Zamknij
REKLAMA

Zaatakował pracownika ochrony. 68-latek z zarzutami

12:07, 14.10.2021 | .
Skomentuj
REKLAMA

Policjanci przedstawili zarzut kradzieży rozbójniczej 68-letniemu mężczyźnie. Podejrzany, tuż po kradzieży zaatakował pracownika ochrony, który próbował odzyskać skradzione przedmioty. Sprawca znany jest policjantom z wcześniej popełnianych przestępstw. Decyzją prokuratora został objęty policyjnym dozorem.

Do kradzieży w placówce handlowej przy ulicy Sandomierskiej w Mielcu doszło pod koniec września. Sprawca ukradł pudełko damskich rajstop o wartości 113 złotych i wyszedł ze sklepu. Na miejsce został wezwany patrol policji, który wylegitymował wskazanego sprawcę i odzyskał skradziony towar. Z uwagi na to, że czyn stanowił wykroczenie wobec mężczyzny zostały wszczęte czynności.

W trakcie postępowania funkcjonariusze ustalili przebieg zdarzenia, który dał podstawy aby stwierdzić, że tuż po kradzieży doszło do przestępstwa. Zabezpieczony zapis monitoringu potwierdził, że z placówki handlowej, tuż po kradzieży, za mężczyzną wybiegł pracownik ochrony, który został zaatakowany przez sprawcę kradzieży. 68-letni mężczyzna uderzył kilka razy w twarz ochroniarza, szarpał go i groził mu pozbawieniem życia.

Te ustalenia dały podstawy do zatrzymania 68-letniego mieszkańca Mielca, który jak się okazało nie dokonał kradzieży, która stanowiła wykroczenie, lecz przestępstwa kradzieży rozbójniczej. Podejrzany usłyszał już zarzut.

Prokurator zastosował wobec sprawcy przestępstwa środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz zakazu zbliżania się do pokrzywdzonego. 68-latkowi grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMAOzdoby świąteczne - porównaj na Ceneo.pl
REKLAMA

komentarz (5)

StarówkaStarówka

26 1

Na ulicy Sandomierskiej nie ma dnia aby nie było tutaj osób które zaczepiają przypadkowe osoby i podstawową zaczepką jest czy masz 50 groszy, piją, sikają, rzygają codziennie w tych samych miejscach, miasto totalnie nic z tym nie robi od lat a teraz podatnik zapłaci za rozbój tychże tych samych ludzi !!!!. 12:39, 14.10.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

A.H.A.H.

1 3

Miejmy nadzieje ze przyjdą srogie mrozy i paru zdechnie 18:27, 14.10.2021


Bal maskowyBal maskowy

3 6

Co ci księża odstawiają to się w pale nie mieści. 05:43, 15.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

aaaaaa

4 0

Co to za patałach z tego ochroniarza że go dziadek pobił ? 14:44, 15.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BundyraBundyra

1 1

Nie Patrol odzyskał skradziony towar ty jest to zasługa ochrony z której zawsze jest notatka pochwalna dla ochrony nie ma to jak *%#)!& dziennikarz który nie zna się a wypowie się i dwa art42 ustawy ochrony osób i mienia mówi że pracownik ochrony podczas pracy jest funkcjonariuszem publicznym więc dla sprawcy jeszcze drugi zarzut naruszenie nie tykalnosci cielesnej funkcjonariusza 18:51, 16.10.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%