Zamknij
REKLAMA

Uczniowie z Chorzelowa laureatami konkursu "Być jak Ignacy"

10:37, 18.06.2019 | M.B
REKLAMA
Skomentuj

Członkowie Szkolnego Koła Naukowego "Wynalazcy" z Zespołu Szkół w Chorzelowie znaleźli się w gronie 16 laureatów z całej Polski wyłonionych spośród 1300 szkół. 

Uczniowie kl. V c wraz opiekunkami Lidią Kutrybałą i Elżbieta Pieróg w br. szkolnym realizowali program edukacyjny „Być jak Ignacy” pod hasłem „Zostań bohaterem nauki” objęty honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej.

W ciągu kilku miesięcy wykonywali zadania zgodnie z regulaminem konkursu i poznawali historię wybitnych polskich wynalazców. Do Ignacego Łukasiewicza, który wprowadzał dzieci w niezwykły  świat nauki dołączyli Jan Szczepanik – polski Thomas Edison, Kazimierz Funk – odkrywca witaminy B, Marian Rejewski – współautor zasady umożliwiającej złamanie szyfru Enigmy, oraz Henryk Magnuski – konstruktor stacji radiowej dla wojska tzw. handie-talkie, które umożliwiło pracę nad kolejnym urządzeniem radiowym – walkie-talkie.

Młodzi wynalazcy podsumowywali swoje działania w postaci prezentacji i raportów, wykazując się kreatywnością, niebanalnymi rozwiązaniami i ciekawymi pomysłami. Pogłębiali wiedzę z zakresu nauk ścisłych i przyrodniczych, korzystając z  nowoczesnych narzędzi edukacyjnych przygotowanych przez twórców programu „Być jak Ignacy”, czyli Fundację PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza.

12 czerwca 2019 r. w Warszawie odbyło się  podsumowanie III edycji programu, do którego przystąpiło ponad 20 000 uczniów. Podczas uroczystej gali z rąk prezesa Fundacji Kazimierza Deca uczniowie i ich opiekunowie odebrali nagrody. - Cieszymy się, że zdobyliśmy I miejsce w województwie podkarpackim, otrzymując tytuł Naukowej Szkoły Ignacego i nagrodę finansową w kwocie 8000 zł przeznaczoną dla koła – przekazują.

(M.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

mumiamumia

1 0

Gratulujemy!!! 07:52, 20.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone