Zamknij
REKLAMA

W gm. Radomyśl Wielki będzie lepsza woda

15:14, 29.05.2020 | M.B
Skomentuj
REKLAMA

Za nami kolejna inwestycja poprawiająca jakość wody dostarczanej mieszkańcom radomyskiej gminy. Magistrat zakończył właśnie przedsięwzięcie dotyczące gospodarki osadami i wodami popłucznymi na Stacji Uzdatniania Wody w Jamach.

Przedmiotem inwestycji była budowa poletek osadowych jako końcowy etap gospodarki osadami i wodami popłucznymi na Stacji Uzdatniania Wody w Jamach wraz z rurociągami międzyobiektowymi, armaturą, modernizacją spustów osadów i wód popłucznych z komory reakcji i zbiornika popłuczyn.

Zakres inwestycji obejmował m.in. budowę osadnika powierzchniowego dwukomorowego żelbetowego z dwoma kanałami filtracyjnymi o powierzchni 157,44 m2; adaptację komory reakcji, zbiornika popłuczyn; wykonanie rurociągu tłocznego pomp na poletka ociekowe; zamontowanie zasuw odcinających i zaworów zwrotnych; zamontowanie 6 pomp do osadów, wykonanie 3 studni z tworzywa z włazami żeliwnymi.

Inwestycja kosztowała 591 tys. zł, a wykonało ją w terminie listopad 2019 – maj 2020 r. konsorcjum firm: Gminna Spółka Komunalna sp. z o.o. z Lisiej Góry jako lider i Przedsiębiorstwo Budowlane EKO-BUDOWA Wiesław Wójcik z Pustyni jako partner.

(M.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

PomysłPomysł

3 0

Nauczycieli postawić, jest ich tylu że wszystkie wody polskie maseczkami odfiltrują !!!
A Radomyśl będzie miał wodę uzdrowiskową !!! 10:39, 30.05.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA