Zamknij
REKLAMA

To ważne spotkanie dla mieleckich seniorów!

14:28, 08.07.2019 | P.C
Skomentuj
REKLAMA

Trwa akcja informacyjno-edukacyjna „Senior na drodze-pamiętaj o bezpieczeństwie”.

Celem tegorocznej, ogólnopolskiej akcji jest uświadamianie kierowców, rowerzystów i pieszych, jak zgodnie z zasadami - prawidłowo i bezpiecznie poruszać się po drodze, w jaki sposób stosować elementy odblaskowe i dlaczego są one tak ważne.

- Nasi specjaliści będą mówić także o tym, jak sprawność psychofizyczna (która z wiekiem jest coraz słabsza), ma wpływ na zdolność kierowania autem, rowerem, ale również na korzystanie z drogi jako pieszy. Na części spotkań będziemy gościć dietetyków, którzy przygotują dla uczestników zalecenia żywieniowe - informują organizatorzy akcji.

Lokalny policjant ruchu drogowego poruszy zagadnienia związane z bezpieczeństwem w danym powiecie. Podpowie na co zwracać szczególną uwagę, by zawsze bezpiecznie dotrzeć do celu.

Uczestnicy warsztatów, którzy przyjadą na rowerach będą mogli zostawić je w serwisie, gdzie wykonany zostanie bezpłatny, podstawowy przegląd techniczny roweru oraz jego doposażenie w obowiązkowe elementy, związane z bezpieczeństwem. Każdy goszczący na zajęciach senior, będzie mógł zweryfikować stan swojego wzroku i refleks, korzystając z przygotowanych przyrządów.

W tym roku spotkania seniorów ze specjalistami w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego odbędą się w 94 miejscowościach na terenie całej Polski. Więcej informacji znajduje się na stronie www.seniornadrodze.pl

W Mielcu spotkanie z seniorami odbędzie się 9 lipca br. o godzinie 15.00 w Samorządowym Centrum Kultury przy ulicy Niepodległości 7.

 

(P.C)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

SeniorzySeniorzy

0 3

Przyjdą na spotkanie jak ich rowerzyści nie rozjadą po drodze na Niepodległości. 15:49, 08.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

123123

2 2

Świetne zdjęcie, gratulacje dla fotografa.??? 21:14, 08.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA