Zamknij
REKLAMA

Dni Kultury Hinduskiej w Radomyślu Wielkim

12:04, 14.06.2021 | M.B
Skomentuj
REKLAMA

W dniach 9-12 czerwca w Szkole Podstawowej im. Św. Jana Pawła II obchodzono Dni Kultury Hinduskiej, które spotkały się z dużym zainteresowaniem społeczności uczniowskiej. Uczniowie w trakcie zajęć z języka angielskiego, przebrani w hinduskie stroje pogłębiali swoją wiedzę na temat Indii, wykonując lapbooki o Indiach.

Uczniowie dowiedzieli się wielu interesujących faktów o Indiach, poznali narodowe symbole Indii, zobaczyli rupie z wizerunkiem Gandhiego na każdym banknocie. Mieli również okazję nauczyć się pisać w jednym z języków hinduskich - Bengali.  Dla uczniów było to spore wyzwanie.  Ciekawostką była możliwość zobaczenia i założenia 6 metrowego sari - tradycyjnego ubioru Hindusek.

- Dzięki uprzejmości rodziców Filipa z kl. 7 c mieliśmy okazję zobaczyć tradycyjny hinduski instrument - sitar, poznać jego budowę a miłym zaskoczeniem dla nas było jego oryginalne  brzmienie – przekazuje Szkoła Podstawowa w Radomyślu Wielkim. - Z dużym zainteresowaniem oglądnęliśmy film zmiany warty na granicy hindusko - pakistańskiej. W tym ceremoniale chodzi o jednoczesne ściągnięcie flag z masztów i zamknięcia bram przejścia zanim zajdzie słońce. Jest to niemalże teatr o charakterze patriotycznym z olbrzymią widownią po obu stronach granicy a głównymi aktorami są wysocy, postawni żołnierze, którzy swoim wyglądem starają się zastraszyć i olśnić swojego przeciwnika.

Uczniowie zachwycili się historią powstania niezwykłej architektonicznej perły indyjskiej kultury - Taj Mahal,  który jest  jednym z siedmiu cudów świata.  

- Dziękuję wszystkim Rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie strojów.  Piękne, intensywne kolory i barwy strojów a także biżuteria pozwoliły poczuć koloryt i egzotykę Indii. Na zakończenie lekcji były ciasteczka i babeczki z hinduskim akcentem za które również dziękuję Rodzicom – podkreśla Barbara Żala z SP w Radomyślu Wielkim.

Celem Dni Kultury Hinduskiej było rozwijanie zainteresowań, poszerzenie wiedzy i przekazanie uczniom, że warto uczyć się języków obcych i poznawać kulturę obcych krajów. 

(M.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%