Zamknij
REKLAMA

Ruszyło głosowanie na projekty Mieleckiego Budżetu Obywatelskiego! Jak głosować?

10:14, 20.09.2021 | K.S
Skomentuj
REKLAMA

Od dzisiaj można głosować na projekty zgłoszone w ramach Mieleckiego Budżetu Obywatelskiego 2022. Jak to zrobić? W trybie elektronicznym za pomocą formularza umieszczonego na stronie internetowej miasta (z wykorzystaniem profilu zaufanego) lub za pomocą papierowych kart do głosowania.

Przez 10 dni - do czwartku 30 września, każdy mieszkaniec Mielca ma możliwość oddania od 1 do 3 głosów na projekty ogólnomiejskie (zgłoszono ich 12) i 1 głos na wybrany projekt lokalny (zgłoszono ich 21).

LINK DO GŁOSOWANIA ON-LINE - ZOBACZ

Co ważne, głos uznaje się za nieważny, jeżeli na karcie do głosowania brak imienia i nazwiska osoby głosującej, albo podane dane (np. adres) są błędne lub nieczytelne. Pamiętajmy także o zakreśleniu dwóch oświadczeń (m.in. RODO) oraz o dacie i czytelnym podpisie.

Głosy w formie papierowych kart do głosowania będzie można oddawać do specjalnych urn w wyznaczonych dziewięciu punktach na terenie miasta. Są to:

• budynek główny (hol) Urzędu Miejskiego (ul. Żeromskiego 26)
• Szkoła Podstawowa nr 12 przy ul. Wandy (Rzochów)
• budynek Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną przy ul. Wojsławskiej 278
• Dom Kultury SCK przy Al. Niepodległości 7 (hol)
• Miejska Biblioteka Publiczna (główny budynek przy ul. Kusocińskiego)
• Filie Miejskiej Biblioteki Publicznej: nr 1 (ul. Botaniczna 4), nr 4 (ul. Mickiewicza 2 - Łojczykówka), nr 6 (ul. Tańskiego 4a), nr 7 (ul. Zygmuntowska 14)

W tych punktach będą także dostępne karty do głosowania. Dostęp do kart do głosowania, jak również sposobność oddania głosu będzie możliwa tylko w godzinach pracy instytucji w których zlokalizowano punkty do głosowania.

Chcesz wydrukować kartę do głosowania? Zrób to TUTAJ

Każdą ilość kart do głosowania można sobie samodzielnie wydrukować lub kserować (wystarczy druk czarno-biały) korzystając ze wzoru karty, który  zostanie  umieszczony na stronie internetowej miasta.

Przystępując do głosowania w Mieleckim Budżecie Obywatelskim 2022 należy pamiętać o dwóch zmianach w regulaminie MBO, które zostały niedawno wprowadzone po konsultacjach z mieszkańcami.

Na co głosować w MBO? Przypominamy wszystkie projekty:

[ZT]65224[/ZT]

W rozdziale 4. &9 Regulaminu wprowadzono zapis, który pozwala na oddanie tylko jednego głosu na projekty lokalne umieszczone na Liście Projektów Lokalnych. Poprzedni zapis dawał głosującym prawo oddania od jednego do trzech głosów na projekty lokalne, ale wszystkie te głosy musiały dotyczyć jednego wybranego przez głosującego obszaru. Jeżeli głosy na projekty lokalne oddawane były w więcej niż jednym obszarze, karta do głosowania była unieważniana.

Dlatego w celu uproszczenia procesu głosowania i zmniejszenia liczby głosów nieważnych będzie można oddać tylko jeden głos na wybrany projekt lokalny w dowolnym obszarze. Wśród projektów ogólnomiejskich tak jak do tej pory, możemy wskazać od jednego do trzech projektów.

PAMIĘTAJMY!

Jeżeli na karcie do głosowania zaznaczymy więcej niż trzy projekty ogólnomiejskie lub więcej niż jeden projekt lokalny, to wtedy nasz głos będzie nieważny.

Kolejną wprowadzoną zmianą w regulaminie jest wprowadzenie specjalnego „bonusa” promującego  największą aktywność mieszkańców osiedla, którego projekt lokalny uzyskał największe poparcie wśród mieszkańców Mielca, ale nie został wybrany w głosowaniu. Aktywność będzie obliczana jako stosunek procentowy ilości zebranych głosów do liczby mieszkańców danego osiedla. Projekt taki będzie realizowany za środki finansowe zapisane w budżecie miasta w kolejnym roku budżetowym.

Bonus promuje osiedla zamieszkane przez mniejszą liczbę mieszkańców, którzy nie tylko solidarnie w jak największej liczbie zagłosują na swój projekt, ale także uzyskają jak największą liczbę głosów mieszkańców innych osiedli.

[ZT]65104[/ZT]

(K.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (12)

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


Zawisza1Zawisza1

4 3

Tylko Trybuna ludu wam pozostanie z tego głosowania ,samorządy nie dostaną ani grosza w tym projekcie PiSu i posprzątane 12:27, 20.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ławeczka D.ławeczka D.

5 6

zgłaszam propozycje ławeczki deptuły. Tak jak trzaskoskiego w warszawie. ławeczka deptuły powinna być na samym środku placu AK, w prestiżowejlokalizacji, no najlepiej zamiast fontanny. będziemy stać w kolejce do Pana Wójta i pytać się jak zrobić to czy tamto. no on wie przecież, on potrafi !!! 12:52, 20.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

boryna z rzochowa boryna z rzochowa

1 1

ciekawe czy w tym roku prezydent rzochowa będzie zbierał podpisy pod kościołem 14:06, 20.09.2021

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

Do BorynyDo Boryny

0 1

Co kolego dał ci prezydent popalić. Dalej szczekasz 😃.
Jak tam stanowisko twojej Jagienki? Oddala się 😂 14:28, 20.09.2021


ciekaweciekawe

1 0

kiedy pule oddadza szubienice ?! 10:22, 29.09.2021


Smutny obywatelSmutny obywatel

0 1

Ciekawe czy Pan prezydent rzochowa w tym roku uszanuje RODO czy tak jak ostani razem wraz ze swoją prawa ręka wyciągną głosy przeglądną pokreślą dopiszą i ten głos co nie jest na rzochow zabiorą ze sobą chyba że zaś zrobi ciche spotkanie za biedronka tak jak ostatnio nikogo nie informujac.... 18:41, 20.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Poseł na sejmPoseł na sejm

6 1

Biuro promocji sportu które zajmuje się MBO to najgożej funkcjonujący wydział w tym urzędzie. Kłamstwa, zbywanie petentów, obwinianie o wszystko Prezydenta. I pracuje tam 7 osób... Krzysztof wróć 🤣 19:53, 20.09.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

JakmutamJakmutam

1 1

Jakie 7 osób? Ktoś chyba nie potrafi liczyć. 08:00, 21.09.2021


KyrenKyren

6 0

Chcąc pobrać kart do głosowania usłyszałem odpowiedź, że mogę wziąć maksymalnie 5 kart. Patologia. Kierownik Biura Promocji Sportu do wy*****ia.

19:56, 20.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TeresaTeresa

8 0

Nie chcą wydawać kart do głosowania, więc pewnie znowu wygrają szkoły. Z budżetu obywatelskiego zrobił się budżet na projekty szkolne. Szkoda nawet głosować! Takie MBO nie ma sensu. 21:06, 20.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

terazteraz

1 0

TO MODNE ŁAWECZKI ĆPUNÓW I INNYCH PE...ÓW 10:24, 29.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%