Zamknij
REKLAMA

Czy miasto wesprze FKS Stal? Jest wola, nie ma przełomu [RELACJA, FOTO]

11:11, 08.09.2021 | P.C
Skomentuj
REKLAMA

Radni miejscy z Mielca spotkali się na nadzwyczajnej sesji w sprawie sytuacji finansowej spółki FKS Stal Mielec. Prezes klubu zwrócił się do prezydenta i radnych o pożyczkę, by zapewnić funkcjonowanie ekstraklasowego zespołu piłkarskiego. Wtorkowa sesja nie przyniosła jednak jednoznacznych decyzji.

Jak informowaliśmy w hej.mielec.pl jako pierwsi, prezes FKS Stal Mielec Jacek Klimek przesłał do prezydenta i radnych list z propozycją miejskiej pożyczki dla klubu w wysokości 5 milionów złotych. Zareagowała grupa radnych PiS oraz przewodniczący komisji sportu Wiesław Truniarz. Złożyli oni wniosek o nadzwyczajną sesję całej rady miejskiej. Ta odbyła się we wtorek. Poprzedziło ją spotkanie komisji finansów rady miejskiej.

[FOTORELACJA]8815[/FOTORELACJA]

Wsparcie albo koniec ekstraklasy w Mielcu

Nadzwyczajna sesja rozpoczęła się od prezentacji Jacka Klimka, prezesa klubu. Wskazał on liczby obrazujące aktualną sytuację finansową mieleckiej Stali. Podkreślił, że udało mu się zredukować roczny koszt funkcjonowania klubu z około 20 milionów do około 14 milionów złotych, podkreślając, że gdy rozpoczął pracę w klubie, odkrył, że nie było podstaw w jego budżecie do funkcjonowania na tak dużym poziomie kosztów.

Prezes Klimek jest przekonany, że Stal może funkcjonować dosyć spokojnie w ekstraklasie z budżetem na poziomie kilkunastu milionów złotych, pod warunkiem, że uda się zniwelować lukę w budżecie sięgającą około 5 milionów złotych. Jacek Klimek zaznaczył, że obecnie ma zapewnione finansowanie działalności klubu do listopada lub grudnia. Jeśli miasto nie zdecyduje się na wsparcie klubu to może dojść do upadku Stali. - Będziemy musieli wyjść do kibiców i to zakomunikować - zasugerował radnym miejskim.

Część swojej prezentacji Klimek poświęcił na przedstawienie wartości obecnej współpracy klubu z mieleckim samorządem. Z rocznej sumy w wysokości 1 milion 800 tysięcy złotych faktycznie pozostaje nieco ponad 1 milion. Około 600 tysięcy złotych klub natomiast przelewa do Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji jako należności za korzystanie z miejskich obiektów.

Z poniedziałkowego posiedzenia komisji finansów można było wysnuć wniosek, że urzędnicy miejscy nie dają większych szans na pożyczkę dla klubu, chociaż prawo faktycznie na to pozwala. W reakcji na to posiedzenie prezes Jacek Klimek podczas sesji zaproponował alternatywne narzędzia współpracy klubu z miastem: wykup przez Urząd Miejski udziałów w spółce FKS Stal Mielec lub rozszerzenie zakresu promocji miasta za pośrednictwem ekstraklasowej drużyny piłkarskiej.

Uznania dla prezesa, rozmowa o opcjach

Dyskusję radnych rozpoczął Zdzisław Nowakowski, który jest przewodniczącym komisji finansów. Wrócił do pomysłu z pożyczką. - Miasto może udzielić pożyczkę, pod warunkiem spełnienia pewnych warunków. Dzięki dużej kompetencji prezesa Jacka Klimka i działaniom przez niego podjętym, wiemy, że jest osobą wiarygodną i warto rozmawiać na ten temat. Problem klubu jest dla nas ważny, trzeba pomóc klubowi i szukać rozwiązań na miarę możliwości budżetu miasta Mielca. Nie może się to odbyć kosztem innych klubów sportowych - przekazywał.

- Chcemy pomóc klubowi. Znamy oczekiwania klubu, wiemy jakie są możliwości, wiemy jaka jest stawka. Jeśli nie znajdziemy rozwiązania to w przyszłym sezonie tej drużyny nie będzie, spadnie do 4 ligi. Albo podamy pomocną dłoń, albo weźmiemy na swoje barki to, co się może wydarzyć w przyszłości - podkreślił radny Radosław Swół. Proponował, by skupić się na ustaleniu kierunku, w jakim pójdzie teraz współpraca klubu i samorządu. Miał też swoją propozycję: - Miasto dzisiaj wykupi akcje i zobowiąże klub do odkupu tych akcji za pewien czas - zaproponował.

- Nie jest możliwe udzielenie pożyczki na ratowanie klubu. Możliwa jest pożyczka na realizację konkretnego celu. Pożyczka jest możliwa, jeśli gmina posiada środki wolne - przekazała skarbnik miasta Mielca Anna Kobylarz. Opowiadała o zasadach i warunkach miejskiej pożyczki dla klubu. - Rada gminy musi podjąć uchwałę, w której ustali maksymalną wysokość pożyczek i poręczeń. Środki z pożyczki muszą być przeznaczone na zadanie mające na celu zaspokojenie zbiorowych potrzeb wspólnoty samorządowej. Podmiot wnioskujący o pożyczkę musi dawać gwarancje zrealizowania tego zadania. Jednym z elementów jest ustalenie realnego wyegzekwowania spłaty udzielonej pożyczki. Ostatnim elementem jest weryfikacja, czy dany podmiot może z tej pożyczki skorzystać. Jest to pomoc publiczna - wyliczała. 

Już po sesji okazało się, że pożyczka oparta o zasady pomocy publicznej w tym roku jest zapewne niemożliwa do zrealizowania. Pojawia się taka opcja w nowym roku kalendarzowym, ale jej wysokość może być niewielka. 

- W każdym roku realizujemy zadania własne gminy z zakresu sportu. W ostatnich latach nie schodzimy z kwoty 5 milionów złotych. W ramach tej kwoty miasto współpracuje z wieloma klubami, jest ich około 30 - wskazywała jeszcze Anna Kobylarz. Przypomniała o trudnej sytuacji finansowej miasta. - Nasze wolne środki pochodzą z długu, musimy wyemitować obligacje. Na koniec kadencji nasze miasto będzie zadłużone na kwotę 168 milionów - referowała. 

Skarbnik Anna Kobylarz odniosła się też do fragmentu prezentacji Jacka Klimka, w którym pokazywał, że wartość współpracy miasta Mielca z ekstraklasową Stalą znacznie odbiega od innych miast w Polsce. - W Płocku czy Zabrzu miasto jest współwłaścicielem klubu - podkreśliła Anna Kobylarz.

- Pożyczka jest możliwa. Muszą być spełnione kluczowe warunki - komentował Zdzisław Nowakowski. - Odłóżmy temat na budżet na 2022 rok, by umowa została zawarta w pierwszych dniach stycznia. Do końca roku zostawmy sobie czas na analizy - proponował natomiast Bogdan Bieniek, przewodniczący Rady Miejskiej. Ta zwłoka miałaby ułatwić urzędnikom zapewnienie niezbędnych na ten cel pieniędzy w miejskim budżecie. 

Prezes z prezydentem rozmawiają o akcjach

- Czy miasto może kupić akcje: daje to miastu wgląd w pracę klubu, transparentność i gwarancję, że pieniądze do miasta wrócą - radny Radosław Swół był zdania, że należy działać szybciej i skupiać się na pomyśle zakupu przez miasto udziałów w mieleckiej Stali. 

- Kwestia zakupu udziałów był omawiana na spotkaniu prezesa z prezydentem - zakomunikował Krystian Żarów, pracownik Urzędu Miejskiego w Mielcu zajmujący się nadzorem właścicielskim nad miejskimi spółkami. Takie rozmowy z inicjatywy klubu toczyły się już od czerwca, ale nie przyniosły konkretów. 

- Otrzymaliśmy wycenę spółki Stal Mielec, uzyskaliśmy zgodę prezesa na przeprowadzenie z naszej strony badania wartości rynkowej spółki. Zostało skierowane pytanie do kancelarii o możliwość wyceny spółki. Jeśli taką wycenę otrzymamy, to ją przekażemy. Trwają rozmowy o możliwości zakupienia akcji przez gminę. Podejmujemy szybkie działania, by zbadać, czy jest to opłacalne dla miasta - wyliczał Krystian Żarów. 

- Czy są zagrożenia dla gminy, czy zakup tych akcji jest zasadny? Sprawdzamy to pod względem finansowym i prawnym. Jesteśmy na etapie wyboru biegłego rewidenta. Prezes wyraził zgodę, by wszedł on do spółki i sprawdził jej finanse. Po tym etapie będę mógł przedstawić możliwości działania. To za wcześnie, by dzisiaj mówić o tym, że miasto wejdzie do spółki. Chcemy pomóc klubowi, rozważamy też możliwość pożyczki. Sześć wymagań do pożyczki chcemy przedstawić klubowi. Jeśli klub spełni te wymagania, wtedy będzie kolejne pole do negocjacji - precyzował prezydent Mielca Jacek Wiśniewski. 

Radna Magdalena Weryńska-Zarzecka chciała znać szczegóły ewentualnej pożyczki. - Na jaki czas państwo chcecie zaciągnąć tę pożyczkę? Jakie zabezpieczenia państwo proponujecie? - pytała. Usłyszała od prezesa Jacka Klimka termin spłaty sięgający pięciu lat. - Klub przykrył się złą sławą i mi trudno uwierzyć, że klub będzie w stanie spłacać pożyczkę. Jestem jednak za tym, by państwu pomóc bo jesteście kolebką sportu mieleckiego - skomentowała radna. 

Jarosław Szczerba dopytywał, czy Stal szuka wsparcia w innych instytucjach. - Deptamy wszystkie ścieżki do naszych potencjalnych sponsorów. Jesteśmy na etapie rozmów z bankiem, mówimy też o kwocie 5 milionów - wyjaśniał Jacek Klimek.

Kiedy konkrety?

Radny Radosław Swół apelował, by nadzwyczajna sesja przyniosła pierwsze ustalenia. Zaproponował szybkie powołanie specjalnego zespołu, który monitorowałby działania magistratu w tej sprawie. - By powstał zespół roboczy pod przewodnictwem pana prezydenta, pana przewodniczącego rady miejskiej, przewodniczącego komisji finansów, prezesa klubu. Ja się zgłaszam na ochotnika. Moglibyśmy się spotykać co tydzień. Boję się, że nie zdążymy z tą pomocą. Chciałbym, by prezes wyszedł stąd z przekonaniem, że klub zostanie uratowany. Jeśli będzie wola, to sposób się znajdzie - wnioskował Swół.

- Prezydent powiedział, że chce pomóc. Pani skarbnik analizuje dokumenty. Jest za wcześnie na taki zespół. Mam świadomość, że w październiku, najpóźniej listopadzie powinna być ostateczna odpowiedź - komentował Bogdan Bieniek.

- Brak decyzji jest najgorszą decyzją. Jest wola pomocy, kwestia teraz, jak pomóc. Klub oczekuje tej odpowiedzi: czy jest możliwość, jak i kiedy. Jeśli nie będzie tej pomocy to znajdziemy się w 4 lub 5 lidze - podkreślał przewodniczący komisji sportu Wiesław Truniarz. 

- Wierzę w roztropność radnych i prezydenta. Mielec stoi lotnictwem i sportem od lat. Warto w te marki inwestować. Myślę, że uda nam się przed końcem tego roku rozwiązanie tego problemu znaleźć - dodawał radny Marian Kokoszka.

- Klubowi trzeba pomóc - zapewniał Bogdan Bieniek. Miał jednak swoje wątpliwości. - Jest problem inny. Jest dyskusja w sprawie Polskiego Ładu. Jest tam element samorządu. My dzisiaj nie wiemy jak skończy się sprawa dochodów naszych z podatków. Rząd  w czwartym kwartale ma zaplanowane prace nad tym, jak zrekompensować samorządom podniesienie kwoty wolnej od podatku. Pożyczka dla mnie jest realna, ale martwi mnie kupowanie akcji, bo później stajemy się właścicielem klubu i to są zobowiązania - powiedział.

Radny Jakub Blicharczyk przypomniał, jak kilka lat temu urząd i radni niemal ekspresowo zdecydowali o finansowym ratunku dla bankrutującego klubu piłki ręcznej. - Na gwałt się spotykaliśmy, bo czas gonił. Wyznaczmy teraz ramy czasowe - wnioskował. 

- W ubiegłej kadencji prezydent Daniel Kozdęba przygotował strategię dla sportu w gminie Mielec. Być może ten dokument będzie teraz potrzebny. Myślę, że to dokument ważny nawet z uwagi na ciągłość władzy - przypomniał natomiast Marian Kokoszka. 

- Chcemy pomóc, ale nie porównujmy się do innych miast. Proszę byśmy nie odnosili się do lat, gdy piłka ręczna borykała się z problemami i odbyło się to szybko. Wówczas nasze miasto miało nadwyżkę finansową - komentował prezydent Jacek Wiśniewski. - Wykup udziałów chcemy zorganizować zgodnie z prawem. Jako prezydent miasta też chcę wytypować rewidentów, którzy podadzą mi pełny obraz klubu. Szukamy rewidentów nie tylko z otoczenia naszego miasta. Jest to trudny temat, po głębokiej analizie będzie w stanie wspólnie wypracować formułę ewentualnej pomocy dla klubu - zapewniał.

Bogdan Bieniek próbował wskazać ustalenia sesji nadzwyczajnej, które jednak nie przesądzają o tym, że magistrat faktycznie zdecyduje się na wsparcie piłkarskiej Stali. Urząd Miejski ma wyłonić biegłego rewidenta, by ten zbadał sytuację klubu. Magistrat spyta klub o możliwość spełnienia sześciu kryteriów pozwalających na uruchomienie pożyczki opartej o zasady pomocy publicznej. Radni do tematu wrócą 30 września podczas swojej zwyczajnej sesji. Wówczas też ma zostać powołany zespół roboczy w sprawie piłkarskiej Stali. 

- Przygotujmy się do rozwiązania problemu 600 tysięcy złotych, które wracają do miasta z klubu, poszukajmy rozwiązania umożliwiającego zatrzymania je w klubie - dodawał jeszcze Marek Zalotyński.
 

(P.C)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (67)

mmmm

26 34

Klub trzeba wspomagać bo to jedyna pozytywna wizytówka miasta . 11:16, 08.09.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

??

13 3

I co w związku z tą wizytówką? Jakie wymierne korzyści przyniosła? Okazuje się, że klubem zarządzała grupa czopków, która zadłużała klub. Jaka jest gwarancja, że Klimek za pół roku nie odejdzie i nie przyjdzie kolejny janusz biznesu lub nie oszukujmy się jakiś oszust? 16:51, 08.09.2021


DamianDamian

24 32

Jakby nie Stal Mielec to nikt by o tym grajdole nie wspomniał . 11:17, 08.09.2021

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

Dam Dam

13 22

Dokładnie. W tym mieście się nic nie dzieje. To największa promocja miasta i też rozrywka dla mieszkańców 11:27, 08.09.2021


cccccc

14 8

promocja???
Promocje buce to olimpijczycy robia i lekka atletyka a nie kopacze i to nie wychowankowie 14:48, 08.09.2021


miejscowy miejscowy

22 24

Zamiast wydawać na utrzymywanie wszelkiej patologii to wspomóc promocję miasta przez Klub . 11:20, 08.09.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

hahahahahaha

4 3

patologia widać przeciw bronią menelowego 13:44, 08.09.2021


xxxxxx

30 21

chca sie bawic w sport niech zarabiaja na siebie a nie zapomoga 11:26, 08.09.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

hahahaha

9 5

chcesz się bawić w rodzinę tym bardziej 11:42, 08.09.2021


dddd

18 8

W sprawie Stali Mielec proszę żeby się nie wypowiadali okoliczni zagrodowi 11:45, 08.09.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

gtagta

20 6

To niech kibice utrzymuja klub, a nie całe miasto. 11:54, 08.09.2021


StalowyStalowy

6 12

Z prezentacji i listu Klimka wynika ze klub z Extra ma 7mln, Poreba przyniósł tylko w tym roku, o wcześniejszych latach nie wspominajac 5mln oprócz tego jest 7 baniek długu a miasto o którym nikt by nie slyszal gdyby nie Stal daje 1,7 mln z czego klub w postaci oplat za boiska zwraca 600 tys. Czego nie rozumiecie? 12:02, 08.09.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

JackoJacko

9 4

tak
bo to studnia bez dna
bez planu na przyszłosc
bez strategicznego sponsora(jak narazie od lat miasto i moje podatki)
bez niezaleznosci finansowej tylko polityka albo kasa za szantaz od Mielca
bez nadzei na lepsza gierke i wyniki na przyszłosc
i bez sensu jak Pisior przegraja wsio bo bedzie bez Poreby
i bezpieczniej 1 liga lub druga liga...na to Mielec stac i koniec

14:54, 08.09.2021


VorterVorter

12 13

Zlikwidowac 500+, zlikwidować socjal, zlikwidować wszelkie dotacje, zlikwidować MOPS, powiaty i urzędy marszałkowskie, powiatowy rząd pracy, obowiązkowy ZUS, NFZ-ety i inne bzdety. Niech w końcu będzie w Polsce kapitalizm. Kto nie potrafi sie sam utrzymać, niech szuka wsparcia w organizacjach prywatnych, a nie z publicznych pieniędzy. Każdy powinien w końcu wziąć odpowiedzialność za własne oraz rodziny życie. Jak sie przyciśnie pasa i nie będzie leciec kasa, to sie po jakims czasie unormuje. Skończy sie patologia, wyrzucanie milardów w błoto, kolesiostwo, nepotyzm i cyniczna gra różnych cwaniaczków ekonomicznych. Przecież człowieka trafia, jak widzi ile państwo mu zabiera. Najniższa krajowa 2800 brutto daje 2061 na rękę. A całkowity kosz zatrudnienia w takim przypadku to 3373 zł!!!! A nie 2800!!! 2061 na rękę a 1300 w bok. To sobie sami policzcie, ile zarabiacie, a ile zabiera państwo. A potem czerwona arystokracja rozdaje na prawo i lewo darmozjadom. Składki płacimy a przez ostatni rok lekarze na telefon. A kasę brali. To ja chcę zapłącić tylko za wizytę prywatnie. Jak mnie lekarz nie przyjmie lub będzie chciła poradzić telefoniczxnie, to ja nie zapłacę i będę szukła takiego lekarza, który nie boi sie leczyć. A jak nie, to na kasę do Biedronki. Zaraz by im rura zmiękła. A tak pieszony socjalizm potęguje patologię w tym kraju. I jedni żyją ponad stan, a reszta tyra za miske ryżu. Nie dla socjalizmu!!! Tak dla kalpitalizmu!!! 12:08, 08.09.2021

Odpowiedzi:4
Odpowiedz

Za TuskaZa Tuska

6 9

Za Tuska tak robili i nie słyszałem żeby ludziom się od tego żyło lepiej. Wręcz przeciwnie. Ludzie żyli dużo gorzej niż teraz. A patologii było jeszcze więcej. 12:14, 08.09.2021


Za TuskaZa Tuska

6 8

Tylko złodziejom i oszustom żyło się lepiej. Widzę pan Volt chce powrotu do czasów gdy rządziło PO i jej poprzednie wcielenia (UD-KLD, UW-AWS). 12:16, 08.09.2021


Za TuskaZa Tuska

6 2

Za Tuska 500+ nie było. A patologii było tyle samo, albo jeszcze więcej. Wydatki socjalne cieli na potęgę (Raport Banku Światowego z 2016 roku). Skąd się ona brała. Okradała zwykłych ludzi tylko, że na ulicach. Patologia zawsze sobie znajdzie pieniądze (handel narkotykami, prostytucja, nielegalny handel papierosami i alkoholem bez akcyzy, napady, rozboje, kradzieże, włamania do prywatnych domów zwykłych ludzi, sprzedaż złomu). 12:20, 08.09.2021


VoltVolt

6 1

Vorter źle ci nie życzę ale tak przykładowo. Jakbyś zachorował to stać cię aby zapłacić za wyleczenie nowotworu lub operacje serca w przypadku choroby twojego dziecka? Tyle w temacie likwidacji socjalu i datków na państwo. 14:26, 08.09.2021


NiestetyNiestety

14 6

Pan JK w przeszłości próbował rządzić zarówno piłką nożną jak i piłką siatkową w naszym mieście. Odchodził z klubów z tego samego powodu i w podobnym tonie nakreślają sytuacje jak powyżej. Niestety, szykuje się powtórka. 12:22, 08.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

123123

19 10

Na romów jest a na sport nie ma to jest żenujące 12:33, 08.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Z WikipediiZ Wikipedii

3 3

"Wola Mielecka – wieś w Polsce, położona w województwie podkarpackim, w powiecie mieleckim, w gminie Mielec. Siedziba sołectwa Wola Mielecka" - czyli sołtys zadecyduje! 12:39, 08.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


Znad morzaZnad morza

11 16

Lechia dostaje od miasta ponad 10 mln rocznie, Arka (1. liga) ponad 5 mln. Piłka kosztuje. 12:47, 08.09.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

jendker83jendker83

9 2

Wydatki budżetowe m. Gdańsk na 2021 - 4,3 mld, na Lechię 10 mln, czyli 0,23% wydatków. Wydatki m. Gdynia - 1,9 mld, na Arkę - 5 mln, czyli 0,26%. Wydatki w Mielcu to 470 mln, czyli przyjmując, że na Stal pójdzie 0,25%, to około 1,2 mln. 14:42, 08.09.2021


Cham...Cham...

30 10

Od kredytów są banki... 12:57, 08.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Pomoc publicznaPomoc publiczna

25 3

Każdy kto ma chociaż niewielkie pojęcie o zasadach udzielania pomocy publicznej wie, że żadnej pożyczki nie będzie. Pozostaje dotacja dla klubu na tak zwaną promocję przez sport lub wykup akcji klubu. Tylko że to oznacza dalsze zadłużanie miasta, które na koniec roku i tak będzie miało około 55 milionów długu! Dla mnie jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest opcja, o której miedzy wierszami wspominał prezes Klimek, czyli o pozytywnym zakończeniu rozmów z jednym z banków, który udzieli Stali 5 milionów kredytu. Ta opcja powinna być traktowana jako podstawowa. 13:20, 08.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

henekhenek

10 2

w banku pewnie był ale bank nie *%#)!& jak oni żadnych nieruchomości nie mają pod zastaw a karty zawodników to wiadomo gdzie można czy przedstawił rozliczenia plany finansowe pewnie nie zarobki jego i piłkarzy pewnie nie jak zawodnik zarabia np 20k ściąć mu do 8-10 albo kibice niech dorzuca jak chcą się bawić amen 13:31, 08.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

jakbyjakby

16 2

Pożyczka, hehe, jakby były widoki na to, że oddadzą, to by im każdy bank udzielił, ale zapewne nie ma szans na oddanie. A na dodatek Prezio szantażuje "może dojść do upadku Stali. - Będziemy musieli wyjść do kibiców i to zakomunikować - zasugerował radnym miejskim." - czyli jak miasto nie da to Prezio wyjdzie i powie "sorry wszystko przez miasto..."? 13:51, 08.09.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Niech  znów poidełkaNiech znów poidełka

0 0

Zakupią, bo po co pomagać klubowi.👍👍👍👍 19:44, 08.09.2021


123123

1 1

Dzisiaj tak mnie rura pali i kac męczy że walnąłem sobie wodę kolońską i popiłem Vipem z biedry . 14:13, 08.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

arnoldarnold

14 5

Zrobić na terenie miasta referendum kto za pożyczką lub wykupem akcji przez miasto.Na stadion przychodzi ok. 3 tys. ludzi z tego połowa to zamiejscowi.Podczas referendum wyszło by że zdecydowana większość jest przeciw wydawaniu naszych pieniędzy w dobie już tak zadłużonego miasta. 14:20, 08.09.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

dddd

5 3

Jakoś nie widziałem referendum w sprawie zeszpecenia Górki Cyranowskiej 18:04, 08.09.2021


AntyAnty

8 7

Radnych mamy po to żeby diety wskoczyły im na konta , a taki nasz kochany klub mają daleko w D....PIE . 14:21, 08.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

hehheh

11 10

nasrać moge do rondelka i podarować stali mielec. o takiego wała. 14:28, 08.09.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

tyty

3 0

wieśniaku do obory co cię obchodzą sprawy miasta 22:29, 08.09.2021


REKLAMA

DO hehDO heh

7 4

Nasrane to masz w mózgu ! 14:33, 08.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

voltvolt

14 3

Jedno co wkurza i jednocześnie śmieszy w tym temacie to słowo pożyczka🤣🤣🤣. Jak można prosić o pożyczkę skoro z góry (jestem tego pewien) zakłada się że nie zamierza jej się spłacić? Mów człowieku prosto z mostu że potrzebna zapomoga, przedstaw plan działania wedle którego po tej zapomodze klub wyjedzie na prostą oraz ponieś konsekwencje finansowe i prawne jeżeli okaże się że skłamałeś. Moim zdaniem miasto powinno pomóc, pokryć długi i pozwolić klubowi działać z czystym kontem gdyż jest to wielka marka i ważny element życia codziennego dla miasta i jego mieszkańców. Jeżeli taka zapomoga nie pomoże i będzie kasą straconą to miasto powinno zrobić to o czym mówił Smuda w latach 90-tych ubiegłego wieku. Zaorać i podadzić maliny na środku stadionu. Moje podatki są po to aby od czasu do czasu pomóc w potrzebie ale napewno nie służą do ciągłego utrzymywania klubów sportowych kasą taką iż można za nią wspomagać zdrowe życie dzieci w Mielcu bez udziału sportu seniorów. 14:37, 08.09.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

CCCCCC

5 1

w samo sedno!!!!
Niech Klimek udowodni że jego wypłata tez uległa cieciu dla dobra klubu 14:49, 08.09.2021


zibi53zibi53

19 2

Niech klub wypuści akcje. Kibice, sympatycy, bizmesmeni kupią. Potem Klub wykupi albo i nie.
14:52, 08.09.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

WarneńczykaWarneńczyka

1 0

To jest fajny pomysł, ale Stal nie jest notowana na giełdzie (chyba że się myle) 23:51, 08.09.2021


voltvolt

2 1

Jestem id..i.o..ta ! 14:54, 08.09.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

volt do voltvolt do volt

1 1

Nie pisałem nic na Hej z miesiąc albo dwa. Byłeś w szoku, szukałeś mnie dwa miesiące aby znowu coś *%#)!& napisać w moim imieniu. Więc odpowiedź jest prosta, na 100% jesteś 🤣🤣🤣. 09:34, 09.09.2021


goldwinggoldwing

19 8

Won od naszych pieniędzy! Pieniądze miasta na sport,ale tylko dla młodzieży na szkolenie,nie na kolesi,którzy chcieli by sobie świetnie żyć za moje,nasze pieniądze! 15:40, 08.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Normalny Normalny

14 4

Niech Jaskot teraz kase pożyczy...przeciez to on narobił takiego syfu i przeciez gdy on był prezesem to kilka baniek wyparowalo
16:23, 08.09.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Do nie ogaraDo nie ogara

5 5

Przecież nic na niego nie mają zostawił spółkę na plusie dlatego Klimek chce wszystko co mu się nie powiodło zgonić na po przedimka który był XD pół roku 18:24, 08.09.2021


UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


kibickibic

13 7

Nie wolno dawać nic tym darmozjadom,nie będę płacić na tych cwaniaków zlikwidować sport w mielcu nikomu to nie potrzebne ludzie nie mają na chleb a wy znowu poniesiecie podatki ,i tak grają jakieś nie polskie nazwiska 18:37, 08.09.2021

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

kibic 2kibic 2

5 5

palant! 18:46, 08.09.2021


dddd

3 2

ch.. nie kibic i na pewno nie z Mielca tyko wiejski burek 22:25, 08.09.2021


AtutAtut

11 6

Niech łyse ojszczymury wpłacają jak chcą oglądać to gowno. Atut Podborze ma sponsora i nie prosi Rybińskiego o pożyczki a mieleckie komuchy tylko płakać nauczeni. Precz z tym zacofanym pseudo komunistycznym klubem. W Mielcu tylko Gryf 20:44, 08.09.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

niconico

1 4

łysy ojszczymur to cię spłodził za stodołą wieśniaku nic ci do spraw miasta 22:23, 08.09.2021


997997

4 4

wszyscy radni patrzą na prezesa FKS-u jak na gościa z pod sklepu "co on od nas chce?" wszystkim zalezy na przyszlosci FKS-u zrobmy zbiurkę ja się zapewno dolożę do tej słusznej sprawy. 21:20, 08.09.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

voltvolt

0 1

Pewien mądry człowiek niedawno powiedział: "albo FKS albo podwyżka dla moich pracowników" (nie powiem kto). Dobrze Pan piszesz. niech pracownicy (mieszkańcy) wrzucają cegiełki. Niech ich pracodawcy dają ludziom a nie klubom sportowym. FKS to mieszkańcy a nie ich pracodawcy. 09:37, 09.09.2021


REKLAMA

marny kibicmarny kibic

9 3

Proszę Was, piłka nigdy nie była i nie będzie naszą mocną stroną, kupują jakichś przypadkowiaków z zadupia płacą krocie a ci i tak walą na aferę, ulice proszę wyremontować albo budżet obywatelski na remont infrastruktury sportowej przy szkołach podnieść a nie dofinansowywać klęskę. 22:39, 08.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

wincyj!wincyj!

9 0

Jeszcze wincyj na sport! Mało, że sport już teraz jest bardzo poważnym obciążeniem budżetu, to jeszcze zaraz wam dojdzie koszt utrzymania hali sportowej (bo chyba nikt nie pamięta, że to też będzie kosztować rocznie niemało), to teraz jeszcze "pożyczka" na wieki wieków. Czy wy ludzie nie widzicie, że to miasto już jest zadłużone pod korek i że jak tak dalej będzie sypać kaską na sport, to przestanie starczać na inne, ważniejsze rzeczy? 07:21, 09.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

cccc

3 3

rozwiązac klub a pieniądze dac na kosciół 07:41, 09.09.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

hahahaha

2 1

won pedofilu 11:12, 09.09.2021


etametam

7 2

zróbcie sobie zrzutka.pl 08:25, 09.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

........................................

3 9

jasne zaorac bo poco niech kibice ogladaja parady LGBT tu chodzi o pozyczke a nie wylozenie kasy.Na reczna ile dali na kupienie licencji i to nie byla pozyczka.To miasto sie wyludnia z ludzi mlodych od kilku lat bo co oni tu maja?picie piwa pod sklepem.Na reczna wywalaja co i tak szoruja po dnie.Wybory za 2 lata a to zleci i zobaczycie jak wam podziekuja za uziemienie pilki na 30 lat.Aha i nie zapomnijcie stadionu zbuzyc bo 4 liga to na Gryfie moze grac. 09:01, 09.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

no Wy sobie chyba jano Wy sobie chyba ja

6 4

Zadnej kasy dla Stali.... 09:33, 09.09.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

xyzzxyzz

2 0

to na Reczna i Siatke tez bo im daja a nie pozyczaja. 09:42, 09.09.2021


mickmick

0 5

Dlugi porobil poprzedni zarzad a prezes Klimek zastal pusto kase.Ale czegos nie kumam,na siatke,reczna sypia co roku po kilka baniek,a tu pozyczki niemozna dac hmmm.To apel do posla Poreby z tych 80mld.co ma isc na samorzady,ani grosza dla Mielca,bo poco im na jakies poidelka czy wiele bezsensownych inwestycji. 09:40, 09.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AlicjaAlicja

6 3

Pożyczka 5 mln i szantaż... Jak nie dacie to spadniemy do 4 ligi. A spadajcie. Zastanawiam się, co wyrównanie długu np wobec ZUS, o którym już pisano, ma do spadku bądź pozostania w ekstraklasie? Wybaczcie, ale chłopaki ze Stali nie dorośli jeszcze do grania w ekstraklasie. Gra mega szarpana, niestabilna... 1 zwycięstwo, potem kilka przegranych, beznadziejnych meczy. I tak spadną. 10:55, 09.09.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

dddd

3 3

Alicja spadaj do garów może na tym się znasz . 11:11, 09.09.2021


zerozero

5 2

żadnych pieniędzy do roboty a nie czerpanie korzyści i zabawa za pieniądze Mielca 12:50, 09.09.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

dddd

0 1

zero to jesteś na pewno jak Ziobro 12:09, 10.09.2021


RafałRafał

1 4

Największy dramat to nie to że klub może upaść że chcą pożyczkę wszyscy nie dostrzegliście najpoważniejszego problemu a mianowicie tego że miasto ma poważne długi i nie ma 5 milionów złotych, 5 milionów to jest kropla wody w szklance na tak duże miasto, na idiotyczne pomysły z parkomatami, mks kasa jest bo zajmą się tym Ci którzy mają się zająć takich ludzi bez wiedzy kompetencji doświadczenia w zarządzaniu czymkolwiek wybieracie do koryta wuefista i lewaki. 10:24, 10.09.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%