Zamknij
REKLAMA

Po tragicznym wypadku na Sienkiewicza, policja apeluje

11.25, 03.10.2022 dw Aktualizacja: 11.27, 03.10.2022
REKLAMA

Policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło w piątek przy ulicy Sienkiewicza w Mielcu. W wyniku poniesionych obrażeń, w wypadku zginęła 77-letnia kobieta, potrącona przez kierującego volkswagenem. Prowadzone postępowanie wyjaśni dokładne okoliczności i przyczyny wypadku.

W piątek około godz. 18, dyżurny mieleckiej jednostki przyjął zgłoszenie o potrąceniu pieszej na przejściu dla pieszych przy ulicy Sienkiewicza w Mielcu. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że 48-letni kierujący volkswagenem, jadąc w kierunku Chorzelowa, potrącił na przejściu dla pieszych 77-letnią kobietę.

Poszkodowana z miejsca zdarzenia została zabrana przez załogę karetki pogotowia do mieleckiego szpitala. Policjanci zbadali trzeźwość kierowcy volkswagena. Mężczyzna był trzeźwy.

Na miejscu zdarzenia policjanci wykonali oględziny i zebrali materiał dowodowy, który służy do wyjaśnienia przyczyn i okoliczności wypadku. Następnego dnia rano dyżurny Policji został poinformowany o śmierci 77-letniej kobiety. Ciało zmarłej, decyzją prokuratora zostało zabezpieczone do badań sekcyjnych.

- Obecne warunki pogodowe wymagają zarówno od kierowców jak i pieszych szczególnej uwagi. Kiedy pada deszcz, a widoczność jest ograniczona, nie trudno o zdarzenie. Wielu wypadków można by uniknąć, przestrzegając przepisów ruchu drogowego i dostosowując swoje umiejętności i prędkość do panujących warunków - przekazuje Urszula Chmura, oficer prasowa KPP Mielec.

- Pamiętajmy, że prędkość dopuszczalna, po zmroku lub w czasie opadów deszczu, nie zawsze oznacza prędkość bezpieczną, a piesi nawet będąc na pasach powinni zachować szczególną ostrożność oraz zasadę ograniczonego zaufania - dodaje.

[ALERT]1664789120650[/ALERT]

(dw)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
REKLAMA
0%