Zamknij
REKLAMA

Pomoce, które uatrakcyjnią lekcje

12:20, 08.10.2019 | K.S
REKLAMA
Skomentuj

W tym roku kolejne trzy szkoły podstawowe z naszej gminy - w Radomyślu Wielkim, Rudzie i Żarówce wzbogacą się o nowe pomoce dydaktyczne do przedmiotów przyrodniczych (chemia, fizyka, biologia, przyroda, geografia).

Będzie to efektem przestąpienia Gminy Radomyśl Wielki do programu Ministerstwa Edukacji Narodowej. Jest on  zaplanowany na 4 lata. Corocznie 1/4 szkół z terenu każdej gminy może starać się o uzyskanie takiego wsparcia. W ramach środków z rezerwy Ministra udało się pozyskać na ten cel kwotę 97.243 zł. Będzie ona wydatkowana w najbliższych tygodniach.

Do szkół trafią modele ludzkiego szkieletu, różnego rodzaju globusy, mapy, plansze dydaktyczne, quizy edukacyjne, sprzęt do przeprowadzania doświadczeń fizycznych i chemicznych itp.

Przypomnijmy, że w roku 2018 takie wsparcie otrzymały już trzy inne szkoły – w Dąbiu, Dąbrówce Wisłockiej i Dulczy Wielkiej. Wówczas zakupiono sprzęt za blisko 145 tys. zł.

W bieżącym roku wszystkie nasze szkoły dokonały też zakupu pomocy dydaktycznych do przedmiotów przyrodniczych w ramach projektu Łączymy siły – działamy! Partnerski program kształcenia kompetencji kluczowych realizowany jest w 12 szkołach Gminy Radomyśl Wielki.

(K.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© hej.mielec.pl | Prawa zastrzeżone