Zamknij

Będzie dezynsekcja przeciw kleszczom na terenie miasta

13:21, 19.05.2020 K.S Aktualizacja: 19:31, 19.05.2020
Skomentuj

Od kilku tygodni mielczanie zwracają uwagę na wzmożoną aktywność kleszczy - nie tylko na terenach leśnych, ale także podleśnych, miejskich. W związku z tym miasto zaplanowano akcję dezynsekcji przeciw kleszczom - prowadzona będzie między 27 a 29 maja.

Wśród miejsc przeznaczonych do dezynsekcji przeciw kleszczom znalazły się głównie parki miejskie oraz tereny zielone. Wytypowanymi miejscami są między innymi błonia oraz Rynek w Rzochowie, bulwary przy ul. Rzecznej, tereny MOSiR przy ul. Solskiego, Górka Cyranowska, Park za Hotelem Polskim, Park przy ul. Kazimierza Wielkiego, a także tereny wokół Pałacyku Oborskich.

- Dezynsekcja odbędzie się między 27 a 29 maja w godzinach wieczornych, natomiast konkretny termin uzależniony będzie od sytuacji pogodowej. Podobnie, jak w przypadku odkomarzania, na skuteczność akcji duży wpływ mają warunki meteorologiczne – przekazuje Marietta Mateja-Nowak z Biura Promocji i Sportu Urzędu Miejskiego w Mielcu. 

- Niezmiennie prosimy wszystkich mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności podczas spacerów w parkach oraz lasach. Warto wybrać odpowiednie ubranie utrudniające pasożytom dostęp do ciała. Dobrym rozwiązaniem jest także stosowanie specjalnych preparatów odstraszających kleszcze. Po powrocie należy obejrzeć dokładnie całe ciało. Kleszcze najczęściej można znaleźć tam, gdzie skóra jest najdelikatniejsza (na rękach, nogach, głowie - na granicy włosów i za uszami, w zgięciach stawów, w pachwinach oraz fałdach skórnych) - dodaje.

 

(K.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(7)

voltvolt

17 1

Nie twierdzę że to źle bo kleszcz niebezpieczny i pasuje prysnąć ale sami sobie jesteśmy winni. Tak się zapętlamy w tej ekspansji że teraz musimy sięgać po broń biologiczną. Kurczy się armia naturalnych przeciwników kleszcza. Zabieramy dla siebie siedliska dzikich ptaków, nie mamy na obejściu kur i perliczek. Zabijamy myszy nornice mrówki, podsilamy chemią ogrodową biedronki i inne chrząszcze więc kto ma nadmiar kleszczy zjeść skoro my zabijamy ich naturalnych wrogów. 13:51, 19.05.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

EkologEkolog

3 0

Masz rację, tyle, że przeciętny człowiek dawno przestał liczyć się z ochroną środowiska naturalnego i nie myśli o skutkach swojej szkodliwej działalności. 07:35, 20.05.2020


reo

Smiech na saliSmiech na sali

10 0

Znowu wytrują pszczoły i nic wiecej! 14:32, 19.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

przynajmniejprzynajmniej

5 2

urzędasy będą mogły odczuć na własnej skórze efekty tej dezynsekcji jak to miało miejsce w latach ubiegłych kiedy to przeprowadzali bezsensowne odkomarzanie z samochodów i plecaczków. Bo zakładam że urzędasy wybiorą się później do tych parkó i będą sprawdzać ile kleszczy ich ugryzie w ciągu godziny ?? Analogicznie jak to miało miejsce przy sprawdzaniu ile komarów ich ugryzło w ciągu godziny... tak ?
Wywalanie kasy w błoto i to w dobie pandemii.
Wiecie co to jest ironia ? To Wam powiem. Posiadanie firmy na rynku lokalnym która taki zabieg może wykonać kompleksowo z powietrza i jej nie wykorzystanie , tylko szukanie pseudo-firm z innych miast :)
Za to propaganda piękna - brawo ! 15:29, 19.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AzsAzs

5 6

A co z Chorzelowem który jak wszyscy wiedzą jest ważniejszy od Mielca? 15:56, 19.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

EkologEkolog

5 0

Gdybyśmy chronili przyrodę jak pisze Volt, sytuacja byłaby inna. Niestety wielu z nas do ekologii podchodzi myśląc, że sam jeden świata nie zbawi i ochronę przyrody ma gdzieś. Odkleszczowe zapalenie mózgu i borelioza to bardzo groźne choroby, a kleszczy w tym roku mamy "wysyp", niestety. 07:42, 20.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

wacek`wacek`

1 0

Wszyscy wiemy jak to Mielczanie interweniuja. Sami sobie te artykuly wymyslacie albo koledzy z Urzedu Miasta wam zlecaja. 17:54, 29.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%