Zamknij
REKLAMA

Pod rekreację i wypoczynek. Nowy obiekt w Rudzie

08:56, 14.05.2021 | M.B
Skomentuj
REKLAMA

W sąsiedztwie boiska piłkarskiego w Rudzie stanął budynek z przeznaczeniem do rekreacji i wypoczynku. Na to przedsięwzięcie Gmina Radomyśl Wielki pozyskała dofinansowanie ze środków unijnych.

Zadanie pn. „Budowa zaplecza z przeznaczeniem do rekreacji i wypoczynku w Rudzie”, polegała na postawieniu murowanego parterowego budynku, który będzie pełnił m.in. funkcję świetlicy, miejsca spotkań, a także szatni i magazynu. Nowy obiekt będzie zabezpieczał także potrzeby piłkarzy rozgrywających mecze na pobliskim stadionie.

Będą mogły się tam odbywać zajęcia rekreacyjne z młodzieżą i dorosłymi, np. gry w piłkarzyki czy planszówki. Budynek będzie wykorzystywany przy okazji organizacji dożynek, zawodów i pikników. Dzięki realizacji tej inwestycji powstało kolejne miejsce na mapie gminy do wypoczynku i rekreacji, które pozwoli w aktywny i zdrowy sposób spędzać wolny czas. Budynek został wyposażony w prysznice i wc.

Koszt przedsięwzięcia to ok. 308 tys. zł, z czego 168 tys. zł pochodzi z budżetu Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

(M.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%