karną. Za ukrywanie takiej osoby grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności - przekazuje Urszula Chmura, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Mielcu.

[ALERT]1668765415226[/ALERT]

(dw)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
0%