Zamknij
REKLAMA

Sołtys Zgórska z gminnym odznaczeniem

09:08, 01.03.2019 | M.B
Skomentuj
REKLAMA

Anna Litwin, sołtys wsi Zgórsko, odebrała najwyższe gminne odznaczenie "Medal za zasługi dla Miasta i Gminy Radomyśl Wielki". 

Spotkanie w Domu Ludowym było okazją do oficjalnego pożegnania sołtyski, która pełniła swoją funkcję przez 16 lat (cztery kadencje), a w najbliższych wyborach już nie wystartuje. Burmistrz Józef Rybiński, przewodniczący Rady Miejskiej Jan Miękoś, starosta Stanisław Lonczak, czy ks. proboszcz Wiesław Nowak, a także pozostali goście i mieszkańcy wsi podziękowali pani Annie za pełną zaangażowania służbę na rzecz Zgórska.

- Może być pani dumna z tego, co udało się dokonać w Zgórsku przez te półtorej dekady. Gołym okiem widać, jak wiele poczyniono inwestycji, które bardzo dobrze służą mieszkańcom – powiedział burmistrz Józef Rybiński. - Odnowiona została droga wojewódzka i wybudowany został przy niej chodnik, trakty gminne zyskały dywaniki asfaltowe, co bez wątpienia wpłynęło na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców. Powstał Dom Ludowy, który wielokrotnie już służył i nadal służy lokalnej wspólnocie. W pejzażu wsi pojawił się też wspaniały kompleks sportowo-rekreacyjny: jest boisko piłkarskie, boisko wielofunkcyjne ze sztuczną nawierzchnią i plac zabaw. 

-Dzięki pani inicjatywie bądź zaangażowaniu w Zgórsku odbywały się dożynki wiejskie, rajdy rowerowe, wspaniałe uroczystości z okazji 900-lecia wsi, która jest najstarszą miejscowością powiatu mieleckiego, czy też jubileusze ks. prałata Stanisława Niemca. Mieszkańcy wsi są pani wdzięczni za organizację kursów gotowania, tańca, aerobiku oraz utworzenie i prowadzenie pierwszego w naszej gminie Klubu Seniora. Bez pani zaangażowania te wszystkie przedsięwzięcia nie byłyby możliwe – wyliczał włodarz.

Anna Litwin dziękując za uhonorowanie jej „Medalem za zasługi …” zwróciła uwagę na dobrą i owocną współpracę z władzami gminy, radnymi, sołtysami, pracownikami urzędu, członkami rady sołeckiej czy OSP. 

- Dziękuję wszystkim za współpracę, zawsze mogłam na was liczyć – dodała. 

(M.B)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA