Zamknij
REKLAMA

Co z historycznym budynkiem na Wojsławiu? Wyburzyć?

10:21, 01.03.2021 | P.C
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne.
REKLAMA

Budynek Domu Ludowego w osiedlu Wojsław niszczeje od wielu lat. Nie ma konkretnych planów dla jego przyszłości. Jego remont w obecnym kształcie może stać się nieopłacalny i trudny. Pojawiła się zupełnie inna koncepcja.

Jak czytamy w Encyklopedii Mielca, inicjatywa zbudowania Domu Gromadzkiego jako ośrodka życia społeczno-kulturalnego ówczesnej wsi Wojsław zrodziła się w połowie lat 30. XX w. W tym celu Gromada Wojsław zakupiła teren z byłą karczmą dworską przy drodze Mielec – Dębica oraz ogłosiła składkę na budowę nowego obiektu. 

- Organizowano też imprezy dochodowe, m.in. Zjazd Wojsławian 7 – 8 sierpnia 1937 r. 10 VII 1938 r. odbyła się uroczystość poświęcenia kamienia węgielnego, której przewodniczył dziekan dekanatu mieleckiego ks. Michał Nawalny. W 1939 r. obiekt oddano do użytku - wskazuje w Encyklopedii Mielca mielecki kronikarz Józef Witek.

Słynne tablice dzisiaj najcenniejsze

Na froncie budynku znajdują się tablice z nazwiskami sponsorów budowy wojsławskiego Domu Ludowego. Sam obiekt, mimo że ma wartość sentymentalną dla wojsławian, nie jest zabytkiem. O wiele cenniejsze są same tablice fundatorów, które znajdują się w zainteresowaniu historyków. 

Budynek przetrwał II wojnę światową i nadal pełnił swoją funkcję. Odbywały się tam zebrania mieszkańców, organizowano wydarzenia kulturalne, wreszcie działał tam też Gminny Ośrodek Kultury.

Afisz zapraszający do Domu Ludowego z okresu Bożego Narodzenia 1945
Fot. Biblioteka Narodowa

W 1985 roku Wojsław został włączony do miasta Mielca, a Dom Ludowy trafił pod opiekę Miejskiego Ośrodka Kultury, a później w ręce Samorządowego Centrum Kultury. Ostatnio próbowano wynajmować budynek prywatnym firmom, stan techniczny jednak odstrasza najemców. Sala Domu Ludowego pełni obecnie rolę małego magazynu dla SCK.

Nieudane próby zdobycia dotacji

Mieszkańcy Wojsławia od wielu lat zwracają uwagą na niszczejący budynek. Samorządowe Centrum Kultury podkreślało, że nie ma pieniędzy na jego modernizację. W magistracie podejmowane były też próby konsultowania z mieszkańcami osiedla planów na Dom Ludowy, poszukiwania pomysłu i zewnętrznej dotacji. Bez żadnych efektów.

Temat Domu Ludowego w Wojsławiu powrócił latem, gdy odwiedzili go radni z Komisji Budownictwa i Gospodarki Komunalnej. Zobaczyli w jak złym stanie znajduje się ten obiekt. 

Niestety, skończyło się na rozmowach. W budżecie miasta Mielca na 2021 nie przewidziano konkretów dla Domu Ludowego w Wojsławiu. Obecny stan rzeczy raczej zostanie zachowany.

Pojawiła się natomiast zupełnie inna koncepcja. Lokalizacja Domu Ludowego tuż przy ruchliwym skrzyżowaniu mocno ogranicza też możliwości jego zagospodarowania. Trudno chociażby o miejsca parkingowe. 

Już latem, w czasie spotkania radnych, rzucona została sugestia, by obecny budynek Domu Ludowego - skoro nie jest zbytkiem - zburzyć. Dla mieszkańców osiedla, a może i całego miasta - w zależności od przeznaczenia - zbudować nowy obiekt, już w innym miejscu - z wygodnym dojazdem, parkingiem. Na fasadzie nowego budynku można ulokować stare tablice z nazwiskami fundatorów Domu Ludowego, które mają historyczną wartość.

Nowy Dom Ludowy mógłby pełnić kilka funkcji. Stać się miejscem spotkań mieszkańców rozbudowującego się ciągle osiedla, być filią Domu Kultury SCK, lokalem dla organizacji pozarządowych, miejscem pracy rady osiedla, być może mógłby tam działać oddział przedszkolny.  

W Wojsławiu słyszymy, że obecne czekanie na cud - w postaci nagłej dotacji zewnętrznej - nie ma sensu i warto rozważać inne rozwiązania, nawet wyburzenie obiektu. 

Mieszkańcy obawiają się, że dalsze przeciąganie tego problemu może oznaczać, że budynek popadnie w taką ruinę, że faktycznie - pozostanie tylko jego rozbiórka. Wskazują chociażby na duże miejskie inwestycje: hala sportowa zburzona - nie opłacało się jej remontować i nie brakowało opinii, by ją budować w innym miejscu, niemal w całości zburzony został stadion, wyburzono również bibliotekę. Nikt nie chciał ratować starych murów. Prywatny inwestor rozebrał także stary dom przy Jadernych, nowy obiekt do celów usługowych buduje tam od podstaw. 

[ALERT]1614590441444[/ALERT]

 

Dom Ludowy w Wojsławiu należy:

Ankieta zakończona, dziękujemy za oddane głosy. Wyniki głosowania są widoczne poniżej:
Wyburzyć i odbudować w innym miejscu 28%
Wyburzyć i odbudować w tym samym miejscu 11%
Remontować obecny obiekt 61%
(P.C)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (63)

WyburzyćWyburzyć

33 23

Remont to kolosalne pieniądze i pudrowanie trupa tak jak było że stadionem. Nowa biblioteka za to pokazuje jak powinno się to robić. 10:39, 01.03.2021

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

asas

18 9

biblioteka pokazuje jak wydać miliony w miejsce gdzie można dużo mniej. 13:23, 01.03.2021


alinnaalinna

4 1

Ty jesteś chory . Jak można nawet porównywać i stawiać za przykład coś takiego jak biblioteka na osiedlu !! Ludzie to coś to jest tragedia za którą zapłacono krocie ! A dziś straszy jakieś zoo czy co bo ludzie tam nie mają żadnej prywatności i są jak małpy podglądane ! Kto tu wypisuje takie androny ?!
A tam dom z komunistyczna powojenną tradycją ? P. Kulpa główna opiekuna komuny na Wojsławiu żyje !! Synowie zatwardziali komuniści też żyją ! 09:05, 03.03.2021


mmmm

26 23

To ruina remont będzie 2 razy droższy od postawienia nowego 10:51, 01.03.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

EhEh

26 20

Każda złotówka wydana na tę, za przeproszeniem, ruderę to wyrzucone pieniadze. Fakt z którym niestety wiele osób z Wojsławia się nie zgadza, ale oni patrza na to okiem sentymentalnym. Do osiedla wprowada się wiele nowych, młodych osób które nawet nie wiedza co to jest za budynek i nie ma on dla nich żadnej wartości i mieć jej nie będzie. Chcecie go remontować? A proszę bardzo, ale z prywatnych pieniędzy. Zbierajcie i remontujcie.

Spojrzenie na temat z innej strony.
Osiedle Wojsław dopiero zaczyna się rozbudowywać i tzw. "pik" jest jeszcze dopiero przed nim. Na osiedlu nie ma ani przedszkola, ani szkoły podstawowej, ani przechodni, ani właśnie miejsca do spotkań. Dlaczego nie spróbować zbudować budynku, który będzie pełnił kilka z tych funkcji? W tej chwili dzieci z Wojsławia sa dowożone do przedszkoli w innych dzielnicach a te w wieku szkolnym zazwyczaj sa i tak już w przepełnionej SP2.
Remontowanie obecnego to wyrzucona pieniadze, bo budynek będzie używany "raz na ruski rok". Odstawcie w końcu te sentymenty na bok. 10:59, 01.03.2021

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

JusbJusb

8 5

młodzi nie wiedzą, starzy nie żyją, historię pisze komunista
ps. dobrze obłowiony komunista 11:06, 01.03.2021


ktekktek

0 0

Na Wojsławiu jest Szkoła Podstawowa Nr 12 10:20, 02.03.2021


karmakarma

1 0

Niestety, już nie jest - była. Tak więc historia zatacza koło - była i szkoła, i dom kultury, ale najlepiej wszystko zniszczyć, wyburzyć, a potem wywalic pieniądze na zbudowanie nowego, które za parę lat znów okaże się niepotrzebne i albo będzie stało i niszczało, albo ktoś za grosze odkupi/wynajmie i zrobi tam np. ciucholand. 09:52, 03.03.2021


bellabella

11 12

nie minął się z prawdą komunista Józef Witek to dom społeczności gromnych, ale
brakuje nazwiska ojca chrzestnego komuszej rabacji, Jerzego Mamcarza KO (kaowca) tego przybytku i aktywnego działacza klubu Papillon (fr.motyl) Mielec.
W Bojsławiu zajarało i klan cebulaków-przebieraków rozdarł co tylko w łapy wpadło,
skoro hitler doczekał się tablicy pamiątkowej na froncie rodowej kamienicy, może warto zachować kolejny triumf komuny, symbol ruin,
gdyby ode mnie zależało kamień na kamieniu nie pozostał by po Domu Ludowym gromnych, 11:00, 01.03.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

SupcioSupcio

15 5

Nasz marszałek kochający Mielec wspomoże środkami UE i będzie dobrze. Super miejsce na cele wspolne 11:45, 01.03.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

a jakże...a jakże...

3 0

triumf mexico, kolejne miejsce pamięci narodowej rodziny mafijnej 15:54, 01.03.2021


mlml

14 3

Temat wyburzenia dawnego tartaku na ul. Witosa również zginął. Środki w budżecie nawet były zarezerwowane. Widać miasto na ten rejon ma w poważaniu. 12:00, 01.03.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TtTt

25 8

Tylko gruntowny remont. Wyburzenie będzie oznaczało koniec tego miejsca. Zła lokalizacja? To zobaczycie ile by było chętnych na tą działkę:D 12:03, 01.03.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

LOLOLOLO

31 4

Ten budynek jest dowodem na to, ze mieszkańcy Wojsławia jak chcą coś mieć, to sami muszą sobie zrobić zrzutę. Osiedle jest w granicach Mielca od ponad 30 lat i co z tego ma? Jakie inwestycje dla dobra mieszkańców tu przeprowadzono?Jedynie ten placyk zabaw u skrzyzowaniu dwóch najbardziej ruchliwych w mieście ulic i nic poza tym. Najlepiej pisać, ze nie opłaca się remontować rudery. Ciekawe co robiły władze przez ostatnie 30 lat, aby ten budynek tak nie wyglądał? Lepiej było wymieniać bruk po raz 10-ty w tym samym miejscu w centrum Mielca, niż wymienić dziurawą rynnę na tym budynku. 12:35, 01.03.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

LOLOLOLO

22 2

Ciekawe jest również to, że nikt nie boleje nad wywaleniem kilkunastu, a może już kilkudziesięciu milionów na remont pewnej kamienicy na ul. Mickiewicza. 12:38, 01.03.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Do LolaDo Lola

6 9

Puknij się w głowke bo takie głupoty opwiadasz że się człowiek gotuje, mamy pięknie odremontowana kamienice która jest zabytkiem i wygląda jak zabytek a nie jak te pseudo zabytkowe kamienice w okolicy w pół metrowych ociepleniach ze styropianu, a może ty tej różnicy nie widzisz? 12:57, 01.03.2021


RzochRzoch

9 22

Tu jest miasto po co nam Dom Ludowy jak wieśniakom chcą to niech go zabiorą na swoje podwórko. 12:58, 01.03.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

komunistakomunista

1 1

komuno wróć !!! 18:13, 01.03.2021


REKLAMA

SamotnaSamotna

4 18

Wyburzyć on zasłania plac zabaw,nikt z podróżujących ulicą nie wie że mamy taki obiekt dla dzieci. 13:01, 01.03.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

BasiaBasia

0 0

Żeby więcej spalin nasze dzieci wdychały ten plac zabaw w tym miejscu to poroniony pomysl 13:05, 02.03.2021


rrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

6 14

wyburzyć i posadzić krzewy i czekać na czasy kiedy może Mielec będzie bogaty i stać nas będzie na nowy budynek , samą budowę hali sportowej będziemy spłacać przez 25 lat 13:24, 01.03.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Serio??Serio??

20 5

Zburzyć??? Może zburzymy Wawel i zabudowę starówki Gdańskiej bo stare?? Co za impotent umyslowy wypisuje takie rzeczy?? 13:40, 01.03.2021

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

AgAg

3 6

Jakim trzeba być mało mądrym żeby porównywać Wawel czy starówkę Gdańską ( nomen monen wytrawiona po wojnie od nowa - mało znany fakt ) aby to porównywać z ruderą z Wojsławia ( niech nie rządzi sentymenty tylko rozsądek ) - buldożer i skończyć temat , a czy postawić coś nowego to już inny temat.Ten obiekt nie ma żadnych wartości historycznych - poza sentymentem . 13:54, 01.03.2021


??????

3 6

co ma kultowa komusza rudera w pipidówie do wiekowej zabudowy miast 15:58, 01.03.2021


Mielcok1Mielcok1

6 1

boryna gdzie jesteś ?...i co na to prezydent Rzochowa ? 13:52, 01.03.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Mielcok1Mielcok1

5 1

A co ma do tej wioski prezydent Rzochowa? On dba o swój budynek i nawet już okna wymienił 😃 13:57, 01.03.2021


DocentDocent

2 12

W tym miejscu będzie skrzyżowanie nowej ulicy prowadzącej do mostu na Wisłoce, centrum Wojsławia powstanie przy nowej ulicy, za obecnymi zabudowaniami w kierunku rzeki. Tam będzie szkoła i inne potrzebne budynki, place i ulice. 13:53, 01.03.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

A obwodnica?A obwodnica?

6 4

Czyli auta z Ronda w Rzochowie będą się cofać do Mielca żeby przejechać Wisłokę na wysokości Witosa. Jak 2 most to tylko Rzochów i połączenie z obwodnicą. Wiadukt nad torami tam już jest. 14:10, 01.03.2021


boryna boryna

11 2

kolejny obiekt który "ratował" prezydent rzochowa a to wielki historyk i wspaniały biznesmen on nawet hale uratował i poszła do huty 14:29, 01.03.2021

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

Do BorynyDo Boryny

2 4

Taki idiota jak ty mogły być cieciem na tym obiekcie no chyba ,że w Rzemieniu będziesz dalej bramy otwierał dla quni😏 18:09, 01.03.2021


aaaaaa

1 1

co ma quni do rzemienia ??? 🙂 18:25, 01.03.2021


WojsławiakWojsławiak

7 8

Wyburzyć !!! Po co Dom Ludowy jak już nie ma ludu. 16:14, 01.03.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

ormoormo

3 3

ale komuna została, liberalim nazywa się teraz,
liberadka MOnia zostanie kaowcem regionalistką od propagandy,
przyda się ruina 18:19, 01.03.2021


RenowacjaRenowacja

10 2

Wyremontować na nowo obiekt. Po co burzyć jak już ma się gotowca. A zapomniałem polityczna gwardia i tak nawet o tym nie pomyśli ;). 17:43, 01.03.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MOnika.MOnika.

2 7

Cześć :) Jestem młodą, wyzwoloną Kobietą, która lubi miło spędzać czas :) Jeśli jesteś Mężczyzną z zasadami, który ceni dyskrecję miło mi będzie Ciebie poznać:) Zależy mi, by nasze spotkanie przebiegło w wyjątkowej, magicznej wręcz atmosferze, dlatego kultura osobista jest istotną sprawą:) Zainteresowany? Napisz do mnie tutaj : http://milepanie.pl/monia69 17:48, 01.03.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

HeheHehe

1 0

Może z tym kochankiem którego poznasz zamieszkasz w tym budynku? Za niedługo go wyburzą... 19:45, 01.03.2021


deptułedeptułe

9 4

deptułe tam wsadzić , dzwi zamknąć i niech urzęduje !!!!!!! hahahahahaha 18:16, 01.03.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

w rzeszowie sa potrzw rzeszowie sa potrz

9 1

na rzeszow i wojewodztwo podkarpackie rokrocznie ida setki milionow zlotych lwia czesc przechwytuje rzeszow ktory ma rozdysponowac rzadowe pieniadze na cale podkarpacie niestety wojewoda i marszalek wola budowac mosty,hale sportowe,wystawiennicze,stadiony,hale lekkoatletyczne,miejska i podmiejska kolej,tabor kolejowy,lotnisko jasionka i wiele wiele innych budynkow uzytecznsci publicznej w rzeszowie a taki mielec oni maja w d....e druga rzecz ze mielecki prezydent jest do d...y ktory nic nie potrafi zalatwic 19:26, 01.03.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

XX

5 8

BIEDRONKA albo LIDL! Nic innego tam nie może powstać! 19:30, 01.03.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

kotekkotek

15 1

najwięcej mają do powiedzenia Ci co nigdy w swoim życiu nic nie wybudowali! a zwłaszcza ta swołocz, która sprowadziła się na Wojsław zwłaszcza Ci dorobkiewicze zagraniczni chcą narzucić rodzimym mieszkańcom swoje panowanie, motłoch bez korzeni i tradycji. Ludzie przed wojną potrafili ostatni grosz oddać na budowę a tu w/w dzisiaj chcą to zniszczyć, gdzie były władze tyle lat, gdzie byli radni?
Jadernówkę wyremontowano też była w tragicznym stanie, Pałacyk Oborskich również, kamienice na Mickiewicza, Łojczykówkę itd. tylko na Dom Ludowy pieniędzy zawsze brakuje. Wojsławianom zabrano wszystko Szkołę, Boisko, Dom Ludowy ale za to dano im autostradę przed domami z tysiącami kopcących samochodów codziennie tam przejeżdżajacych i plac zabaw koło transformatora
To wszystko co władze zrobiły dla osiedla Wojsław

j
19:30, 01.03.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

remont przerasta miaremont przerasta mia

10 2

ale ko...a problem wposcic ekipe budowlana z programu ,,nasz nowy dom,, i z nieduzo starego budynku zrobia w ciagu 5 dni nowke sztuke dom i to bez zadnego stekania tak jak tu niektorzy chcieliby rozd....c ten swietny budynek wiadomo ze ,,pewni,, ludzie chca w urzedzie miejskim by go rozdupczyc bo wtedy na budowe bedzie potrzeba znacznie wiecej pieniedzy a wtedy przy przetargach beda szly koperty w ruch od firm dlatego jest presja by zniszczyc ten piekny budynek w ktorym mozna zrobic osiedlowy dom kultury ktory zarabialby na swoja dzialalnosc. 19:38, 01.03.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

jarekjarek

14 0

Władzy pasuje wyburzyć Dom Ludowy potem powiedzą, że na nowy również pieniędzy nie mają i sprzedadzą np.pod stację benzynową co już chciano kilka lat temu uczynić. Tak jak zrobiono z przejazdem kolejowym na wprost zielonego sklepu, w ciągu jednego dnia zlikwidowano bez wcześniejszej jakiejkolwiek informacji w prasie czy internecie. Dzisiaj kiedy mieszkańcy w urągających warunkach muszą przedzierać się przez błoto, dwa rowy z wodą na drugą stronę torów Prezydent mówi,że za dwa lata jak będą pieniądze zbudują nowy ale nie zastanawia się jak mają ludzie jeździć do domów za torami, do pól czy do pracy przez te dwa lata - to wszystko jest żałosne Panie Prezydencie i szanowni Radni oraz nieudolnie działająca Rado Osiedla Wojsław!!! 20:04, 01.03.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

BasiaBasia

4 0

Popieram Twoja wypowiedź 13:12, 02.03.2021


dziadekdziadek

14 1

Uwaga ! Leśne gady w natarciu ! Chcą zniszczyć dorobek naszych przodków chcecie burzyć to burzcie swoje chałupy! Od Domu Ludowego precz! Chyba tyle Miasto za tyle lat może zrobić dla społeczności Wojsławia i wyremontować ten obiekt, chyba nie jest tak źle z tym budynkiem skoro SCK trzyma tam tyle rzeczy i jeszcze chciało wynajmować co znaczy, że zawaleniem nie grozi więc remontujcie a nie piszcie, że się nieopłaca ! 20:24, 01.03.2021

Odpowiedzi:4
Odpowiedz

PytaniePytanie

3 7

A co będzie tam sie działo jak miasto wyremontuje ta ruinę ( miasto czyli my wszyscy ) - przecież pies z kulawa noga tam nie przyjdzie , no może dwa zebrania na rok się odbędą - szok ludziska buldożer i KONIEC 07:10, 02.03.2021


do Pytaniedo Pytanie

6 1

Będzie się tam działo coś, czego Twój umysł nie ogarnie, więc nie ma sensu tobie tłumaczyć co się będzie działo. 09:23, 02.03.2021


PytaniePytanie

0 6

Oczywiście że mój umysł tego nie ogarnie - bo mam racjonalne myślenie - mogą mnie przekonać rozsądne argumenty , a nie bajanie. Powtarzam nie ma sensu remontować tego potworka bo nikt nie będzie tam nic organizował to teza granicząca z pewnością . 10:03, 02.03.2021


do Pytaniedo Pytanie

5 0

Dziękujemy Tobie Wielki Sterniku, że wytyczyłeś dla nas plan działania na najbliższa dziesięciolatkę. *%#)!& jeszcze trochę w stołek i nie wypowiadaj się na temat czegoś co do Ciebie nie należy. 10:12, 02.03.2021


DeweloperDeweloper

1 1

Idealna działka na wieżowiec : Mielec Trade Center 20:55, 01.03.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

GonzoGonzo

14 0

Ja pamiętam świetne zajęcia z szermierki i tańca organizowane w tym budynku. Wspaniałe wspomnienia i ogromny potencjał tego miejsca. Fakt: Przez ostatnie lata marnowany. To rozwijające się osiedle potrzebuje znowu tego miejsca. Remontujemy!!!! 21:03, 01.03.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

konserwatorkonserwator

14 1

może pomysłodawcy zburzenia powinni się rozpędzić i głową sprawdzić solidność murów...masakra co za myślenie, gdyby tacy ludzie rządzili to nie było by w kraju żadnego zabytku, lepiej wszystko wyburzyć. To że budynek nie jest wpisany do rejestru nie znaczy, że nie jest zabytkiem, a może powinien zostać wpisany tak samo jak dom kultury na osiedlu, żeby takiej "inteligencji" nie wpadało do głowy pomysłów burzenia i niszczenia historycznej tkanki 21:16, 01.03.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

DezerterDezerter

3 0

A ja pamiętam zajefajne koncerty w Domu Ludowym. Czerwona Chorągiewka czy Papierz Toaletowy. A i sędzia Dread też tam śmigał. Stówa z Dziadkiem i Cześkiem. Oj były to czasy. Gązor z pałą na bramce sprawdzał bilety. Nawet Klaxony tam grały. Pozdrawiam. 05:59, 02.03.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA

WojslawWojslaw

14 0

Miasto ma problem, chcieli by działkę sprzedać ale nie mogą, prywatny inwestor już łapki zaciera....jak to zrobić? Doprowadzić budynek do ruiny...i sprzedać za grosze. To jest budynek historyczny budowlany przez naszych dziadków! Ma zostać! Won deweloperom....jakby Pan prezydent chciał to budynek by zabezpieczył, ale im się nawet rynny *%#)!& przez 2lata naprawić nie chciało....ludzie to zgłaszali, ale nie prywatne interesy najważniejsze. 06:30, 02.03.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

EhEh

1 12

Tak jak myslałem i pisałem - ludzie z Wojsławia sa zbyt sentymentalni i będa bronić ta ruderę za wszelka cenę.
Sam jestem z Wojsławia, ale wiem że ten budynek nie ma przyszłości. Nie ma i pora żebyście się z tym pogodzili. Chcecie topić publiczne pieniadze w budynek, który będzie używany 4 razy do roku? Kto się na to zgodzi?
Trzeba było to sprzedać razem z działka na której leży nieudany plac zabaw. Teren jest przy drodze głównej więc pieniadze by były z tego niezłe. Pieniadze z tego można było przeznaczyć na wielofunkcjonalny budynek i plac w innym miejscu. No ale w Radzie Miasta zasiadaja dwie osoby z osiedla i ich zdanie na ten temat znamy od dawna, do tego Rada Osiedla która też nie pomaga. 08:43, 02.03.2021

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

do Ehdo Eh

4 0

To Ty myślisz? Niespodzianka na miarę stulecia. Z Ciebie taki "Wojsławianin" jak ze mnie Japończyk. 09:26, 02.03.2021


EhEh

0 4

Tkwijcie dalej w tym myśleniu sprzed 50 lat to napewno osiedle dostanie jakieś duże pieniadze na inwestycje.
Poraz setny Wam powiem - na osiedlu nie ma szkoły podstawowej. Najbliższa na Starówie, 4km od "centrum Wojsławia" (skrzyżowanie Witosa), druga w Rzochowie też prawie 4km. Zamiast rozmawiać o tym i przyszłości Wojsławia to Wy dalej żyjecie w ubiegłym stuleciu.
Poraz setny się pytam dlaczego lamentujecie nad stara rudera a nie nad tym że lokalne dzieci nie maja szkoły? Albo że najbliższa przechodnia jest na Smoczce? 14:14, 02.03.2021


do Ehdo Eh

2 0

A wiesz dlaczego nie ma? Bo ją zlikwidowali (na szczęście nikt nie wpadł na taki "świetny" pomysł, żeby ją wyburzyć). A teraz się okazuje, że jest potrzeba i trzeba wywalić kupę kasy, żeby zbudować nową. Tak samo może być z DL. Na osiedlu, tuż obok SCK jest Odek, i jakoś nikt nie mówi, że nie jest potrzebny, bo zajęcia odbywają się tam codziennie - spotykają się tam dzieciaki i ludzie starsi, są zajęcia taneczne, modelarnia (nie wiem jak teraz, ale w normalnych czasach tak było). Tak samo można zagospodarować DL dla lokalsów - zrobić jakieś zajęcia dla dzieci, klub seniora dla starszych i wcale nie musi być, tak że będzie używany dwa razy w roku, Wystarczy chcieć i trochę pomyśleć, a nie tylko "szkoda kasy", "zburzyć", "zniszczyć", a za 5 lat biadolić, że przydałby się ośrodek kultury! 10:09, 03.03.2021


do Ehdo Eh

5 0

Z tego artykułu, ani z czego innego, nie wynika, że jak ten obiekt zburzą, to nagle się z tego powodu pojawi szkoła czy przychodnia, skoro przez 40 lat nic innego władze nie robiły dla tego osiedla oprócz niszczenia mienia wypracowanego przez mieszkańców Wojsławia. 14:47, 02.03.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

RexRex

6 0

Zburzą, a potem zacytują klasyka: "Piniendzy ni ma i nie bedzie". Tak zobaczycie inwestycje na Osiedlu Wojsław (mam na myśli te służące lokalnej społeczności), jak widzieliście je przez ostatnie prawie 40 lat. 15:00, 02.03.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

RacjonalnyRacjonalny

0 6

Tablice zabezpieczyć i udostępnić jako pamiątkę. Budynek zburzyć a plac wykorzystać pod rondo, skrzyżowanie w obecnej postaci to masakra jak wiele innych w Mielcu. 12:57, 03.03.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

do Racjonalnydo Racjonalny

5 1

Twój poniemiecki szrot nie daje rady na tym skrzyżowaniu jak wracasz do chałupy na Tuszymę czy jak? 13:55, 03.03.2021

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

RacjonalnyRacjonalny

0 5

Prawie zgadłeś, irytuje mnie gdy nie mogę z Witosa jechać w prawo pomimo tego, że mam strzałkę bo twój poniemiecki szrot jadący na Tuszymę blokuje mi drogę. 19:06, 03.03.2021


rryśrryś

1 1

Tam miał być burdel ale ze pisa nie dadzą działać legalnie prostytutką z woisławia i nie będzie ? a już osiedlowy by z chęcią otworzył taki biznesik 09:13, 05.03.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
0%